Zenitaka

Zenitaka CROIC

Käteisen tuotto sijoitettuun pääomaan (CROIC) yhtiöstä Zenitaka (1811.T) 3.11.2026 päivämäärällä on 11,68 %. Edellisenä vuonna Käteisen tuotto sijoitettuun pääomaan (CROIC) oli −6,01 % — muutos −294,15 % (korkeampi).

CROIC

11,68 %

YoY

−294,15%

Viimeksi päivitetty:

Käteisen tuotto sijoitettuun pääomaan (CROIC) yhtiöstä Zenitaka on 2026 11,68 % . Käteisen tuotto sijoitettuun pääomaan (CROIC) yhtiöstä Zenitaka oli 2025 −6,01 % . Se laskee −294,15% korkeampi edelliseen vuoteen verrattuna.

Zenitaka CROIC historia

  • 3 vuotta

  • 10 vuotta

  • 25 vuotta

  • Maksimi

CROIC
Päivämäärä
CROIC
1.1.2019
−0,15 JPY
1.1.2020
−4,91 JPY
1.1.2021
23,31 JPY
1.1.2022
−16,18 JPY
1.1.2023
−17,51 JPY
1.1.2024
−18,17 JPY
1.1.2025
−6,01 JPY
1.1.2026
11,68 JPY
Zenitaka CROIC historia
VUOSICROICYoY
11,68 %−294,15%
−6,01 %−66,89%
−18,17 %+3,76%
−17,51 %+8,20%
−16,18 %−169,43%
23,31 %−575,16%
−4,91 %+3 225,15%
−0,15 %−101,25%
11,79 %−10,06%
13,11 %+306,36%
3,23 %−55,23%
7,21 %−173,40%
−9,82 %—

Hae nämä tiedot Eulerpool API:n kautta

100 000 pyyntöä/kk ilmaiseksi · ei luottokorttia

Zenitaka Osakeanalyysi

Mitä Zenitaka tekee? Zenitaka Corp. tuottaa tuloja Rakennustoiminta-segmentistään, joka hoitaa kattavia rakennushankkeita ja vuokraa rakennuskalustoa sekä materiaaleja konsolidoimattomien tytäryhtiöiden kautta. Kiinteistötoiminta-segmentti edistää toimintaa myymällä, vuokraamalla, välittämällä ja hallinnoimalla kiinteistöjä. Asiakkaina ovat kotimaan ja ulkomaan asiakkaat rakennuspalveluissa, kun taas kiinteistökäytössä mukana ovat kiinteistöjen ostajat ja vuokralaiset. Yritys palvelee sekä rakennus- että kiinteistömarkkinoita kaksijakoisen segmenttirakenteensa avulla. Yrityksen Rakennustoiminta-segmentti keskittyy infrastruktuurin ja rakenteiden rakentamiseen, jota tuetaan kaluston vuokrauksella tytäryhtiöiden kautta. Kiinteistötoiminnan segmentin toiminta kohdistuu kiinteistönomistajiin ja -käyttäjiin helpottaen transaktioita ja hallinnointipalveluita. Zenitaka Corp. hyödyntää kahta liiketoimintasegmenttiään vastaamaan moninaisiin asiakkaiden tarpeisiin rakennus- ja kiinteistömarkkinoilla ilman nimeämättä tiettyjä ulkoisia kumppaneita tai asiakkaita. Tulovirrat koostuvat rakennushankkeiden toteutuksesta, kaluston vuokrauksesta ja kiinteistötransaktioista sekä kotimaassa että kansainvälisillä markkinoilla. Yrityksen toiminta on rakennettu näiden kahden keskeisen segmentin ympärille varmistaen suoran vuorovaikutuksen asiakkaiden kanssa sekä fyysisessä rakentamisessa että kiinteistöjen hallinnoinnissa. Zenitaka on yksi Eurpooliin suosituimmista yhtiöistä.

Usein kysytyt kysymykset Zenitaka osakkeesta

Yhtiön Zenitaka Käteisen tuotto sijoitettuun pääomaan (CROIC) on 11,68 % vuonna 2026.

Käteisen tuotto sijoitettuun pääomaan (CROIC) yhtiöstä Zenitaka muuttui arvosta −6,01 % arvoon 11,68 %, mikä edustaa −294,15 % muutosta. Arvo on korkeampi kuin edellisenä vuonna.

Eurpoolissa voit löytää Käteisen tuotto sijoitettuun pääomaan (CROIC) Zenitaka:n täydellisen historiallisen kehityksen vuodesta 2006 lähtien – vuotuisten arvojen, kaavioiden ja yksityiskohtaisen analyysin kanssa.

CROIC mittaa käteistuottoa, jonka sijoitettu pääoma tuottaa. Toisin kuin ROIC, se käyttää vapaan kassavirran sijaan kirjanpidollisia tuloksia ja tarjoaa puhtaamman kannattavuusmittarin.

"Hyvä" vaihtelee alan ja yrityksen kehitysvaiheen mukaan. Eulerpoolissa voit verrata Käteisen tuotto sijoitettuun pääomaan (CROIC):n Zenitaka alan vertaisiin ja alan keskiarvoon arvioidaksesi houkuttelevuuden.

Arvioidakseen Käteisen tuotto sijoitettuun pääomaan (CROIC):n, on olennaista verrata sitä saman alan ja sektorin kilpailijoihin. Eulerpoolissa voit löytää suoria alan vertailuja Käteisen tuotto sijoitettuun pääomaan (CROIC):lle.

Hae nämä tiedot Eulerpool API:n kautta

100 000 pyyntöä/kk ilmaiseksi · ei luottokorttia

Kannattavuus — Zenitaka

Kaikki tunnusluvut — Zenitaka