XRF Scientific

XRF Scientific EBIT-kasvu

Vuotta aiempaa EBIT-kasvu yhtiöstä XRF Scientific (XRF.AX) 3.11.2026 päivämäärällä on 7,89 %. Edellisenä vuonna Vuotta aiempaa EBIT-kasvu oli 9,12 % — muutos −13,51 % (matalampi).

EBIT-kasvu

7,89 %

YoY

−13,51%

Viimeksi päivitetty:

Vuotta aiempaa EBIT-kasvu yhtiöstä XRF Scientific on 2026 7,89 % . Vuotta aiempaa EBIT-kasvu yhtiöstä XRF Scientific oli 2025 9,12 % . Se laskee −13,51% matalampi edelliseen vuoteen verrattuna.

XRF Scientific EBIT-kasvu historia

  • 3 vuotta

  • 10 vuotta

  • 25 vuotta

  • Maksimi

EBIT-kasvu
Päivämäärä
EBIT-kasvu
1.1.2019
89,01 AUD
1.1.2020
45,08 AUD
1.1.2021
32,43 AUD
1.1.2022
37,15 AUD
1.1.2023
45,21 AUD
1.1.2024
13,28 AUD
1.1.2025
9,12 AUD
1.1.2026
7,89 AUD
XRF Scientific EBIT-kasvu historia
VUOSIEBIT-kasvuYoY
7,89 %−13,51%
9,12 %−31,36%
13,28 %−70,62%
45,21 %+21,70%
37,15 %+14,55%
32,43 %−28,06%
45,08 %−49,36%
89,01 %+41,63%
62,85 %−215,73%
−54,31 %+56,56%
−34,69 %+771,37%
−3,98 %—

Hae nämä tiedot Eulerpool API:n kautta

100 000 pyyntöä/kk ilmaiseksi · ei luottokorttia

XRF Scientific Osakeanalyysi

Mitä XRF Scientific tekee? XRF Scientific Ltd tuottaa tuloja kolmen liiketoiminta-alueen kautta: pääomakalusto, jalometallit ja kulutustavarat. Pääomakalusto -segmentti myy automaattisia sulatuslaitteita, korkean lämpötilan uuneja, leikkausmurskaimia ja laboratoriolaitteistoa. Jalometallit -segmentti tarjoaa platinaseosvalmisteita laboratorioille ja teollisuudelle. Kulutustavarat -segmentti tarjoaa kemikaaleja ja laboratoriotarvikkeita. Asiakkaina ovat tieteellisen ja analyyttisen alan ammattilaiset, jotka tarvitsevat materiaalin koostumuksen analysointityökaluja ja palveluita. Tuotteita kuten sulatuslaitteet, fluxit ja kemikaalit, platinatyökalut sekä tarkkuusplatiinia myydään laboratorioille ja teollisuusasiakkaille. Yhtiön teknologia mittaa materiaalin koostumusta ja puhtautta, tukien asiakkaita sektoreilla, joissa tarvitaan tarkkoja analyyttisiä ratkaisuja. Liiketoimintakuvauksessa ei mainita muita brändejä tai kumppaneita. Yhtiön tulovirrat tulevat sen valmistamien tuotteiden suoramyynnistä kaikissa kolmessa segmentissä. Pääomakalusto kohdistuu teollisuuden konehankkijoihin, jalometallit palvelee laboratorion ja teollisuuden platinatekemarkkinoita ja kulutustavarat täyttää kemikaali- ja laboratoriomateriaalitarpeet. Kaikki segmentit toimivat kuvattuun tieteelliseen ja analyyttiseen alan viitekehykseen sisältyvässä toiminnassa. XRF Scientific on yksi Eurpooliin suosituimmista yhtiöistä.

Usein kysytyt kysymykset XRF Scientific osakkeesta

Yhtiön XRF Scientific Vuotta aiempaa EBIT-kasvu on 7,89 % vuonna 2026.

Eurpoolissa voit löytää Vuotta aiempaa EBIT-kasvu XRF Scientific:n täydellisen historiallisen kehityksen vuodesta 2006 lähtien – vuotuisten arvojen, kaavioiden ja yksityiskohtaisen analyysin kanssa.

EBIT-kasvu mittaa operatiivisen tuloksen prosentuaalisen muutoksen. Se osoittaa, parantuuko yrityksen ydinliiketoiminnan kannattavuus.

Arvioidakseen Vuotta aiempaa EBIT-kasvu:n, on olennaista verrata sitä saman alan ja sektorin kilpailijoihin. Eulerpoolissa voit löytää suoria alan vertailuja Vuotta aiempaa EBIT-kasvu:lle.

Vuotta aiempaa EBIT-kasvu:n on sijoittajille tärkeä tekijä. Muutokset tässä tunnusluvussa voivat signaloida parantuvia tai heikentyneitä perustekijöitä, mikä vaikuttaa suoraan osakekurssiin. Eulerpoolissa voit seurata Vuotta aiempaa EBIT-kasvu:n XRF Scientific historiallisesti ja reaaliajassa.

Hae nämä tiedot Eulerpool API:n kautta

100 000 pyyntöä/kk ilmaiseksi · ei luottokorttia

Kasvu — XRF Scientific

Kaikki tunnusluvut — XRF Scientific