Xchanging Solutions

Xchanging Solutions CROIC

Käteisen tuotto sijoitettuun pääomaan (CROIC) yhtiöstä Xchanging Solutions (XCHANGING.NS) 16.10.2026 päivämäärällä on 6,20 %. Edellisenä vuonna Käteisen tuotto sijoitettuun pääomaan (CROIC) oli 5,67 % — muutos 9,41 % (korkeampi).

CROIC

6,20 %

YoY

9,41%

Viimeksi päivitetty:

Käteisen tuotto sijoitettuun pääomaan (CROIC) yhtiöstä Xchanging Solutions on 2023 6,20 % . Käteisen tuotto sijoitettuun pääomaan (CROIC) yhtiöstä Xchanging Solutions oli 2022 5,67 % . Se laskee 9,41% korkeampi edelliseen vuoteen verrattuna.

Xchanging Solutions CROIC historia

  • 3 vuotta

  • 10 vuotta

  • 25 vuotta

  • Maksimi

CROIC
Päivämäärä
CROIC
1.1.2015
7,66 INR
1.1.2017
10,42 INR
1.1.2018
9,41 INR
1.1.2019
11,05 INR
1.1.2020
9,10 INR
1.1.2021
11,00 INR
1.1.2022
5,67 INR
1.1.2023
6,20 INR
Xchanging Solutions CROIC historia
VUOSICROICYoY
6,20 %+9,41%
5,67 %−48,45%
11,00 %+20,91%
9,10 %−17,66%
11,05 %+17,39%
9,41 %−9,65%
10,42 %+36,01%
7,66 %−607,09%
−1,51 %—

Hae nämä tiedot Eulerpool API:n kautta

100 000 pyyntöä/kk ilmaiseksi · ei luottokorttia

Xchanging Solutions Osakeanalyysi

Mitä Xchanging Solutions tekee? Xchanging Solutions Ltd is an information technology services company headquartered in Bangalore, India. The company operates through a single segment focused on software services. It has a workforce of 109 full-time employees. Xchanging Solutions Ltd went public via an IPO on March 9, 2005. The company serves clients both within India and internationally, with operational presence in the United States and Singapore through its subsidiaries. These subsidiaries include Nexplicit Infotech India Private Limited, Xchanging Solutions (Singapore) Pte Limited, and Xchanging Solutions (USA) Inc. The company's primary business involves providing technology services, though specific details about its service offerings or client base are not provided in the available information. Xchanging Solutions Ltd is listed on the National Stock Exchange of India under the ticker symbol XCHANGING.NS, with an ISIN code of INE692G01013. The company's operations are confined to the information technology sector, and it does not disclose further details about its product portfolio or financial performance beyond the provided data points. Xchanging Solutions on yksi Eurpooliin suosituimmista yhtiöistä.

Usein kysytyt kysymykset Xchanging Solutions osakkeesta

Yhtiön Xchanging Solutions Käteisen tuotto sijoitettuun pääomaan (CROIC) on 6,20 % vuonna 2023.

Käteisen tuotto sijoitettuun pääomaan (CROIC) yhtiöstä Xchanging Solutions muuttui arvosta 5,67 % arvoon 6,20 %, mikä edustaa 9,41 % muutosta. Arvo on korkeampi kuin edellisenä vuonna.

Eurpoolissa voit löytää Käteisen tuotto sijoitettuun pääomaan (CROIC) Xchanging Solutions:n täydellisen historiallisen kehityksen vuodesta 2006 lähtien – vuotuisten arvojen, kaavioiden ja yksityiskohtaisen analyysin kanssa.

CROIC mittaa käteistuottoa, jonka sijoitettu pääoma tuottaa. Toisin kuin ROIC, se käyttää vapaan kassavirran sijaan kirjanpidollisia tuloksia ja tarjoaa puhtaamman kannattavuusmittarin.

"Hyvä" vaihtelee alan ja yrityksen kehitysvaiheen mukaan. Eulerpoolissa voit verrata Käteisen tuotto sijoitettuun pääomaan (CROIC):n Xchanging Solutions alan vertaisiin ja alan keskiarvoon arvioidaksesi houkuttelevuuden.

Arvioidakseen Käteisen tuotto sijoitettuun pääomaan (CROIC):n, on olennaista verrata sitä saman alan ja sektorin kilpailijoihin. Eulerpoolissa voit löytää suoria alan vertailuja Käteisen tuotto sijoitettuun pääomaan (CROIC):lle.

Hae nämä tiedot Eulerpool API:n kautta

100 000 pyyntöä/kk ilmaiseksi · ei luottokorttia

Kannattavuus — Xchanging Solutions

Kaikki tunnusluvut — Xchanging Solutions