Xinfengming Group Co

Xinfengming Group Co P/B

P/B (Hinta-kirjanpitoarvo-suhde) yhtiöstä Xinfengming Group Co (603225.SS) 4.11.2026 päivämäärällä on 1,78. Edellisenä vuonna P/B (Hinta-kirjanpitoarvo-suhde) oli 1,86 — muutos −3,96 % (matalampi).

P/B

1,78

YoY

−3,96%

Viimeksi päivitetty:

P/B (Hinta-kirjanpitoarvo-suhde) yhtiöstä Xinfengming Group Co on 2025 1,78 . P/B (Hinta-kirjanpitoarvo-suhde) yhtiöstä Xinfengming Group Co oli 2024 1,86 . Se laskee −3,96% matalampi edelliseen vuoteen verrattuna.

Xinfengming Group Co P/B historia

  • 3 vuotta

  • 10 vuotta

  • 25 vuotta

  • Maksimi

P/B
Päivämäärä
P/B
1.1.2018
3,88 CNY
1.1.2019
2,75 CNY
1.1.2020
2,66 CNY
1.1.2021
1,95 CNY
1.1.2022
2,04 CNY
1.1.2023
1,91 CNY
1.1.2024
1,86 CNY
1.1.2025
1,78 CNY
Xinfengming Group Co P/B historia
VUOSIP/BYoY
1,78−3,96%
1,86−2,67%
1,91−6,52%
2,04+4,61%
1,95−26,68%
2,66−3,17%
2,75−29,31%
3,88−20,41%
4,88−52,62%
10,30−23,20%
13,41−10,83%
15,04—

Hae nämä tiedot Eulerpool API:n kautta

100 000 pyyntöä/kk ilmaiseksi · ei luottokorttia

Xinfengming Group Co Osakeanalyysi

Mitä Xinfengming Group Co tekee? Xin Feng Ming Group Co. Ltd. tuottaa tuloja polyesterfilamenttilangan valmistuksen ja myynnin kautta, mukaan lukien osittain orientoidut langat (POY), täysin vedetyt langat (FDY) ja vetokarheatut langat (DTY). Yritys kohdistaa toimintansa kotimaan- ja vientimarkkinoille, toimittaen tuotteita pääasiassa vaatetus-, kodintekstiili- ja teollisuustekstiilialalle. Sen tärkeimmät asiakkaat ovat tekstiilivalmistajat ja teollisuusostajat, jotka tarvitsevat näitä lankoja kankaiden tuotantoon. Yrityksen tuotevalikoima keskittyy polyesterfilamenttilankoihin, joissa POY-, FDY- ja DTY-langat palvelevat eri sovelluksia tekstiili-alalla. Nämä tuotteet jakautuvat kotimaan ja kansainvälisten markkinoiden välillä tukemalla yrityksen tulovirtoja. Yrityksen toiminta keskittyy näiden tiettyjen lankatyyppien valmistamiseen ja myymiseen vastaamaan tekstiilialan markkinakysyntään. Xin Feng Ming Groupin liiketoimintamalli perustuu suurten volyymien polyesterilangoista tuottamiseen tekstiilisovelluksiin, ja sen keskeiset segmentit ovat kotimaan- ja vientimarkkinat. Yrityksen 14 806 kokoaikaiseen työntekijään koostuva työvoima tukee tuotantoprosessia, varmistaen johdonmukaisen tuotannon asiakkaiden tilausten täyttämiseksi sekä alueellisilla että globaaleilla markkinoilla. Xinfengming Group Co on yksi Eurpooliin suosituimmista yhtiöistä.

Usein kysytyt kysymykset Xinfengming Group Co osakkeesta

Yhtiön Xinfengming Group Co P/B (Hinta-kirjanpitoarvo-suhde) on 1,78 vuonna 2025.

P/B (Hinta-kirjanpitoarvo-suhde) yhtiöstä Xinfengming Group Co muuttui arvosta 1,86 arvoon 1,78, mikä edustaa −3,96 % muutosta. Arvo on matalampi kuin edellisenä vuonna.

Eurpoolissa voit löytää P/B (Hinta-kirjanpitoarvo-suhde) Xinfengming Group Co:n täydellisen historiallisen kehityksen vuodesta 2006 lähtien – vuotuisten arvojen, kaavioiden ja yksityiskohtaisen analyysin kanssa.

Hinta-kirjanpitoarvo-suhde vertaa yhtiön markkina-arvoa sen kirjanpitoarvoon. Matala P/B voi viitata aliarvostettuun osakkeeseen, kun taas korkea P/B voi osoittaa yliarvostusta tai vahvoja kasvuodotuksia.

P/B = Osakekurssi / Kirjanpitoarvo per osake

Arvioidakseen P/B (Hinta-kirjanpitoarvo-suhde):n, on olennaista verrata sitä saman alan ja sektorin kilpailijoihin. Eulerpoolissa voit löytää suoria alan vertailuja P/B (Hinta-kirjanpitoarvo-suhde):lle.

"Hyvä" vaihtelee alan ja yrityksen kehitysvaiheen mukaan. Eulerpoolissa voit verrata P/B (Hinta-kirjanpitoarvo-suhde):n Xinfengming Group Co alan vertaisiin ja alan keskiarvoon arvioidaksesi houkuttelevuuden.

Hae nämä tiedot Eulerpool API:n kautta

100 000 pyyntöä/kk ilmaiseksi · ei luottokorttia

Arvostus — Xinfengming Group Co

Kaikki tunnusluvut — Xinfengming Group Co