CSL

CSL Marja OCF

Marja Fluxului de Numerar Operațional pentru CSL (CSL.AX) la data de 2 nov. 2026 este 22,37 %. În anul anterior, Marja Fluxului de Numerar Operațional a fost 23,08 % — o variație de -3,06% (mai mic).

Marja OCF

22,37 %

YoY

-3,06%

Ultima actualizare:

Marja Fluxului de Numerar Operațional pentru CSL este 2026 22,37 % . Marja Fluxului de Numerar Operațional pentru CSL a fost 2025 23,08 % . Se scade cu -3,06% mai mic fata de anul anterior.

Istoricul CSL Marja OCF

  • 3 ani

  • 10 ani

  • 25 de ani

  • Max

Marja OCF
Dată
Marja OCF
1 ian. 2019
19,32 USD
1 ian. 2020
38,33 USD
1 ian. 2021
46,75 USD
1 ian. 2022
36,29 USD
1 ian. 2023
29,64 USD
1 ian. 2024
18,82 USD
1 ian. 2025
23,08 USD
1 ian. 2026
22,37 USD
Istoricul CSL Marja OCF
ANMarja OCFYoY
22,37 %-3,06%
23,08 %+22,66%
18,82 %-36,53%
29,64 %-18,31%
36,29 %-22,38%
46,75 %+21,96%
38,33 %+98,37%
19,32 %-24,24%
25,51 %+41,56%
18,02 %-9,66%
19,94 %-21,11%
25,28 %-0,88%
25,51 %—

Accesați aceste date prin API-ul Eulerpool

100.000 cereri/lună gratuit · fără card

CSL Analiza acțiunilor

Ce face CSL? CSL Ltd este o companie globală de top în domeniul medicinei biologice, producând o gamă largă de produse utilizate în terapia bolilor. Compania are sediul în Melbourne, Australia, și este una dintre cele mai mari companii biotehnologice din țară. CSL a fost fondată în 1916 de cercetătorul australian Frank Macfarlane Burnet. Inițial numită Commonwealth Serum Laboratories, compania se concentra pe cercetarea și producția de vaccinuri. CSL a fost privatizată în 1994 și și-a schimbat numele în CSL Ltd. Modelul de afaceri al CSL se bazează pe producția de produse proteice și derivate plasmatice utilizate în imunoterapie, hematologie și medicină transplantologică. Compania se specializează în producția și comercializarea produselor în trei domenii principale: produse plasmatice, vaccinuri și sănătate animală. Divizia de plasmă a CSL include o varietate de produse, inclusiv imunoglobuline intravenoase (IVIG), trombocite și alfa-1 antitripsină. Compania operează un număr de centre de colectare a plasmei în SUA și Europa pentru a colecta materiile prime necesare acestor produse. În sectorul vaccinurilor, CSL este implicată în principal în fabricarea vaccinurilor antigripale și oferă, de asemenea, o serie de alte vaccinuri, inclusiv vaccinuri împotriva mușcăturilor de șerpi și encefalitei. În domeniul sănătății animale, CSL produce vaccinuri veterinare pentru prevenirea infecțiilor virale la animalele de fermă, cum ar fi porcii, păsările și bovinele. CSL este angajată în cercetare și dezvoltare pentru a crea noi produse și a îmbunătăți cele existente. Compania are o istorie îndelungată în cercetarea și dezvoltarea de vaccinuri și imunoterapii și a stabilit o prezență solidă în acest domeniu. Compania angajează peste 27.000 de persoane în 35 de țări din întreaga lume și operează facilități de producție în Australia, SUA, Europa și Asia. Sediu central al CSL este situat în Parkville, un cartier al Melbourne-ului, Australia. CSL are un istoric impresionant în ceea ce privește creșterea și profitabilitatea și este un lider stabil pe piață în domeniul său. Compania a realizat rate solide de creștere în ultimii ani și a generat venituri de 8,5 miliarde USD în 2019. CSL este un jucător cheie în industria globală a sănătății și și-a câștigat reputația de furnizor de încredere al produselor și serviciilor medicale. Compania este angajată să dezvolte soluții inovatoare pentru a avansa progresul medical și a aduce o contribuție pozitivă la sănătatea umană. CSL este una dintre cele mai populare companii pe Eulerpool.com.

Întrebări frecvente despre acțiunea CSL

Marja Fluxului de Numerar Operațional pentru CSL este 22,37 % în 2026.

Marja Fluxului de Numerar Operațional companiei CSL s-a schimbat de la 23,08 % la 22,37 %, reprezentând o modificare de -3,06 %. Valoarea este mai mic față de anul precedent.

Pe Eulerpool găsiți evoluția istorică completă a CSL companiei Marja Fluxului de Numerar Operațional din 2006 – cu valori anuale, grafice și analize detaliate.

Marja OCF măsoară procentul venitului convertit în flux de numerar operațional. Indică eficiența generării de numerar din operațiunile comerciale de bază.

Un 'bun' variază în funcție de industrie și stadiul companiei. Pe Eulerpool, puteți compara CSL al Marja Fluxului de Numerar Operațional cu omologii din sector și media industriei pentru a evalua dacă este atractiv.

Pentru a evalua al Marja Fluxului de Numerar Operațional, este esențial să o comparați cu concurenții din aceeași industrie și sector. Pe Eulerpool, puteți găsi comparații directe cu industria pentru Marja Fluxului de Numerar Operațional.

Accesați aceste date prin API-ul Eulerpool

100.000 cereri/lună gratuit · fără card

Marje — CSL

Toate Indicatorii Cheie — CSL