ZUE

ZUE CROIC

Käteisen tuotto sijoitettuun pääomaan (CROIC) yhtiöstä ZUE (ZUE.WA) 3.11.2026 päivämäärällä on 1,72 %. Edellisenä vuonna Käteisen tuotto sijoitettuun pääomaan (CROIC) oli −42,70 % — muutos −104,04 % (korkeampi).

CROIC

1,72 %

YoY

−104,04%

Viimeksi päivitetty:

Käteisen tuotto sijoitettuun pääomaan (CROIC) yhtiöstä ZUE on 2025 1,72 % . Käteisen tuotto sijoitettuun pääomaan (CROIC) yhtiöstä ZUE oli 2024 −42,70 % . Se laskee −104,04% korkeampi edelliseen vuoteen verrattuna.

ZUE CROIC historia

  • 3 vuotta

  • 10 vuotta

  • 25 vuotta

  • Maksimi

CROIC
Päivämäärä
CROIC
1.1.2018
−20,84 PLN
1.1.2019
−29,14 PLN
1.1.2020
4,62 PLN
1.1.2021
53,31 PLN
1.1.2022
7,62 PLN
1.1.2023
44,88 PLN
1.1.2024
−42,70 PLN
1.1.2025
1,72 PLN
ZUE CROIC historia
VUOSICROICYoY
1,72 %−104,04%
−42,70 %−195,14%
44,88 %+489,22%
7,62 %−85,71%
53,31 %+1 053,68%
4,62 %−115,86%
−29,14 %+39,80%
−20,84 %+1 515,12%
−1,29 %−94,15%
−22,07 %−151,90%
42,53 %+44,69%
29,39 %—

Hae nämä tiedot Eulerpool API:n kautta

100 000 pyyntöä/kk ilmaiseksi · ei luottokorttia

ZUE Osakeanalyysi

Mitä ZUE tekee? ZUE SA tuottaa tuloja suunnittelemalla ja toteuttamalla raitiovaunu- ja junaratoja sekä niihin liittyvää infrastruktuuria, kuten maaperätyöt, viemäröintijärjestelmät ja asemarakennukset. Yritys tarjoaa myös kattavaa kunnossapito- ja huoltopalvelua kaupunkirakenteelle, mukaan lukien raiteet, vetosähköjärjestelmät ja valaistus, sekä rakentaa ja modernisoi raitiovaunujen ja junien vetosähköjärjestelmiä. ZUE SA:n toimintaan kuuluu sähköverkkojen rakentaminen, ja sen keskeinen painopiste on kaupunkirakenteen säännöllinen kunnossapito ja huolto. Yhtiön tytäryhtiö ZUE Przedsiebiorstwo Robot Komunikacyjnych w Krakowie SA, johon yhtiöllä on 88,57 prosentin omistusosuus, sulautettiin emoyhtiöön heinäkuussa 2013. ZUE SA palvelee kuntia ja julkisia liikenneviranomaisia, jotka vastaavat kaupunkirakenteen kehittämisestä ja kunnossapidosta. Asiakkaisiin kuuluvat yksiköt, jotka hallinnoivat rautatieverkkoja, raitiovaunujärjestelmiä ja sähköverkkoinfrastruktuuria ja jotka tarvitsevat kattavia rakennus- ja modernisointipalveluja. Yrityksen palvelut räätälöidään kaupunkiliikennejärjestelmien tarpeisiin korostaen kriittisten infrastruktuurikomponenttien suunnittelua, rakentamista ja ylläpitoa. Yrityksen tulovirta koostuu rakennushankkeista, infrastruktuurin kunnossapitosopimuksista ja sähköjärjestelmien modernisointihankkeista. ZUE SA:n ensisijainen markkinasegmentti koostuu Puolan julkisen sektorin asiakkaista, erityisesti niistä, jotka ovat mukana kaupunkiliikenteen infrastruktuurissa. Raitiovaunu-, junajärjestelmien ja sähköjärjestelmien keskittyminen tekee yrityksestä avainaseman kuntien ja julkisen liikenteen operaattoreiden saatettua integroituja infrastruktuuriratkaisuja. ZUE on yksi Eurpooliin suosituimmista yhtiöistä.

Usein kysytyt kysymykset ZUE osakkeesta

Yhtiön ZUE Käteisen tuotto sijoitettuun pääomaan (CROIC) on 1,72 % vuonna 2025.

Käteisen tuotto sijoitettuun pääomaan (CROIC) yhtiöstä ZUE muuttui arvosta −42,70 % arvoon 1,72 %, mikä edustaa −104,04 % muutosta. Arvo on korkeampi kuin edellisenä vuonna.

Eurpoolissa voit löytää Käteisen tuotto sijoitettuun pääomaan (CROIC) ZUE:n täydellisen historiallisen kehityksen vuodesta 2006 lähtien – vuotuisten arvojen, kaavioiden ja yksityiskohtaisen analyysin kanssa.

CROIC mittaa käteistuottoa, jonka sijoitettu pääoma tuottaa. Toisin kuin ROIC, se käyttää vapaan kassavirran sijaan kirjanpidollisia tuloksia ja tarjoaa puhtaamman kannattavuusmittarin.

"Hyvä" vaihtelee alan ja yrityksen kehitysvaiheen mukaan. Eulerpoolissa voit verrata Käteisen tuotto sijoitettuun pääomaan (CROIC):n ZUE alan vertaisiin ja alan keskiarvoon arvioidaksesi houkuttelevuuden.

Arvioidakseen Käteisen tuotto sijoitettuun pääomaan (CROIC):n, on olennaista verrata sitä saman alan ja sektorin kilpailijoihin. Eulerpoolissa voit löytää suoria alan vertailuja Käteisen tuotto sijoitettuun pääomaan (CROIC):lle.

Hae nämä tiedot Eulerpool API:n kautta

100 000 pyyntöä/kk ilmaiseksi · ei luottokorttia

Kannattavuus — ZUE

Kaikki tunnusluvut — ZUE