Yidu Tech

Yidu Tech EBIT-kasvu

Vuotta aiempaa EBIT-kasvu yhtiöstä Yidu Tech (2158.HK) 5.11.2026 päivämäärällä on 20,80 %. Edellisenä vuonna Vuotta aiempaa EBIT-kasvu oli 39,00 % — muutos −46,66 % (matalampi).

EBIT-kasvu

20,80 %

YoY

−46,66%

Viimeksi päivitetty:

Vuotta aiempaa EBIT-kasvu yhtiöstä Yidu Tech on 2026 20,80 % . Vuotta aiempaa EBIT-kasvu yhtiöstä Yidu Tech oli 2025 39,00 % . Se laskee −46,66% matalampi edelliseen vuoteen verrattuna.

Yidu Tech EBIT-kasvu historia

  • 3 vuotta

  • 10 vuotta

  • 25 vuotta

  • Maksimi

EBIT-kasvu
Päivämäärä
EBIT-kasvu
1.1.2019
−71,28 CNY
1.1.2020
−38,23 CNY
1.1.2021
24,13 CNY
1.1.2022
−67,63 CNY
1.1.2023
30,93 CNY
1.1.2024
64,39 CNY
1.1.2025
39,00 CNY
1.1.2026
20,80 CNY
Yidu Tech EBIT-kasvu historia
VUOSIEBIT-kasvuYoY
20,80 %−46,66%
39,00 %−39,43%
64,39 %+108,15%
30,93 %−145,74%
−67,63 %−380,29%
24,13 %−163,11%
−38,23 %−46,37%
−71,28 %—

Hae nämä tiedot Eulerpool API:n kautta

100 000 pyyntöä/kk ilmaiseksi · ei luottokorttia

Yidu Tech Osakeanalyysi

Mitä Yidu Tech tekee? Yidu Tech, Inc. tuottaa tuloja kolmesta keskeisestä liiketoimintasegmentistä. Suuren datan alusta- ja ratkaisusegmentti tarjoaa asiakkaille suuren datan alustapalveluita ja niihin liittyviä ratkaisuja. Elintieteiden ratkaisusegmentti tarjoaa lääke-, bioteknologia- ja lääkinnällisten laitteiden valmistajille analyysiin perustuvia kliinisen kehityksen palveluita, todelliseen maailmaan perustuvaa näyttöön (RWE) pohjautuvaa tutkimusta sekä digitaalisen kaupallistamisen ratkaisuja. Terveydenhuollon alusta- ja ratkaisusegmentti toimittaa vakuutusyhtiöille ja -toimistoille tutkimukseen perustuvia henkilökohtaisia terveydenhallinnan alustoja sekä vakuutusteknologiaan ja sairauksien hallintaan liittyviä ratkaisuja. Yrityksen ensisijainen data-intelligenssin infrastruktuuri, YiduCore, tukee näitä tarjontoja. Yrityksen asiakkaat elintieteiden ratkaisusegmentissä ovat lääke-, bioteknologia- ja lääkinnällisten laitteiden valmistajia, kun taas terveydenhuollon alusta- ja ratkaisusegmentin keskeisiä asiakkaita ovat vakuutusyhtiöt ja -toimistot. Suuren datan alustapalveluita myydään laajemmalle asiakaskunnalle suuren datan alusta- ja ratkaisusegmentin kautta. YiduCore toimii perusinfrastruktuurina, joka mahdollistaa kaikkien segmenttien dataan perustuvien ratkaisujen toimittamisen. Tulovirrat koostuvat datan alustapalveluista, kliinisen kehityksen ratkaisuista, RWE-pohjaisesta tutkimuksesta, digitaalisesta kaupallistamisesta, terveydenhallinnan alustoista sekä vakuutusteknologiaratkaisuista. Yrityksen liiketoimintamalli hyödyntää YiduCore-infrastruktuuria tarjotakseen räätälöityjä data-intelligenssipalveluita erikoistuneille teollisuudenaloille, kuten elintieteiden ja terveydenhallinnan sektoreille. Yidu Tech on yksi Eurpooliin suosituimmista yhtiöistä.

Usein kysytyt kysymykset Yidu Tech osakkeesta

Yhtiön Yidu Tech Vuotta aiempaa EBIT-kasvu on 20,80 % vuonna 2026.

Eurpoolissa voit löytää Vuotta aiempaa EBIT-kasvu Yidu Tech:n täydellisen historiallisen kehityksen vuodesta 2006 lähtien – vuotuisten arvojen, kaavioiden ja yksityiskohtaisen analyysin kanssa.

EBIT-kasvu mittaa operatiivisen tuloksen prosentuaalisen muutoksen. Se osoittaa, parantuuko yrityksen ydinliiketoiminnan kannattavuus.

Arvioidakseen Vuotta aiempaa EBIT-kasvu:n, on olennaista verrata sitä saman alan ja sektorin kilpailijoihin. Eulerpoolissa voit löytää suoria alan vertailuja Vuotta aiempaa EBIT-kasvu:lle.

Vuotta aiempaa EBIT-kasvu:n on sijoittajille tärkeä tekijä. Muutokset tässä tunnusluvussa voivat signaloida parantuvia tai heikentyneitä perustekijöitä, mikä vaikuttaa suoraan osakekurssiin. Eulerpoolissa voit seurata Vuotta aiempaa EBIT-kasvu:n Yidu Tech historiallisesti ja reaaliajassa.

Hae nämä tiedot Eulerpool API:n kautta

100 000 pyyntöä/kk ilmaiseksi · ei luottokorttia

Kasvu — Yidu Tech

Kaikki tunnusluvut — Yidu Tech