eSOL Co

eSOL Co CROIC

Käteisen tuotto sijoitettuun pääomaan (CROIC) yhtiöstä eSOL Co (4420.T) 4.11.2026 päivämäärällä on 3,14 %. Edellisenä vuonna Käteisen tuotto sijoitettuun pääomaan (CROIC) oli 21,28 % — muutos −85,24 % (matalampi).

CROIC

3,14 %

YoY

−85,24%

Viimeksi päivitetty:

Käteisen tuotto sijoitettuun pääomaan (CROIC) yhtiöstä eSOL Co on 2025 3,14 % . Käteisen tuotto sijoitettuun pääomaan (CROIC) yhtiöstä eSOL Co oli 2024 21,28 % . Se laskee −85,24% matalampi edelliseen vuoteen verrattuna.

eSOL Co CROIC historia

  • 3 vuotta

  • 10 vuotta

  • 25 vuotta

  • Maksimi

CROIC
Päivämäärä
CROIC
1.1.2018
12,64 JPY
1.1.2019
8,69 JPY
1.1.2020
15,88 JPY
1.1.2021
−5,71 JPY
1.1.2022
1,38 JPY
1.1.2023
−2,76 JPY
1.1.2024
21,28 JPY
1.1.2025
3,14 JPY
eSOL Co CROIC historia
VUOSICROICYoY
3,14 %−85,24%
21,28 %−869,83%
−2,76 %−300,88%
1,38 %−124,11%
−5,71 %−135,95%
15,88 %+82,72%
8,69 %−31,21%
12,64 %−49,89%
25,22 %+116,57%
11,64 %—

Hae nämä tiedot Eulerpool API:n kautta

100 000 pyyntöä/kk ilmaiseksi · ei luottokorttia

eSOL Co Osakeanalyysi

Mitä eSOL Co tekee? eSOL Co., Ltd. tuottaa pääasiallisesti tuloja Embedded Software -segmentiltään, joka kehittää ja myy reaaliaikaisia käyttöjärjestelmiä (RTOS) sekä kehitystukea tarjoavia työkaluja, samoin kuin insinööritoimintapalveluja upotettuihin laitteisiin. Sensing Solution -segmentti tuo lisäarvoa tarjoamalla automaattitulostimia, käsitietokoneita, ympäristöongelmaisten käyttäjien käsitietokoneita, myyntitukiohjelmistoja ja anturiverkkosysteemejä, jotka on räätälöity sellaisille ICT-taantuma-alueilla toimiville aloille kuten maatalouteen ja kalastukseen. Asiakkaita ovat yritykset, jotka tarvitsevat upotettuja käyttöjärjestelmäratkaisuja, sekä alat, jotka hakevat IoT-pohjaisia tunnistusteknologioita heikosti kehitetyistä ICT-markkinoista. Yrityksen RTOS-järjestelmät ja kehitystyökalut kohdistuvat upotettujen järjestelmien kehittäjiin, kun taas sen tunnistusratkaisut vastaavat maatalouden ja kalastuksen erityistarpeisiin erikoistuneiden laitteistojen ja ohjelmistojen avulla. eSOL:n kaksiosainen segmenttirakenne mahdollistaa palveluiden tarjoamisen sekä korkean teknologian upotetun ohjelmistomarkkinoille että perinteisille aloille, jotka ottavat digitalisaatiota käyttöön alueilla, joissa ICT-infrastruktuuri on rajallinen. eSOL Co on yksi Eurpooliin suosituimmista yhtiöistä.

Usein kysytyt kysymykset eSOL Co osakkeesta

Yhtiön eSOL Co Käteisen tuotto sijoitettuun pääomaan (CROIC) on 3,14 % vuonna 2025.

Käteisen tuotto sijoitettuun pääomaan (CROIC) yhtiöstä eSOL Co muuttui arvosta 21,28 % arvoon 3,14 %, mikä edustaa −85,24 % muutosta. Arvo on matalampi kuin edellisenä vuonna.

Eurpoolissa voit löytää Käteisen tuotto sijoitettuun pääomaan (CROIC) eSOL Co:n täydellisen historiallisen kehityksen vuodesta 2006 lähtien – vuotuisten arvojen, kaavioiden ja yksityiskohtaisen analyysin kanssa.

CROIC mittaa käteistuottoa, jonka sijoitettu pääoma tuottaa. Toisin kuin ROIC, se käyttää vapaan kassavirran sijaan kirjanpidollisia tuloksia ja tarjoaa puhtaamman kannattavuusmittarin.

"Hyvä" vaihtelee alan ja yrityksen kehitysvaiheen mukaan. Eulerpoolissa voit verrata Käteisen tuotto sijoitettuun pääomaan (CROIC):n eSOL Co alan vertaisiin ja alan keskiarvoon arvioidaksesi houkuttelevuuden.

Arvioidakseen Käteisen tuotto sijoitettuun pääomaan (CROIC):n, on olennaista verrata sitä saman alan ja sektorin kilpailijoihin. Eulerpoolissa voit löytää suoria alan vertailuja Käteisen tuotto sijoitettuun pääomaan (CROIC):lle.

Hae nämä tiedot Eulerpool API:n kautta

100 000 pyyntöä/kk ilmaiseksi · ei luottokorttia

Kannattavuus — eSOL Co

Kaikki tunnusluvut — eSOL Co