Coherent

Coherent ROCE

ROCE (Return on Capital Employed) Coherent (COHR) na dzień 7 lis 2026 wynosi 2,48 %. W roku ubiegłym ROCE (Return on Capital Employed) wynosił 3,98 % — zmiana o -37,71% (niższy).

ROCE

2,48 %

Rok do roku

-37,71%

Ostatnia aktualizacja:

W roku 2026 rentowność zainwestowanego kapitału (ROCE) firmy Coherent wynosiła 2,48 %, co stanowi wzrost o -37,71% w porównaniu do 3,98 % ROCE w poprzednim roku.

Coherent ROCE Historia

  • 3 lata

  • 10 lat

  • 25 Lat

  • Maks.

ROCE
Data
ROCE
1 sty 2019
13,12 USD
1 sty 2020
6,12 USD
1 sty 2021
9,73 USD
1 sty 2022
9,45 USD
1 sty 2023
0,70 USD
1 sty 2024
1,55 USD
1 sty 2025
3,98 USD
1 sty 2026
2,48 USD
Coherent ROCE Historia
ROKROCERok do roku
2,48 %-37,71%
3,98 %+156,66%
1,55 %+122,27%
0,70 %-92,62%
9,45 %-2,87%
9,73 %+58,91%
6,12 %-53,32%
13,12 %-1,74%
13,35 %-4,26%
13,95 %+17,28%
11,89 %+4,49%
11,38 %+53,28%
7,42 %—

Pobierz te dane przez API Eulerpool

100 000 zapytań/mies. za darmo · bez karty

Coherent Analiza akcji

Co robi Coherent? Spółka Coherent, Inc. generuje przychody z projektowania, produkcji oraz serwisu laserów i powiązanych akcesoriów w ramach segmentów Specialty Lasers and Systems (SLS) oraz Commercial Lasers and Components (CLC). Segment SLS kieruje swoje konfigurowalne produkty do rynków mikroelektroniki, badań naukowych, programów rządowych oraz komponentów i instrumentacji dla producentów urządzeń oryginalnych (OEM). Segment CLC koncentruje się na produktach o stałej konfiguracji produkowanych w dużych wolumenach dla rynków obróbki materiałów, komponentów OEM oraz instrumentacji, kładąc nacisk na zaawansowane usługi wymiany przedmiotowej oraz naprawy w warsztacie centralnym. Oba segmenty obsługują zastosowania przemysłowe i naukowe, przy czym produkty segmentu CLC zaprojektowano tak, aby umożliwiały łatwą wymianę w miejscu użytkowania, co usprawnia procesy serwisowe i naprawcze. Klientami spółki Coherent są podmioty działające w sektorach mikroelektroniki, badań naukowych, programów rządowych, obróbki materiałów oraz rynku OEM. Architektura produktów w segmencie CLC umożliwia efektywny serwis poprzez zaawansowaną wymianę przedmiotową i naprawy w warsztacie centralnym, co skraca czas przestoju u użytkowników końcowych. Segment SLS dostarcza rozwiązania dostosowane do specjalistycznych zastosowań, natomiast segment CLC oferuje standaryzowane produkty do szerszego wykorzystania przemysłowego, zapewniając stabilne strumienie przychodów w obu segmentach. Model biznesowy spółki opiera się na sprzedaży laserów i akcesoriów przez dwa odrębne segmenty: SLS przeznaczone dla rynków wyspecjalizowanych o wysokiej stopniu konfiguracji oraz CLC dla rynków o wysokim wolumenie i standaryzowanych. Segment SLS obsługuje mikroelektronikę, badania naukowe, programy rządowe oraz komponenty OEM, podczas gdy segment CLC koncentruje się na obróbce materiałów, komponentach OEM oraz instrumentacji. Oba segmenty wykorzystują wiedzę firmy w zakresie technologii laserowych, aby sprostać zróżnicowanym potrzebom przemysłowym i naukowym. Coherent jest jedną z najpopularniejszych firm na Eulerpool.

ROCE w szczegółach

Odszyfrowywanie zwrotu z kapitału zaangażowanego (ROCE) dla Coherent

Rentowność kapitału zaangażowanego (ROCE) dla Coherent to wskaźnik finansowy, który mierzy rentowność i efektywność firmy w odniesieniu do zaangażowanego kapitału. Jest obliczany poprzez podzielenie zysku przed odsetkami i opodatkowaniem (EBIT) przez zaangażowany kapitał. Wyższa wartość ROCE wskazuje, że firma efektywnie wykorzystuje swoje kapitał do generowania zysków.

Porównanie rok do roku

Roczna analiza ROCE dla Coherent dostarcza cennych informacji o jego efektywności w wykorzystywaniu kapitału do generowania zysków. Wzrost ROCE wskazuje na poprawę rentowności i efektywności operacyjnej, podczas gdy spadek może sygnalizować możliwe problemy z wykorzystaniem kapitału lub działalnością operacyjną firmy.

Wpływ na inwestycje

ROCE firmy Coherent jest kluczowym czynnikiem dla inwestorów i analityków przy ocenie efektywności i rentowności firmy. Wyższy ROCE może sprawić, że firma stanie się atrakcyjną inwestycją, ponieważ często wskazuje, że firma generuje wystarczające zyski z zaangażowanego kapitału.

Interpretacja fluktuacji ROCE

Zmiany w ROCE Coherent wynikają ze zmian w EBIT lub zaangażowanym kapitale. Te fluktuacje dają wgląd w efektywność operacyjną, wyniki finansowe i strategiczną zarządzanie finansami firmy i pomagają inwestorom w podejmowaniu świadomych decyzji.

Często zadawane pytania o akcje Coherent

ROCE (Return on Capital Employed) spółki Coherent wynosi 2,48 % w roku 2026.

ROCE (Return on Capital Employed) Coherent zmienił się z 3,98 % na 2,48 %, co reprezentuje zmianę o -37,71%. Wartość jest niższy niż w roku ubiegłym.

Na Eulerpool możesz znaleźć pełny historyczny rozwój ROCE (Return on Capital Employed) Coherent od 2006 roku – z rocznymi wartościami, wykresami i szczegółową analizą.

ROCE to wskaźnik rentowności i skrót od Return on Capital Employed, czyli zwrotu z zaangażowanego kapitału. Wskaźnik ten pokazuje stosunek pomiędzy zyskiem operacyjnym a wykorzystanym do tego kapitałem oprocentowanym. Im wyższa jest rentowność zaangażowanego kapitału, tym bardziej rentowny jest biznes firmy i tym wyższy jest istotny Free Cash Flow. Free Cash Flow oznacza część zysków, która na końcu okresu nie jest potrzebna do rozbudowy firmy, ale jest dostępna dla akcjonariuszy.

Dobra wartość różni się w zależności od branży i etapu rozwoju firmy. Na platformie Eulerpool można porównać Coherent ROCE (Return on Capital Employed) z podmiotami sektora i średnią branżową, aby ocenić atrakcyjność.

Aby ocenić ROCE (Return on Capital Employed), istotne jest porównanie go z konkurentami w tej samej branży i sektorze. Na platformie Eulerpool można znaleźć bezpośrednie porównania branżowe dla ROCE (Return on Capital Employed).

Pobierz te dane przez API Eulerpool

100 000 zapytań/mies. za darmo · bez karty

Rentowność — Coherent

Wszystkie wskaźniki finansowe — Coherent