mPlus

mPlus EBIT/Varat

Liiketulos suhteessa varoihin (EBIT/Varat) yhtiöstä mPlus (259630.KQ) 2.11.2026 päivämäärällä on 10,18 %. Edellisenä vuonna Liiketulos suhteessa varoihin (EBIT/Varat) oli 4,44 % — muutos 129,23 % (korkeampi).

EBIT/Varat

10,18 %

YoY

129,23%

Viimeksi päivitetty:

Liiketulos suhteessa varoihin (EBIT/Varat) yhtiöstä mPlus on 2025 10,18 % . Liiketulos suhteessa varoihin (EBIT/Varat) yhtiöstä mPlus oli 2024 4,44 % . Se laskee 129,23% korkeampi edelliseen vuoteen verrattuna.

mPlus EBIT/Varat historia

  • 3 vuotta

  • 10 vuotta

  • 25 vuotta

  • Maksimi

EBIT/Varat
Päivämäärä
EBIT/Varat
1.1.2018
1,88 KRW
1.1.2019
1,66 KRW
1.1.2020
6,94 KRW
1.1.2021
−7,86 KRW
1.1.2022
−3,07 KRW
1.1.2023
7,46 KRW
1.1.2024
4,44 KRW
1.1.2025
10,18 KRW
mPlus EBIT/Varat historia
VUOSIEBIT/VaratYoY
10,18 %+129,23%
4,44 %−40,46%
7,46 %−343,07%
−3,07 %−60,99%
−7,86 %−213,27%
6,94 %+317,56%
1,66 %−11,60%
1,88 %−85,74%
13,19 %+19,65%
11,02 %+299,84%
2,76 %−126,62%
−10,36 %—

Hae nämä tiedot Eulerpool API:n kautta

100 000 pyyntöä/kk ilmaiseksi · ei luottokorttia

mPlus Osakeanalyysi

Mitä mPlus tekee? mPlus Corp valmistaa ja myy toissijaisia akkuja sekä puolijohteiden valmistuskoneita. Sen tuotteisiin kuuluvat notching-järjestelmä, pinning-järjestelmä, tabin hitsausjärjestelmä, pakkausjärjestelmä, degasointijärjestelmä, vuototestausjärjestelmä, polttokennojärjestelmä, separatorin pinning-järjestelmä ja tarkastusjärjestelmä. Yritys jakaa näitä tuotteita kotimaassa ja vientimarkkinoilla kohdistaen ne akku- ja puoljohdeteollisuuden valmistajille. Asiakkaita ovat todennäköisesti yritykset, jotka osallistuvat akun tuotantoon ja puolijohteiden valmistukseen ja jotka tarvitsevat erikoiskoneita valmistusprosesseihinsa. Yrityksen liikevaihto tulee koneiden myynnistä, eikä lisäpalveluista tai tilausmalleista mainita. Yritys keskittyy myymään laitteita suoraan teollisille asiakkaille välittäjien tai kolmansien osapuolten sijaan. Sen tuotevalikoima kattaa erilaiset vaiheet akun ja puolijohteen tuotannossa, materiaalin käsittelystä lopputarkastukseen. mPlus Corp toimii teollisten koneiden alalla, palvellen erityisesti akku- ja puolijohteiden valmistajien tarpeita. Yrityksen kotimaan markkina-asema täydentyy kansainvälisellä jakelulla, vaikka tiettyjä ulkomaisia alueita ei mainita kuvauksessa. Liiketoimintamalli perustuu korkean arvon laitteiden myyntiin teollisille asiakkaille heidän valmistustoimintojaan varten. mPlus on yksi Eurpooliin suosituimmista yhtiöistä.

Usein kysytyt kysymykset mPlus osakkeesta

Yhtiön mPlus Liiketulos suhteessa varoihin (EBIT/Varat) on 10,18 % vuonna 2025.

Liiketulos suhteessa varoihin (EBIT/Varat) yhtiöstä mPlus muuttui arvosta 4,44 % arvoon 10,18 %, mikä edustaa 129,23 % muutosta. Arvo on korkeampi kuin edellisenä vuonna.

Eurpoolissa voit löytää Liiketulos suhteessa varoihin (EBIT/Varat) mPlus:n täydellisen historiallisen kehityksen vuodesta 2006 lähtien – vuotuisten arvojen, kaavioiden ja yksityiskohtaisen analyysin kanssa.

EBIT/Varat mittaa liiketuloksen kannattavuutta suhteessa kokonaisvaroihin, tarjoten velattoman näkymän omaisuuden tehokkuudesta, joka on vertailukelpoinen eri pääomarakenteiden välillä.

"Hyvä" vaihtelee alan ja yrityksen kehitysvaiheen mukaan. Eulerpoolissa voit verrata Liiketulos suhteessa varoihin (EBIT/Varat):n mPlus alan vertaisiin ja alan keskiarvoon arvioidaksesi houkuttelevuuden.

Arvioidakseen Liiketulos suhteessa varoihin (EBIT/Varat):n, on olennaista verrata sitä saman alan ja sektorin kilpailijoihin. Eulerpoolissa voit löytää suoria alan vertailuja Liiketulos suhteessa varoihin (EBIT/Varat):lle.

Hae nämä tiedot Eulerpool API:n kautta

100 000 pyyntöä/kk ilmaiseksi · ei luottokorttia

Kannattavuus — mPlus

Kaikki tunnusluvut — mPlus