Ray

Ray EBIT

Ray (4317.T) Az EBIT-ja 2026. nov. 2. időpontjában 1,79 Md JPY. Az előző évben Az EBIT 960,58 M JPY volt — 86,10%-os (magasabb) változás.

EBIT

1,79 MdJPY

YoY

86,10%

Utolsó frissítés:

A 2026 évben a Ray EBIT-je 1,79 Md JPY volt, amely az 86,10% növekedést jelent az előző év 960,58 M JPY EBIT-jéhez képest.

Az Ray EBIT története

  • 3 év

  • 10 éves

  • 25 év

  • Max

EBIT
Dátum
EBIT
2020. jan. 1.
1,03 Md JPY
2021. jan. 1.
-707,62 M JPY
2022. jan. 1.
756,57 M JPY
2023. jan. 1.
1,22 Md JPY
2024. jan. 1.
1,21 Md JPY
2025. jan. 1.
960,58 M JPY
2026. jan. 1.
1,79 Md JPY
2027. jan. 1. (e)
0,00 JPY
Az Ray EBIT története
ÉVEBITYoY
est0,00JPY-100,00%
1,79 MdJPY+86,10%
960,58 MJPY-20,63%
1,21 MdJPY-0,92%
1,22 MdJPY+61,45%
756,57 MJPY-206,92%
-707,62 MJPY-168,53%
1,03 MdJPY+15,17%
896,53 MJPY+57,10%
570,66 MJPY+57,10%
363,24 MJPY-23,12%
472,49 MJPY-5,86%
501,92 MJPY-27,99%
696,98 MJPY+3,71%
672,03 MJPY-25,26%
899,20 MJPY+57,53%
570,81 MJPY+174,80%
207,72 MJPY-37,81%
334,00 MJPY-153,18%
-628,00 MJPY-2125,81%
31,00 MJPY—

Ezeket az adatokat az Eulerpool API-n keresztül

100 000 kérés/hó ingyen · nincs bankkártya

Ray Bevétel

Ray részvény bevétel, EBIT, nyereség

  • 3 év

  • 5 év

  • 10 éves

  • 25 év

  • Max

Árbevétel
EBIT
Nyereség
Részletek
Dátum
Árbevétel
EBIT
Nyereség
2020. jan. 1.
11,93 Md JPY
1,03 Md JPY
721,91 M JPY
2021. jan. 1.
7,05 Md JPY
-707,62 M JPY
-367,98 M JPY
2022. jan. 1.
11,05 Md JPY
756,57 M JPY
419,47 M JPY
2023. jan. 1.
12,45 Md JPY
1,22 Md JPY
715,54 M JPY
2024. jan. 1.
11,22 Md JPY
1,21 Md JPY
818,49 M JPY
2025. jan. 1.
10,46 Md JPY
960,58 M JPY
745,58 M JPY
2026. jan. 1.
13,42 Md JPY
1,79 Md JPY
1,30 Md JPY
2027. jan. 1. (e)
0,00 JPY
0,00 JPY
0,00 JPY

Ray Marzsok

Ray Részvény Margók

A(z) Ray Margenanalyse bemutatja a bruttómargót, az EBIT-margót, valamint a(z) Ray nyereségmargóját. Az EBIT-margó (EBIT/Árbevétel) azt mutatja meg, hogy az árbevétel hány százaléka marad operatív nyereségként. A nyereségmargó azt mutatja meg, hogy a(z) Ray árbevételének hány százaléka marad meg.
  • 3 év

  • 5 év

  • 10 éves

  • 25 év

  • Max

Bruttó árrésmarzs
EBIT-margó
Profit Margin
Részletek
Dátum
Bruttó árrésmarzs
EBIT-margó
Profit Margin
2020. jan. 1.
31,79 %
8,66 %
6,05 %
2021. jan. 1.
22,25 %
-10,04 %
-5,22 %
2022. jan. 1.
33,03 %
6,85 %
3,80 %
2023. jan. 1.
33,33 %
9,81 %
5,75 %
2024. jan. 1.
33,76 %
10,78 %
7,29 %
2025. jan. 1.
33,97 %
9,19 %
7,13 %
2026. jan. 1.
36,83 %
13,32 %
9,72 %
2027. jan. 1. (e)
36,83 %
0,00 %
0,00 %

Ray Részvényelemzés

Mit csinál Ray? A Ray Corp bevételeit az Advertising Solution (Hirdetési Megoldások) üzletága generálja, amely magában foglalja a Sales Promotion (SP) és eseményszervező osztályt, valamint a Television Commercial Messages (TVCM) osztályt. Az SP és eseményszervező osztály olyan rendezvényeket hoz létre, mint a kereskedelmi akciók, kampányok és kiállítások, míg a TVCM osztály televíziós reklámokat és üzleti promóciós videókat készít. A Technical Solution (Műszaki Megoldások) üzletág videófelszerelés-bérbeadást és utómunkai szolgáltatásokat kínál, beleértve a vágást, DVD-, Blu-ray- és CG-termelést. Ügyfelei közé tartoznak azok a vállalkozások, amelyek eseményszervezési, televíziós reklámkészítési és videós utómunkai szolgáltatásokra van szükségük. A cég termékei az eseményszervezési szolgáltatások, a TVCM-gyártás, a videófelszerelés-bérbeadás és az utómunkai szolgáltatások. Az SP, a TVCM és az utómunka márkaneveket belsőleg a szolgáltatások kategorizálására használják. A célpiacok azok a vállalkozások, amelyek hirdetési megoldásokra, eseménykezelésre és műszaki videós szolgáltatásokra szorulnak promóciós és marketingkampányaikhoz. A Ray Corp bevételi forrásai az ügyfelekből származnak, akik eseményszervezést, TVCM-gyártást, videófelszerelés-bérbeadást és utómunkai szolgáltatásokat vesznek igénybe. A cég azokat a vállalkozásokat szolgálja ki, amelyeknek kereskedelmi akciókat kell lebonyolítaniuk, televíziós reklámokat kell készíteniük, vagy videós vágásra és gyártásra van szükségük marketingcélból. Műszaki megoldásai támogatják az eseményeket, kiállításokat, koncerteket, tudományos konferenciákat és üzleti találkozókat. Ray az Eulpool egyik legnépszerűbb vállalata.

EBIT részleteiben

Ray EBIT elemzése

A(z) Ray EBIT-je (Earnings Before Interest and Taxes) a vállalat üzemi nyereségét mutatja. Az üzemi bevételekből kivonjuk az összes működési kiadást, beleértve az eladott áruk költségét (COGS) és a működési kiadásokat, azonban kamatok és adók figyelembevétele nélkül. Betekintést nyújt a vállalat működési jövedelmezőségébe, a finanszírozás és az adóstruktúra hatásaitól eltekintve.

Évről évre összehasonlítás

A(z) Ray EBIT-ének éves összehasonlítása megmutathatja a vállalat működési hatékonyságának és jövedelmezőségének trendjeit. Az EBIT növekedése évről évre azt jelezheti, hogy a vállalat működési hatékonysága javult, vagy hogy a bevételek növekedtek, míg az EBIT csökkenése aggodalmat válthat ki a növekvő működési költségek vagy csökkenő bevételek miatt.

Hatások az befektetésekre

A(z) Ray EBIT-je fontos mutató a befektetők számára. A pozitív EBIT arra utal, hogy a vállalat elegendő bevételeket generál a működési költségeinek fedezésére, ez pedig alapvető szempont a vállalat pénzügyi egészségének és stabilitásának megítélésében. A befektetők figyelmesen követik az EBIT-et, hogy értékeljék a vállalat jövedelmezőségét és a jövőbeni növekedési potenciálját.

EBIT-ingadozások értelmezése

A(z) Ray EBIT-jének változásai a bevételek változására, a működési kiadások változására vagy mindkettőre vezethetők vissza. Egy növekvő EBIT javuló működési teljesítményre vagy növekvő értékesítésre utalhat, míg egy csökkenő EBIT a működési költségek emelkedésére vagy a csökkenő bevételekre utalhat, ami stratégiai igazítások szükségességét jelezheti.

Gyakori kérdések a Ray részvénnyel kapcsolatban

Ray Az EBIT értéke a(z) 2026. évben 1,79 Md JPY.

Ray Az EBIT-ja 960,58 M JPY-ről 1,79 Md JPY-re változott, amely 86,10%-os változásnak felel meg. Az érték magasabb, mint az előző évben.

Az Eulpool-on megtalálható a Az EBIT Ray-ének teljes történeti fejlődése 2006 óta – éves értékekkel, grafikonokkal és részletes elemzésekkel.

Az "EBIT" (Earnings Before Interest and Taxes), amely az "EBT" szolgáltatás előtti nyereség rövidítése, a vállalat működési eredményének is nevezik. Ez egy mutató, amely lehetővé teszi a nyereség értékelését egy adott időszakban, általában egy naptári évben. Az adókat és kamatokat nem vonjuk le az EBIT-ből, így alkalmas a különböző nemzetközi vállalatok összehasonlítására.

Nettó jövedelem
+ Adóköltség
+ Kamatköltség és egyéb pénzügyi költségek
- Kamatbevétel és egyéb pénzügyi bevételek
= EBIT (működési nyereség)

A mutatók a részvényértékelést a bevételi minőség, a pénzügyi egészség és a növekedési pálya jelzésével befolyásolják. Az erős mutatók általában magasabb értékelésekhez vezetnek.

Az árbevétel egy részvény értékelésénél

Az EBIT egy rövidítés, ami az „Earnings before Interest and Tax” kifejezést jelenti, és magában foglalja egy vállalat bruttó eredményét, mielőtt levonnák az adókat és kamatokat. Az EBIT összeget gyakran használják mutatóként egy vállalat értékeléséhez.

Történet

Az EBIT eredetileg az 1940-es években került bevezetésre, amikor az amerikai Internal Revenue Service (IRS) egy új adótörvényt fogadott el. Ez a törvény kötelezte a vállalatokat, hogy az adók és a hiteleken felmerült kamatok (vagy "kamatok és adók") levonása előtt számolják ki a nyereségüket. Azóta az EBIT-et az egyik legfontosabb pénzügyi mutatóként használják egy vállalat értékelése során.

Felhasználás

Az EBIT használható egy vállalat értékelésére azáltal, hogy az eredményeket egy referenciaszámmal vagy összehasonlítási értékkel hasonlítják össze. Az EBIT-et arra is használják, hogy meghatározzák, mennyit kapnak a vállalat részvényesei a működési eredményből.

Számítás

Az EBIT-et úgy számítják ki, hogy a vállalat nettó nyereségéből levonják az adókat és a hitelek kamatait. Ezt az összeget különböző módon lehet kiszámítani, de a leggyakoribb módszer a következő:

EBIT = Nettó nyereség + kamatok és adók

Példa:
XYZ Co. nettó nyeresége = 1 000 000 €
Kamatok és adók = 500 000 €
XYZ Co. EBIT-je = 1 500 000 €

Alkalmazás

Az EBIT-érték gyakran kerül felhasználásra egy cég pénzügyi stabilitásának meghatározásához és értékeléséhez. Az EBIT-érték arra is használható, hogy meghatározzák, mennyi pénzt költhet egy vállalat beruházásokra vagy osztalékokra.

EBIT használata részvénybefektetésnél

Befektetők az EBIT-et használják annak meghatározására, hogy egy részvény felül- vagy alulértékelt-e. Ha egy vállalat magas EBIT értéket mutat, ez azt jelentheti, hogy a részvénye túlértékelt, mivel a profit, amit realizálnak, alacsonyabb lehet, mint amit egy másik részvénnyel érhetnének el.

EBIT előnyei

Az EBIT hasznos mutató a vállalat pénzügyi stabilitásának meghatározásához. Számos előnye van az EBIT használatának, mint például:
- Az EBIT kiküszöböli a finanszírozás hatását a vállalat nyereségére.
- Hasznos mutató a cég által a részvényeseknek kifizethető nyereség meghatározásához.
- Használható annak megállapítására, hogy egy részvény túl- vagy alulértékelt-e.

EBIT hátrányai

Az EBIT használatának is vannak hátrányai, például:
- Az EBIT nem használható önálló méretként egy vállalat értékelésére, mivel nem tükrözi a vállalat teljes nyereségét.
- Az EBIT-et befolyásolhatják váratlan események, mint például egy adóemelés.
- Az EBIT nem mindig megbízható indikátor a vállalat jövőbeli nyereségfejlődésére vonatkozóan.

Összegzés

Az EBIT fontos méret, amit arra használnak, hogy értékeljenek egy vállalatot. Használható annak meghatározására, hogy mennyi pénzt tud egy cég a működési eredményeiből szerezni, és hogy egy részvény felül- vagy alulértékelt-e. Az EBIT-nek azonban vannak hátrányai is, mivel nem tükrözi a vállalat teljes nyereségét, és váratlan eseményekkel befolyásolható. Ezért fontos az EBIT-et más pénzügyi mutatókkal együtt figyelembe venni, hogy teljes képet kapjunk a vállalatról.

Ezeket az adatokat az Eulerpool API-n keresztül

100 000 kérés/hó ingyen · nincs bankkártya

Eredménykimutatás — Ray

Összes kulcsmutató — Ray