mPay

mPay Rule of 40

40. säännön sääntö yhtiöstä mPay (MPY.WA) 3.11.2026 päivämäärällä on −27,42 %. Edellisenä vuonna 40. säännön sääntö oli −11,16 % — muutos 145,60 % (matalampi).

Rule of 40

−27,42 %

YoY

145,60%

Viimeksi päivitetty:

40. säännön sääntö yhtiöstä mPay on 2025 −27,42 % . 40. säännön sääntö yhtiöstä mPay oli 2024 −11,16 % . Se laskee 145,60% matalampi edelliseen vuoteen verrattuna.

mPay Rule of 40 historia

  • 3 vuotta

  • 10 vuotta

  • 25 vuotta

  • Maksimi

Rule of 40
Päivämäärä
Rule of 40
1.1.2017
52,87 PLN
1.1.2018
50,00 PLN
1.1.2019
26,86 PLN
1.1.2021
53,03 PLN
1.1.2022
63,65 PLN
1.1.2023
35,74 PLN
1.1.2024
−11,16 PLN
1.1.2025
−27,42 PLN
mPay Rule of 40 historia
VUOSIRule of 40YoY
−27,42 %+145,60%
−11,16 %−131,24%
35,74 %−43,85%
63,65 %+20,02%
53,03 %+97,43%
26,86 %−46,28%
50,00 %−5,43%
52,87 %—

Hae nämä tiedot Eulerpool API:n kautta

100 000 pyyntöä/kk ilmaiseksi · ei luottokorttia

mPay Osakeanalyysi

Mitä mPay tekee? mPay SA tuottaa tulojaan julkisen liikenteen, pysäköinnin, laskujen maksamisen ja vähittäiskaupan maksuratkaisuilla. Yritys käsittelee m-kauppaa, verkkokauppaa, koneesta koneeseen (M2M), kasvotusten tapahtuvaa (F2F) ja henkilöstä henkilöön (P2P) -maksuja mPay-järjestelmällään, joka valtuuttaa ja selvittää matkapuhelinten kautta aloitettuja maksuja. Tärkeimpiä asiakkaita ovat julkisen liikenteen operaattorit, pysäköintipalveluntarjoajat sekä ravintoloiden, kauppojen ja kirjakauppojen kauppiaat. Yhtiön pääomistaja ATM SA omistaa 65,65 prosentin osuuden, kun taas Grupa LEW SA hankki 90,018 prosentin osuuden vuoden 2014 hankinnan kautta. mPay SA:n tulovirrat koostuvat palveluntarjoajille ja alustansa käyttäville kauppiaille perittävistä maksukuluista. Julkiset liikennejärjestelmät, pysäköintilaitokset ja vähittäiskaupan yritykset ovat keskeisiä segmenttejä, jotka hyödyntävät mPay-järjestelmää maksujen käsittelyssä. Yhtiön ratkaisut tukevat monenlaisia transaktiotyyppejä, mukaan lukien mobiilipalvelut, verkkohankinnat ja käteisrahan palautus -toiminnot, ja ne palvelevat sekä yrityksiä että lopullisia kuluttajia. Liiketoimintamalli perustuu kumppanuuksiin julkisten ja yksityisten toimijoiden kanssa, jotka tarvitsevat maksujen käsittelyn infrastruktuuria. Grupa LEW SA:n merkittävä omistusosuus heijastaa strategista sijoitusta mPay:n kasvuun, kun taas ATM SA säilyttää merkittävän vähemmistöosuuuden. Maksutransaktioiden volyymit liikenne-, vähittäis- ja hyviöaloilla tuottavat toistuvia tuloja yksittäistä transaktiota kohden perittävien maksujen kautta. mPay on yksi Eurpooliin suosituimmista yhtiöistä.

Usein kysytyt kysymykset mPay osakkeesta

Yhtiön mPay 40. säännön sääntö on −27,42 % vuonna 2025.

Eurpoolissa voit löytää 40. säännön sääntö mPay:n täydellisen historiallisen kehityksen vuodesta 2006 lähtien – vuotuisten arvojen, kaavioiden ja yksityiskohtaisen analyysin kanssa.

40. säännön sääntö sanoo, että yrityksen tulojen kasvuvauhti plus voittomarginaali olisi ylitettävä 40 %. Sitä käytetään laajalti SaaS- ja nopeasti kasvavien yritysten arvioimiseen.

Hae nämä tiedot Eulerpool API:n kautta

100 000 pyyntöä/kk ilmaiseksi · ei luottokorttia

Laatu — mPay

Kaikki tunnusluvut — mPay