Step Co

Step Co ROCE

Step Co (9795.T) A ROCE (Return on Capital Employed)-ja 2026. nov. 2. időpontjában 13,78 %. Az előző évben A ROCE (Return on Capital Employed) 13,38 % volt — 2,99%-os (magasabb) változás.

ROCE

13,78 %

YoY

2,99%

Utolsó frissítés:

2025 évben a Step Co által realizált tőkemegtérülés (ROCE) 13,78 % volt, ami 2,99%-kal magasabb az előző év 13,38 % ROCE-értékénél.

Az Step Co ROCE története

  • 3 év

  • 10 éves

  • 25 év

  • Max

ROCE
Dátum
ROCE
2018. jan. 1.
14,03 JPY
2019. jan. 1.
13,21 JPY
2020. jan. 1.
9,17 JPY
2021. jan. 1.
15,35 JPY
2022. jan. 1.
14,75 JPY
2023. jan. 1.
12,31 JPY
2024. jan. 1.
13,38 JPY
2025. jan. 1.
13,78 JPY
Az Step Co ROCE története
ÉVROCEYoY
13,78 %+2,99%
13,38 %+8,72%
12,31 %-16,53%
14,75 %-3,95%
15,35 %+67,40%
9,17 %-30,59%
13,21 %-5,81%
14,03 %-3,18%
14,49 %-2,40%
14,85 %-0,60%
14,94 %-2,61%
15,34 %—

Ezeket az adatokat az Eulerpool API-n keresztül

100 000 kérés/hó ingyen · nincs bankkártya

Step Co Részvényelemzés

Mit csinál Step Co? A Step Co Ltd Japánban, Fujisawa városában alap- és középfokú oktatási intézmények számára tartózkodási iskolákat (cram schools) működtet, amelyek felkészítő kurzusokat kínálnak a felvételi vizsgákra. A cég négy osztályon keresztül nyújt oktatási szolgáltatásokat: általános/középiskolai felkészítés, középiskolai egyetemi felvételire való felkészülés, diákok tanulási támogatása és gyermekfelügyelet. Emellett oktatási anyagokat készít, valamint nyomdai és könyvkötési szolgáltatásokat biztosít, így belső gyártással és terjesztéssel támogatja oktatási tevékenységét. Step Co az Eulpool egyik legnépszerűbb vállalata.

ROCE részleteiben

A Step Co által alkalmazott tőke (ROCE) megtérülésének dekódolása

A Step Co által alkalmazott tőke (ROCE) megtérülése egy pénzügyi mutató, amely az adott vállalat tőkére vonatkozó jövedelmezőségét és hatékonyságát méri. Az EBIT (kamat- és adófizetés előtti eredmény) és az alkalmazott tőke arányosításával számítják ki. A magasabb ROCE arra utal, hogy a cég hatékonyan használja fel tőkéjét a nyereségtermelés érdekében.

Évről évre történő összehasonlítás

A Step Co ROCE-jának éves elemzése értékes betekintést nyújt annak hatékonyságába a tőke nyereségtermelés céljából történő felhasználása terén. A növekvő ROCE javuló jövedelmezőségre és működési hatékonyságra utal, míg a csökkenés lehetséges problémákra hívhatja fel a figyelmet a tőke használata vagy a vállalati működés tekintetében.

Befektetésekre gyakorolt hatások

A Step Co ROCE-je kritikus tényező a befektetők és elemzők számára a vállalat hatékonyságának és jövedelmezőségének értékelésekor. Egy magasabb ROCE vonzóbbá teheti a vállalatot befektetési célpontként, mivel gyakran utal arra, hogy a cég elegendő profitot realizál az alkalmazott tőkéből.

A ROCE-ingadozások értelmezése

A Step Co ROCE-jában bekövetkező változások az EBIT változásaira vagy az alkalmazott tőkére vezethetők vissza. Ezek az ingadozások betekintést nyújtanak a vállalat működési hatékonyságába, pénzügyi teljesítményébe és stratégiai pénzügyi kezelésébe, támogatva a befektetőket megalapozott döntéshozatalukban.

Gyakori kérdések a Step Co részvénnyel kapcsolatban

Step Co A ROCE (Return on Capital Employed) értéke a(z) 2025. évben 13,78 %.

Step Co A ROCE (Return on Capital Employed)-ja 13,38 % -ről 13,78 % -re változott, amely 2,99%-os változásnak felel meg. Az érték magasabb, mint az előző évben.

Az Eulpool-on megtalálható a A ROCE (Return on Capital Employed) Step Co-ének teljes történeti fejlődése 2006 óta – éves értékekkel, grafikonokkal és részletes elemzésekkel.

ROCE egy profitabilitási mutatószám, amely a Return on Capital Employed rövidítése, magyarul a befektetett tőke megtérülését jelenti. Ez a mutató az operatív nyereség és az arra felhasznált kamatozó tőke arányát mutatja. Minél magasabb a befektetett tőke megtérülése, annál hatékonyabban gazdálkodik a vállalat és annál nagyobb a fontos Free Cash Flow. A Free Cash Flow azon nyereségek részét jelenti, amelyek egy időszak végén nem a vállalat bővítésére fordítandók, hanem az részvényesek rendelkezésére állnak.

A jó érték az iparágtól, gazdasági ciklustól és vállalati stratégiától függ. Mindig hasonlítsa össze a vállalat historikus értékeivel és a versenytársak benchmarkjaival.

Hasonlítsa össze a mutatókat az iparági átlagokkal, mivel a normák jelentősen eltérnek. Például a kiskereskedelmi marzsok általában alacsonyabbak, mint a szoftver marzsok.

Ezeket az adatokat az Eulerpool API-n keresztül

100 000 kérés/hó ingyen · nincs bankkártya

Jövedelmezőség — Step Co

Összes kulcsmutató — Step Co