Zymeworks

Zymeworks Verokanta

Efektiivinen verokanta yhtiöstä Zymeworks (ZYME) 4.11.2026 päivämäärällä on −1,73 %. Edellisenä vuonna Efektiivinen verokanta oli −5,22 % — muutos −66,93 % (korkeampi).

Verokanta

−1,73 %

YoY

−66,93%

Viimeksi päivitetty:

Efektiivinen verokanta yhtiöstä Zymeworks on 2025 −1,73 % . Efektiivinen verokanta yhtiöstä Zymeworks oli 2024 −5,22 % . Se laskee −66,93% korkeampi edelliseen vuoteen verrattuna.

Zymeworks Verokanta historia

  • 3 vuotta

  • 10 vuotta

  • 25 vuotta

  • Maksimi

Verokanta
Päivämäärä
Verokanta
1.1.2018
−6,31 USD
1.1.2019
−0,40 USD
1.1.2020
−0,24 USD
1.1.2021
0,24 USD
1.1.2022
8,05 USD
1.1.2023
0,48 USD
1.1.2024
−5,22 USD
1.1.2025
−1,73 USD
Zymeworks Verokanta historia
VUOSIVerokantaYoY
−1,73 %−66,93%
−5,22 %−1 195,29%
0,48 %−94,09%
8,05 %+3 214,99%
0,24 %−202,02%
−0,24 %−40,72%
−0,40 %−93,64%
−6,31 %+41,66%
−4,46 %−134,15%
13,05 %−7 445,77%
−0,18 %−108,10%
2,19 %—

Hae nämä tiedot Eulerpool API:n kautta

100 000 pyyntöä/kk ilmaiseksi · ei luottokorttia

Zymeworks Osakeanalyysi

Mitä Zymeworks tekee? Zymeworks, Inc. tuottaa tuloja kliinisessä vaiheessa olevien biolääkevalmisteidensa ja alustojensa kautta. Yritys kehittää biotherapeuttisia aineita Azymetric-bispecifisen alustansa avulla, joka luo useaan kohteeseen sitoutuvia vastaajia, sekä ZymeLink-ADC-alustallaan, joka yhdistää sytotoksiinit kasvaimen kohteena oleviin vastaajiin. Johtava tuote ZW25 kohdistaa HER2:ta syövän hoitoon, kun taas ZW49 integroi ZW25-suunnittelun ZymeLinkin kanssa parantuneen hoidon saavuttamiseksi. Näitä tuotteita kehitetään kliinisissä kokeissa ja mahdollista kaupallistamista varten, ja tulot odotetaan syntyvän tulevista yhteistyösopimuksista tai myynneistä tuotteiden hyväksymisen jälkeen. Zymeworks keskittyy onkologiaan ja immuunisäätelyyn hyödyntäen EFECT-alustaansa immuunisolujen rekrytoinnin hallintaan. Yrityksen alustat ja tuotekandidaatit on suunniteltu lääkeyhtiöiden kanssa tehtäviä kumppanuussopimuksia varten, ja potentiaalisina ostajina ovat biolääkealan yritykset, jotka etsivät innovatiivisia syöpälääkkeitä. Tulovirrat muodostuvat lisenssisopimuksista, vaihekohtaisista maksuista ja tulevista tuotemyynneistä, kun kliininen kehitys edistyy. Yrityksen tuotepipeline sisältää ZW25:n ja ZW49:n, jotka molemmat kohdistavat HER2-liittyviä syöpiä. ZW25 käyttää Azymetric-teknologiaa, kun taas ZW49 sisällyttää ZymeLinkin vastaaja-lääke-konjugaatteihin. Näitä kehitetään mahdollista kaupallistamista varten, ja tulot odotetaan syntyvän biolääkealan kumppaneilta, jotka lisenssoivat näitä teknologioita tai tuotteita further development and marketing. Zymeworks on yksi Eurpooliin suosituimmista yhtiöistä.

Usein kysytyt kysymykset Zymeworks osakkeesta

Yhtiön Zymeworks Efektiivinen verokanta on −1,73 % vuonna 2025.

Efektiivinen verokanta yhtiöstä Zymeworks muuttui arvosta −5,22 % arvoon −1,73 %, mikä edustaa −66,93 % muutosta. Arvo on korkeampi kuin edellisenä vuonna.

Eurpoolissa voit löytää Efektiivinen verokanta Zymeworks:n täydellisen historiallisen kehityksen vuodesta 2006 lähtien – vuotuisten arvojen, kaavioiden ja yksityiskohtaisen analyysin kanssa.

Efektiivinen verokanta mittaa todellista prosenttiosuutta verotettavista tuloista, joka maksetaan veroina. Se heijastaa yrityksen verojen tehokkuutta ja suunnittelua.

"Hyvä" vaihtelee alan ja yrityksen kehitysvaiheen mukaan. Eulerpoolissa voit verrata Efektiivinen verokanta:n Zymeworks alan vertaisiin ja alan keskiarvoon arvioidaksesi houkuttelevuuden.

Arvioidakseen Efektiivinen verokanta:n, on olennaista verrata sitä saman alan ja sektorin kilpailijoihin. Eulerpoolissa voit löytää suoria alan vertailuja Efektiivinen verokanta:lle.

Hae nämä tiedot Eulerpool API:n kautta

100 000 pyyntöä/kk ilmaiseksi · ei luottokorttia

Katteprosentit — Zymeworks

Kaikki tunnusluvut — Zymeworks