Cango

Cango ROCE

ROCE (Return on Capital Employed) Cango (CANG) na dzień 8 lis 2026 wynosi 3,70 %. W roku ubiegłym ROCE (Return on Capital Employed) wynosił 2,62 % — zmiana o 41,06% (wyższy).

ROCE

3,70 %

Rok do roku

41,06%

Ostatnia aktualizacja:

W roku 2024 rentowność zainwestowanego kapitału (ROCE) firmy Cango wynosiła 3,70 %, co stanowi wzrost o 41,06% w porównaniu do 2,62 % ROCE w poprzednim roku.

Cango ROCE Historia

  • 3 lata

  • 10 lat

  • 25 Lat

  • Maks.

ROCE
Data
ROCE
1 sty 2017
34,94 CNY
1 sty 2018
5,26 CNY
1 sty 2019
6,53 CNY
1 sty 2020
3,83 CNY
1 sty 2021
2,50 CNY
1 sty 2022
-14,97 CNY
1 sty 2023
2,62 CNY
1 sty 2024
3,70 CNY
Cango ROCE Historia
ROKROCERok do roku
3,70 %+41,06%
2,62 %-117,50%
-14,97 %-699,50%
2,50 %-34,75%
3,83 %-41,36%
6,53 %+24,09%
5,26 %-84,94%
34,94 %-63,01%
94,44 %—

Pobierz te dane przez API Eulerpool

100 000 zapytań/mies. za darmo · bez karty

Cango Analiza akcji

Co robi Cango? Cango, Inc. generuje przychody dzięki swojej platformie usług transakcyjnych w branży motoryzacyjnej, która łączy dealerów, instytucje finansowe oraz kupujących samochody. Firma oferuje ułatwianie finansowania pojazdów, obsługi transakcji oraz usług pozaprodukcyjnych, w tym inicjowanie kredytów, ocenę ryzyka, obsługę portfela oraz zarządzanie zadłużonymi aktywami. Dodatkowe usługi obejmują pozyskiwanie samochodów, logistykę, wsparcie magazynowe dla dealerów oraz ułatwianie zakupów aut przez nabywców. Firma umożliwia również świadczenie usług pozaprodukcyjnych, takich jak sprzedaż polis ubezpieczeniowych – w tym ubezpieczeń od wypadków osobowych i ubezpieczeń komunikacyjnych – za pośrednictwem swojej platformy. Głównymi klientami Cango są dealerzy, instytucje finansowe oraz kupujący samochody, którzy korzystają z jej zintegrowanych rozwiązań do realizacji transakcji finansowania pojazdów oraz zakupu aut. Dealerzy czerpią korzyści z usług pozyskiwania pojazdów, logistyki i wsparcia magazynowego, natomiast instytucje finansowe wykorzystują usługi oceny ryzyka kredytowego i obsługi portfela. Kupujący mają dostęp do opcji finansowania oraz produktów ubezpieczeniowych poprzez platformę, przy czym polisy ubezpieczeniowe pozyskiwane są od brokerów lub firm ubezpieczeniowych. Źródła przychodów firmy obejmują opłaty za ułatwianie transakcji motoryzacyjnych, usługi finansowania oraz sprzedaż ubezpieczeń pozaprodukcyjnych. Dealerzy płacą za wsparcie w zakresie pozyskiwania pojazdów i logistyki, instytucje finansowe płacą za ocenę ryzyka kredytowego i obsługę portfela, a kupujący samochodów nabywają produkty ubezpieczeniowe bezpośrednio przez platformę. Usługi te realizowane są za pomocą zintegrowanej platformy Cango, która obsługuje pełny cykl życia transakcji finansowania pojazdów. Cango jest jedną z najpopularniejszych firm na Eulerpool.

ROCE w szczegółach

Odszyfrowywanie zwrotu z kapitału zaangażowanego (ROCE) dla Cango

Rentowność kapitału zaangażowanego (ROCE) dla Cango to wskaźnik finansowy, który mierzy rentowność i efektywność firmy w odniesieniu do zaangażowanego kapitału. Jest obliczany poprzez podzielenie zysku przed odsetkami i opodatkowaniem (EBIT) przez zaangażowany kapitał. Wyższa wartość ROCE wskazuje, że firma efektywnie wykorzystuje swoje kapitał do generowania zysków.

Porównanie rok do roku

Roczna analiza ROCE dla Cango dostarcza cennych informacji o jego efektywności w wykorzystywaniu kapitału do generowania zysków. Wzrost ROCE wskazuje na poprawę rentowności i efektywności operacyjnej, podczas gdy spadek może sygnalizować możliwe problemy z wykorzystaniem kapitału lub działalnością operacyjną firmy.

Wpływ na inwestycje

ROCE firmy Cango jest kluczowym czynnikiem dla inwestorów i analityków przy ocenie efektywności i rentowności firmy. Wyższy ROCE może sprawić, że firma stanie się atrakcyjną inwestycją, ponieważ często wskazuje, że firma generuje wystarczające zyski z zaangażowanego kapitału.

Interpretacja fluktuacji ROCE

Zmiany w ROCE Cango wynikają ze zmian w EBIT lub zaangażowanym kapitale. Te fluktuacje dają wgląd w efektywność operacyjną, wyniki finansowe i strategiczną zarządzanie finansami firmy i pomagają inwestorom w podejmowaniu świadomych decyzji.

Często zadawane pytania o akcje Cango

ROCE (Return on Capital Employed) spółki Cango wynosi 3,70 % w roku 2024.

ROCE (Return on Capital Employed) Cango zmienił się z 2,62 % na 3,70 %, co reprezentuje zmianę o 41,06%. Wartość jest wyższy niż w roku ubiegłym.

Na Eulerpool możesz znaleźć pełny historyczny rozwój ROCE (Return on Capital Employed) Cango od 2006 roku – z rocznymi wartościami, wykresami i szczegółową analizą.

ROCE to wskaźnik rentowności i skrót od Return on Capital Employed, czyli zwrotu z zaangażowanego kapitału. Wskaźnik ten pokazuje stosunek pomiędzy zyskiem operacyjnym a wykorzystanym do tego kapitałem oprocentowanym. Im wyższa jest rentowność zaangażowanego kapitału, tym bardziej rentowny jest biznes firmy i tym wyższy jest istotny Free Cash Flow. Free Cash Flow oznacza część zysków, która na końcu okresu nie jest potrzebna do rozbudowy firmy, ale jest dostępna dla akcjonariuszy.

Dobra wartość różni się w zależności od branży i etapu rozwoju firmy. Na platformie Eulerpool można porównać Cango ROCE (Return on Capital Employed) z podmiotami sektora i średnią branżową, aby ocenić atrakcyjność.

Aby ocenić ROCE (Return on Capital Employed), istotne jest porównanie go z konkurentami w tej samej branży i sektorze. Na platformie Eulerpool można znaleźć bezpośrednie porównania branżowe dla ROCE (Return on Capital Employed).

Pobierz te dane przez API Eulerpool

100 000 zapytań/mies. za darmo · bez karty

Rentowność — Cango

Wszystkie wskaźniki finansowe — Cango