Valiant Co

Valiant Co ROA

ROA (Zwrot z Aktywów) Valiant Co (002643.SZ) na dzień 4 lis 2026 wynosi 2,65 %. W roku ubiegłym ROA (Zwrot z Aktywów) wynosił 2,33 % — zmiana o 13,85% (wyższy).

ROA

2,65 %

Rok do roku

13,85%

Ostatnia aktualizacja:

W roku 2025 rentowność ogółu aktywów (ROA) firmy Valiant Co wynosiła 2,65 %, co stanowi wzrost o 13,85% w porównaniu z 2,33 % ROA w poprzednim roku.

Valiant Co ROA Historia

  • 3 lata

  • 10 lat

  • 25 Lat

  • Maks.

ROA
Data
ROA
1 sty 2018
8,68 CNY
1 sty 2019
8,58 CNY
1 sty 2020
7,57 CNY
1 sty 2021
7,96 CNY
1 sty 2022
7,79 CNY
1 sty 2023
7,53 CNY
1 sty 2024
2,33 CNY
1 sty 2025
2,65 CNY
Valiant Co ROA Historia
ROKROARok do roku
2,65 %+13,85%
2,33 %-69,11%
7,53 %-3,35%
7,79 %-2,10%
7,96 %+5,10%
7,57 %-11,74%
8,58 %-1,23%
8,68 %+2,60%
8,46 %+14,21%
7,41 %-13,24%
8,54 %+41,55%
6,03 %—

Pobierz te dane przez API Eulerpool

100 000 zapytań/mies. za darmo · bez karty

Valiant Co Analiza akcji

Co robi Valiant Co? Spółka Valiant Co., Ltd. generuje przychody z trzech głównych segmentów działalności. Segment Przemysłu Materiałów Informacyjnych produkuje i sprzedaje materiały wyświetlające oraz materiały funkcjonalne, kierując swoją ofertę do klientów z sektora elektroniki i produkcji przemysłowej. Segment Przemysłu Materiałów Ochrony Środowiska rozwija i wytwarza nowe zeolitowe materiały ochrony środowiska przeznaczone do oczyszczania spalin, obsługując klientów z branży motoryzacyjnej i przemysłowej potrzebujących rozwiązań w zakresie kontroli emisji. Segment Dużego Zdrowia koncentruje się na produkcji farmaceutycznej, nauce o życiu oraz usługach diagnostyki in vitro, adresując swoją ofertę do podmiotów świadczących usługi zdrowotne i placówek medycznych. Produkty spółki obejmują materiały wyświetlające, materiały funkcjonalne, nowe zeolitowe materiały ochrony środowiska, leki oraz usługi diagnostyki in vitro. Te oferty są sprzedawane w ramach trzech segmentów przemysłowych, przy czym segment Materiałów Ochrony Środowiska specyficznie odpowiada na potrzeby oczyszczania spalin. Usługi diagnostyki in vitro w segmencie Dużego Zdrowia wspierają działalność opieki zdrowotnej poprzez wyspecjalizowane rozwiązania medyczne. Spółka Valiant Co., Ltd. obsługuje zróżnicowane segmenty klientów, w tym producentów elektroniki, przemysł motoryzacyjny, klientów potrzebujących kontroli emisji w przemyśle oraz podmioty świadczące usługi zdrowotne. Strumienie przychodów firmy pochodzą ze sprzedaży produktów fizycznych, takich jak materiały wyświetlające i materiały zeolitowe, a także z oferty opartej na usługach w zakresie diagnostyki i farmacji. Model biznesowy spółki opiera się na produkcji i sprzedaży tych produktów w ramach trzech operacyjnych segmentów. Valiant Co jest jedną z najpopularniejszych firm na Eulerpool.

ROA w szczegółach

Zrozumienie rentowności aktywów (ROA) firmy Valiant Co

Rentowność aktywów (ROA) firmy Valiant Co jest kluczowym wskaźnikiem mierzącym zyskowność firmy w odniesieniu do jej całkowitego majątku. Jest obliczana przez podzielenie zysku netto przez całkowity majątek. Wyższa ROA wskazuje na skuteczne wykorzystanie aktywów do generowania zysków i odzwierciedla efektywność zarządzania oraz zdrowie finansowe.

Porównanie rok do roku

Porównanie ROA firmy Valiant Co z roku na rok daje wgląd w efektywność operacyjną i trendy w wykorzystaniu majątku firmy. Rosnąca ROA wskazuje na poprawę efektywności majątku i rentowności, podczas gdy spadająca ROA może wskazywać na operacyjne lub finansowe wyzwania.

Wpływ na inwestycje

Inwestorzy postrzegają ROA firmy Valiant Co jako kluczowe kryterium oceny zyskowności i efektywności firmy. Wyższa ROA oznacza, że firma skutecznie wykorzystuje swoje aktywa do generowania zysków, co czyni ją potencjalnie atrakcyjną inwestycją.

Interpretacja fluktuacji ROA

Fluktuacje w ROA firmy Valiant Co mogą wynikać ze zmian w zysku netto, nabyciu aktywów lub efektywności operacyjnej. Analiza tych fluktuacji pomaga w ocenie wyników finansowych, efektywności zarządzania i strategicznego pozycjonowania finansowego firmy.

Często zadawane pytania o akcje Valiant Co

ROA (Zwrot z Aktywów) spółki Valiant Co wynosi 2,65 % w roku 2025.

ROA (Zwrot z Aktywów) Valiant Co zmienił się z 2,33 % na 2,65 %, co reprezentuje zmianę o 13,85%. Wartość jest wyższy niż w roku ubiegłym.

Na Eulerpool możesz znaleźć pełny historyczny rozwój ROA (Zwrot z Aktywów) Valiant Co od 2006 roku – z rocznymi wartościami, wykresami i szczegółową analizą.

Zwrot z aktywów, zwany także ROA, jest wskaźnikiem finansowym, który jest stosowany do mierzenia rentowności firmy. Jest używany do określenia, jak skutecznie firma wykorzystuje swoje aktywa do generowania zysków. Jest to również określane jako stosunek zysku netto do łącznego majątku. ROA jest ważnym wskaźnikiem ogólnej sytuacji finansowej firmy, ponieważ mierzy zdolność firmy do generowania większego zysku z wykorzystanych aktywów.

Dobra wartość różni się w zależności od branży i etapu rozwoju firmy. Na platformie Eulerpool można porównać Valiant Co ROA (Zwrot z Aktywów) z podmiotami sektora i średnią branżową, aby ocenić atrakcyjność.

Aby ocenić ROA (Zwrot z Aktywów), istotne jest porównanie go z konkurentami w tej samej branży i sektorze. Na platformie Eulerpool można znaleźć bezpośrednie porównania branżowe dla ROA (Zwrot z Aktywów).

Pobierz te dane przez API Eulerpool

100 000 zapytań/mies. za darmo · bez karty

Rentowność — Valiant Co

Wszystkie wskaźniki finansowe — Valiant Co