YM Co

YM Co Termiini P/E

Forward P/E -suhde yhtiöstä YM Co (007530.KQ) 8.11.2026 päivämäärällä on 20,77. Edellisenä vuonna Forward P/E -suhde oli 10,00 — muutos 107,66 % (korkeampi).

Termiini P/E

20,77

YoY

107,66%

Viimeksi päivitetty:

Forward P/E -suhde yhtiöstä YM Co on 2025 20,77 . Forward P/E -suhde yhtiöstä YM Co oli 2024 10,00 . Se laskee 107,66% korkeampi edelliseen vuoteen verrattuna.

YM Co Termiini P/E historia

  • 3 vuotta

  • 10 vuotta

  • 25 vuotta

  • Maksimi

Termiini P/E
Päivämäärä
Termiini P/E
1.1.2018
20,17 KRW
1.1.2019
9,00 KRW
1.1.2020
−25,02 KRW
1.1.2021
93,81 KRW
1.1.2022
20,89 KRW
1.1.2023
54,86 KRW
1.1.2024
10,00 KRW
1.1.2025
20,77 KRW
YM Co Termiini P/E historia
VUOSITermiini P/EYoY
20,77+107,66%
10,00−81,77%
54,86+162,61%
20,89−77,73%
93,81−474,87%
−25,02−378,00%
9,00−55,37%
20,17−734,03%
−3,18−106,70%
47,51+83,54%
25,89+2,37%
25,29—

Hae nämä tiedot Eulerpool API:n kautta

100 000 pyyntöä/kk ilmaiseksi · ei luottokorttia

YM Co Osakeanalyysi

Mitä YM Co tekee? YM Co., Ltd. valmistaa metallikiinnikkeitä, kuten pultteja (mukaan lukien tankopultit, korkean jännityksen pultit, tarkkuuspultit ja räätälöidyt erikoispultit) sekä ruuveja, kuten itseporausruuveja (SDS) ja ruostumattomasta teräksestä valmistettuja ruuveja. Nämä tuotteet toimivat ensisijaisesti autoteollisuuden osina asiakkaille, kuten Daewoo Motorille, KIA Motorille, Hyundai Motorille ja Daerim Motorille, ja niillä on lisäsovelluksia elektroniikka- ja sisustusrakentamisaloilla. Yritys jakaa tuotteitaan kotimaan- ja vientimarkkinoille palvellen auto- ja elektroniikkateollisuutta suorilla myynneillä suurimmille valmistajille. YM Co., Ltd. saa tuloja erikoistuneiden kiinnike tuotteidensa myynnistä autoteollisuuden valmistajille, kuten Hyundai Motorille ja KIA Motorille, jotka ovat avainasiakkaita autosektorilla. Yritys toimittaa myös ruostumattomasta teräksestä valmistettuja ruuveja ja SDS-ruuveja Samsung Electronicsille elektroniikkatuotteisiin, mikä laajentaa sen markkina-aluetta autosovellusten ulkopuolelle. Keskittymällä korkean tarkkuuden ja räätälöityihin kiinnikkeisiin YM Co. vastaa tiettyihin teollisiin tarpeisiin, taaten vakaan kysynnän vakiintuneilta asiakkailta. Yr tuotevalikoima kohdistuu segmentteihin, kuten autoteollisuuteen, elektroniikkaan ja sisustusrakentamiseen, joissa Daewoo Motor, KIA Motor ja Hyundai Motor ovat ensisijaisia autoteollisuuden ostajia. Samsung Electronics edustaa elektroniikkasegmenttiä, kun taas muut sovellukset sisustusrakentamisessa palvelevat lisämärkinsegmenttejä. YM Co. luottaa näiden nimettyjen asiakkaiden suoramiynteihin ilman kolmansien osapuolten välittäjiä, ylläpitäen vahvoja suhteita keskeiseen asiakaskuntaansa. YM Co on yksi Eurpooliin suosituimmista yhtiöistä.

Usein kysytyt kysymykset YM Co osakkeesta

Yhtiön YM Co Forward P/E -suhde on 20,77 vuonna 2025.

Forward P/E -suhde yhtiöstä YM Co muuttui arvosta 10,00 arvoon 20,77, mikä edustaa 107,66 % muutosta. Arvo on korkeampi kuin edellisenä vuonna.

Eurpoolissa voit löytää Forward P/E -suhde YM Co:n täydellisen historiallisen kehityksen vuodesta 2006 lähtien – vuotuisten arvojen, kaavioiden ja yksityiskohtaisen analyysin kanssa.

Forward P/E käyttää arvioituja tulevia voittoja osakkeen arvostukseen. Pienempi forward P/E peräkkäiseen P/E:hen verrattuna viittaa analyytikkojen odottavan tuloksen kasvua.

Arvioidakseen Forward P/E -suhde:n, on olennaista verrata sitä saman alan ja sektorin kilpailijoihin. Eulerpoolissa voit löytää suoria alan vertailuja Forward P/E -suhde:lle.

"Hyvä" vaihtelee alan ja yrityksen kehitysvaiheen mukaan. Eulerpoolissa voit verrata Forward P/E -suhde:n YM Co alan vertaisiin ja alan keskiarvoon arvioidaksesi houkuttelevuuden.

Hae nämä tiedot Eulerpool API:n kautta

100 000 pyyntöä/kk ilmaiseksi · ei luottokorttia

Arvostus — YM Co

Kaikki tunnusluvut — YM Co