Pure Storage

Pure Storage Przychody

Przychody Pure Storage (PSTG) na dzień 4 lis 2026 wynosi 3,66 Mld. USD. W roku ubiegłym Przychody wynosił 3,17 Mld. USD — zmiana o 15,61% (wyższy).

Przychody

3,66 Mld.USD

Rok do roku

15,61%

Ostatnia aktualizacja:

W roku 2026 Pure Storage osiągnął obrót w wysokości 3,66 Mld. USD, co stanowi 15,61% różnicy w porównaniu do obrotu 3,17 Mld. USD w roku poprzednim.

Przychody rosły w tempie 36,1% rocznie przez ostatnie 17 lat, osiągając 3,66 Mld. USD.

Pure Storage Przychody Historia

  • 3 lata

  • 10 lat

  • 25 Lat

  • Maks.

Przychody
Data
Przychody
1 sty 2024
2,83 Mld. USD
1 sty 2025
3,17 Mld. USD
1 sty 2026
3,66 Mld. USD
1 sty 2027 (e)
4,50 Mld. USD
1 sty 2028 (e)
5,22 Mld. USD
1 sty 2029 (e)
5,91 Mld. USD
1 sty 2030 (e)
6,76 Mld. USD
1 sty 2031 (e)
7,75 Mld. USD
Pure Storage Przychody Historia
ROKPrzychodyRok do roku
est7,75 Mld.USD+14,59%
est6,76 Mld.USD+14,38%
est5,91 Mld.USD+13,38%
est5,22 Mld.USD+15,94%
est4,50 Mld.USD+22,81%
3,66 Mld.USD+15,61%
3,17 Mld.USD+11,92%
2,83 Mld.USD+2,80%
2,75 Mld.USD+26,26%
2,18 Mld.USD+29,49%
1,68 Mld.USD+2,48%
1,64 Mld.USD+20,86%
1,36 Mld.USD+32,70%
1,02 Mld.USD+38,64%
739,17 Mln.USD+67,87%
440,33 Mln.USD+152,41%
174,45 Mln.USD+308,23%
42,73 Mln.USD-90,00%
427,15 Mln.USD+55,70%
274,34 Mln.USD+99,14%
137,76 Mln.USD+149,62%
55,19 Mln.USD+185,47%
19,33 Mln.USD—

Pobierz te dane przez API Eulerpool

100 000 zapytań/mies. za darmo · bez karty

Pure Storage Przychody

Przychód Pure Storage, EBIT, Dochód netto

  • 3 lata

  • 5 lat

  • 10 lat

  • 25 Lat

  • Maks.

Przychód
EBIT
Dochód netto
Szczegóły
Data
Przychód
EBIT
Dochód netto
1 sty 2024
2,83 Mld. USD
53,55 Mln. USD
61,31 Mln. USD
1 sty 2025
3,17 Mld. USD
85,26 Mln. USD
106,74 Mln. USD
1 sty 2026
3,66 Mld. USD
114,82 Mln. USD
188,18 Mln. USD
1 sty 2027 (e)
4,50 Mld. USD
1,07 Mld. USD
808,03 Mln. USD
1 sty 2028 (e)
5,22 Mld. USD
1,38 Mld. USD
1,01 Mld. USD
1 sty 2029 (e)
5,91 Mld. USD
1,62 Mld. USD
1,24 Mld. USD
1 sty 2030 (e)
6,76 Mld. USD
1,68 Mld. USD
1,29 Mld. USD
1 sty 2031 (e)
7,75 Mld. USD
2,10 Mld. USD
1,61 Mld. USD

Pure Storage Marże

Marża akcji Pure Storage

Analiza marż Pure Storage pokazuje marżę brutto, marżę EBIT, a także marżę zysku Pure Storage. Marża EBIT (EBIT/sprzedaż) wskazuje procent sprzedaży, który pozostaje jako zysk operacyjny. Marża zysku pokazuje procent sprzedaży, który pozostaje dla Pure Storage.
  • 3 lata

  • 5 lat

  • 10 lat

  • 25 Lat

  • Maks.

Marża brutto
Marża EBIT
Marża zysku
Szczegóły
Data
Marża brutto
Marża EBIT
Marża zysku
1 sty 2024
71,40 %
1,89 %
2,17 %
1 sty 2025
69,84 %
2,69 %
3,37 %
1 sty 2026
70,38 %
3,13 %
5,14 %
1 sty 2027 (e)
70,38 %
23,71 %
17,96 %
1 sty 2028 (e)
70,38 %
26,50 %
19,45 %
1 sty 2029 (e)
70,38 %
27,47 %
20,91 %
1 sty 2030 (e)
70,38 %
24,91 %
19,09 %
1 sty 2031 (e)
70,38 %
27,11 %
20,79 %

Pure Storage Analiza akcji

Co robi Pure Storage? Pure Storage Inc. to firma specjalizująca się w rozwiązaniach z zakresu przechowywania danych, założona w 2009 roku w Mountain View, Kalifornia przez Johna Hayesa, Johna Colgrove'a i Mike'a Speisera. Pure Storage to dynamicznie rozwijająca się firma, która specjalizuje się w dostarczaniu wysokowydajnych systemów przechowywania dla przedsiębiorstw. Historia Pure Storage rozpoczęła się od prostego pomysłu: przedsiębiorstwa potrzebowały lepszego i bardziej dostępnego sposobu przechowywania swoich danych. Założyciele Pure Storage postawili sobie za cel tworzenie innowacyjnych i przystępnych cenowo rozwiązań przechowywania danych dla firm. Aby to osiągnąć, postawili na połączenie najnowocześniejszych technologii z efektywnym modelem biznesowym. Model biznesowy Pure Storage ma na celu umożliwienie przedsiębiorstwom szybszego i bardziej efektywnego przechowywania i zarządzania danymi. Opiera się on na koncepcji "Evergreen Storage", która zapewnia ciągły postęp technologiczny i utrzymuje klientów na bieżąco. Oznacza to, że Pure Storage ciągle pracuje nad wprowadzaniem innowacyjnych technologii, aby sprostać wymaganiom klientów. Pure Storage oferuje różne obszary, w tym chmurę, Big Data, sztuczną inteligencję, uczenie maszynowe i obsługę przedsiębiorstw. Dzięki swoim produktom i usługom Pure Storage jest w stanie zaspokoić potrzeby klientów z różnych branż i o różnej wielkości. Pure Storage oferuje wiele produktów, w tym flagowy produkt "FlashBlade" i "FlashArray". FlashBlade to platforma All-Flash, która oferuje wysokowydajne blokowe, plikowe i obiektowe przechowywanie. FlashBlade został specjalnie zaprojektowany do obsługi nowoczesnych aplikacji, takich jak sztuczna inteligencja, uczenie maszynowe i Big Data. FlashArray, pierwotny flagowy produkt Pure Storage, to platforma All-Flash dla firm. FlashArray zapewnia najwyższą wydajność i dostępność przy jednoczesnym minimalnym zapotrzebowaniu na miejsce i energię. Pure Storage ogłosiło także partnerstwo z NVIDIA w celu budowy aplikacji opartych na sztucznej inteligencji, które mogą działać na platformie Pure Storage. Pure Storage i NVIDIA wspólnie pracują nad poprawą efektywności operacyjnej i jednoczesnym maksymalizowaniem wydajności aplikacji opartych na sztucznej inteligencji. Firma zbudowała również globalną bazę klientów, do której należą takie firmy jak Salesforce, Netflix, DocuSign i Dropbox. Pure Storage ma na celu wspieranie klientów z różnych branż i różnych rozmiarów firm w przechowywaniu, zarządzaniu i wykorzystywaniu ich danych. Podsumowując, Pure Storage to innowacyjna i dynamicznie rozwijająca się firma, która skupia się na tworzeniu przystępnych cenowo i wydajnych rozwiązań przechowywania dla przedsiębiorstw. Dzięki postępowi technologicznemu i efektywnemu modelowi biznesowemu firma pozycjonuje się jako jeden z liderów w dziedzinie rozwiązań danych. Pure Storage jest jedną z najpopularniejszych firm na Eulerpool.

Przychody w szczegółach

Zrozumienie przychodów Pure Storage

Dochody ze sprzedaży Pure Storage pochodzą z ogólnej sprzedaży, którą uzyskano w określonym okresie ze sprzedaży towarów lub świadczenia usług. Te liczby są bezpośrednim odzwierciedleniem zdolności firmy do przekształcenia swoich produktów lub usług w przychody, pokazują popyt i obecność na rynku.

Porównanie rok do roku

Analiza rocznych dochodów ze sprzedaży Pure Storage daje wgląd w wzrost i stabilność firmy. Wzrost sprzedaży sugeruje rosnący popyt na jego oferty, efektywny marketing lub ekspansję na nowe rynki. Spadek jednak może wskazywać na nasycenie rynku, zwiększoną konkurencję lub mniej efektywne strategie.

Wpływ na inwestycje

Inwestorzy często badają dane sprzedażowe Pure Storage, aby ocenić zdrowie finansowe i perspektywy wzrostu. Stały wzrost sprzedaży może być obiecującym wskaźnikiem rentowności firmy i potencjalnej zwrotu z kapitału, wpływając na ceny akcji i zaufanie inwestorów.

Interpretacja fluktuacji sprzedaży

Zwiększenie przychodów ze sprzedaży Pure Storage wskazuje na wzrost rynku, innowacje lub skuteczny marketing, i często prowadzi do wzrostu cen akcji. Spadek natomiast może wskazywać na wyzwania, które wymagają strategicznych dostosowań, aby zwiększyć udział rynkowy i rentowność.

Często zadawane pytania o akcje Pure Storage

Przychody spółki Pure Storage wynosi 3,66 Mld. USD w roku 2026.

Przychody Pure Storage zmienił się z 3,17 Mld. USD na 3,66 Mld. USD, co reprezentuje zmianę o 15,61%. Wartość jest wyższy niż w roku ubiegłym.

Na Eulerpool możesz znaleźć pełny historyczny rozwój Przychody Pure Storage od 2006 roku – z rocznymi wartościami, wykresami i szczegółową analizą.

Przychód to całkowita wartość wszystkich towarów sprzedanych w danym okresie. W tym przypadku mnoży się ilość sprzedanych produktów przez cenę sprzedaży. W przychodach nie odjęto jeszcze żadnych kosztów (materiałów, kosztów pracowniczych itp.), w przypadku dochodu netto są to tylko związane ze sprzedażą redukcje przychodów (rabaty itp.).

USD Przychody jest kluczowym czynnikiem dla inwestorów. Zmiany tej miary mogą sygnalizować poprawiające się lub pogarszające się fundamenty, bezpośrednio wpływając na cenę akcji. Na platformie Eulerpool można śledzić Pure Storage Przychody historycznie i w czasie rzeczywistym.

Przychód przy ocenie akcji

Obroty są ważnym wskaźnikiem finansowym, który jest używany przy ocenie akcji. Jest to miara aktywności gospodarczej firmy i może służyć jako wskaźnik jej sukcesu. Obroty są uznawane za jeden z najważniejszych czynników przy ocenie akcji. Ponadto obroty mogą być również wykorzystywane do obliczania innych wskaźników finansowych, takich jak zysk na akcję czy stosunek kursu do zysków.

Historia i zastosowanie obrotu

Obroty były od dawna uważane za jedno z najważniejszych wskaźników finansowych. Już w XIX wieku były jednym z pierwszych wskaźników finansowych używanych do pomiaru działalności gospodarczej firmy. Od tego czasu obroty są regularnie używane do oceny przedsiębiorstw.

Przychód jest zazwyczaj obliczany jako procent kapitału własnego firmy. Może być również używany do określenia całkowitej rentowności firmy. Istnieje wiele różnych rodzajów przychodów, które mogą być używane do pomiaru aktywności gospodarczej firmy, takie jak przychód brutto, przychód netto i przychody z działalności międzynarodowej.

Przychody mogą być również wykorzystywane do oceny akcji. Na przykład, przychody firmy mogą służyć do oceny jej sukcesu. Jeżeli firma ma wysokie przychody, oznacza to, że jest rentowna, ponieważ cieszy się dużym popytem na swoje produkty lub usługi.

Obliczanie i zastosowanie obrotu

Aby obliczyć przychody firmy, należy odjąć jej wydatki od dochodów. Dochody mogą pochodzić z różnych źródeł, takich jak sprzedaż, opłaty licencyjne, usługi itp. Wydatki mogą wynikać z kosztów produkcji, zaopatrzenia, magazynowania, sprzedaży i administracji.

Przychód można następnie wykorzystać do obliczenia różnych wskaźników finansowych. Na przykład, przychód może być wykorzystany do obliczenia wskaźnika ceny do zysku (P/E) firmy. Jest to miara rentowności firmy, obliczana na podstawie stosunku ceny akcji do zysku na akcję.

Przychód można również wykorzystać do obliczenia zysku na akcję (ZNA) firmy. Jest to miara zysku firmy na akcję. ZNA oblicza się na podstawie stosunku zysku do wyemitowanych akcji.

Wykorzystanie przychodów przez inwestorów

Inwestorzy używają obrotów do oceny akcji, ponieważ obrót jest wskaźnikiem sukcesu firmy. Na przykład, inwestor może porównać obroty firmy, aby zobaczyć, jak odnosi sukcesy. Inwestor może również wykorzystać obrót firmy do obliczenia jej wskaźnika cena/zysk oraz zysku na akcję.

Przykład: Inwestor analizuje firmę, która ma obroty na poziomie 25 milionów euro. Porównuje te obroty z obrotami konkurencji, która ma obroty wynoszące 35 milionów euro. Inwestor może wówczas zobaczyć, że firma o obrotach 25 milionów euro jest mniej udana niż firma o obrotach 35 milionów euro.

Zalety i wady obrotu

Przychód jest bardzo przydatnym narzędziem do oceny akcji, ponieważ stanowi miarę działalności gospodarczej przedsiębiorstwa. Przychód można również wykorzystać do obliczania innych wskaźników finansowych, takich jak stosunek ceny do zysku i zysk na akcję.

Jednakże wadą jest to, że sama sprzedaż nie jest wiarygodnym wskaźnikiem sukcesu firmy. Ważne jest, aby rozważyć sprzedaż w porównaniu z innymi wskaźnikami finansowymi, takimi jak zysk na akcję i stosunek ceny do zysku, aby uzyskać pełny obraz firmy.

Pobierz te dane przez API Eulerpool

100 000 zapytań/mies. za darmo · bez karty

Rachunek zysków i strat — Pure Storage

Wszystkie wskaźniki finansowe — Pure Storage