i-Components Co

i-Components Co CROIC

Käteisen tuotto sijoitettuun pääomaan (CROIC) yhtiöstä i-Components Co (059100.KQ) 17.10.2026 päivämäärällä on 17,81 %. Edellisenä vuonna Käteisen tuotto sijoitettuun pääomaan (CROIC) oli 9,95 % — muutos 78,96 % (korkeampi).

CROIC

17,81 %

YoY

78,96%

Viimeksi päivitetty:

Käteisen tuotto sijoitettuun pääomaan (CROIC) yhtiöstä i-Components Co on 2025 17,81 % . Käteisen tuotto sijoitettuun pääomaan (CROIC) yhtiöstä i-Components Co oli 2024 9,95 % . Se laskee 78,96% korkeampi edelliseen vuoteen verrattuna.

i-Components Co CROIC historia

  • 3 vuotta

  • 10 vuotta

  • 25 vuotta

  • Maksimi

CROIC
Päivämäärä
CROIC
1.1.2018
−1,45 KRW
1.1.2019
1,48 KRW
1.1.2020
4,43 KRW
1.1.2021
−1,08 KRW
1.1.2022
7,83 KRW
1.1.2023
−0,03 KRW
1.1.2024
9,95 KRW
1.1.2025
17,81 KRW
i-Components Co CROIC historia
VUOSICROICYoY
17,81 %+78,96%
9,95 %−37 356,24%
−0,03 %−100,34%
7,83 %−823,05%
−1,08 %−124,46%
4,43 %+199,64%
1,48 %−202,10%
−1,45 %+26,79%
−1,14 %−106,75%
16,93 %+123,12%
7,59 %−701,50%
−1,26 %—

Hae nämä tiedot Eulerpool API:n kautta

100 000 pyyntöä/kk ilmaiseksi · ei luottokorttia

i-Components Co Osakeanalyysi

Mitä i-Components Co tekee? i-Components Co Ltd, based in Pyeongtaek, South Korea, operates in the Information Technology sector, specializing in the manufacture and sales of optical plastic films and substrates. The company produces coated polycarbonate and PMMA films for touch screen panels and mobile phone components, as well as coated PET films for LCD TV back light units. Its products also include PC films for electronic name plates and automotive instrument boards, and PMMA films for display windows, serving various electronics and automotive applications. i-Components Co on yksi Eurpooliin suosituimmista yhtiöistä.

Usein kysytyt kysymykset i-Components Co osakkeesta

Yhtiön i-Components Co Käteisen tuotto sijoitettuun pääomaan (CROIC) on 17,81 % vuonna 2025.

Käteisen tuotto sijoitettuun pääomaan (CROIC) yhtiöstä i-Components Co muuttui arvosta 9,95 % arvoon 17,81 %, mikä edustaa 78,96 % muutosta. Arvo on korkeampi kuin edellisenä vuonna.

Eurpoolissa voit löytää Käteisen tuotto sijoitettuun pääomaan (CROIC) i-Components Co:n täydellisen historiallisen kehityksen vuodesta 2006 lähtien – vuotuisten arvojen, kaavioiden ja yksityiskohtaisen analyysin kanssa.

CROIC mittaa käteistuottoa, jonka sijoitettu pääoma tuottaa. Toisin kuin ROIC, se käyttää vapaan kassavirran sijaan kirjanpidollisia tuloksia ja tarjoaa puhtaamman kannattavuusmittarin.

"Hyvä" vaihtelee alan ja yrityksen kehitysvaiheen mukaan. Eulerpoolissa voit verrata Käteisen tuotto sijoitettuun pääomaan (CROIC):n i-Components Co alan vertaisiin ja alan keskiarvoon arvioidaksesi houkuttelevuuden.

Arvioidakseen Käteisen tuotto sijoitettuun pääomaan (CROIC):n, on olennaista verrata sitä saman alan ja sektorin kilpailijoihin. Eulerpoolissa voit löytää suoria alan vertailuja Käteisen tuotto sijoitettuun pääomaan (CROIC):lle.

Hae nämä tiedot Eulerpool API:n kautta

100 000 pyyntöä/kk ilmaiseksi · ei luottokorttia

Kannattavuus — i-Components Co

Kaikki tunnusluvut — i-Components Co