Winner Medical Co

Winner Medical Co ROA

ROA (Omaisuuden tuottoprosentti) yhtiöstä Winner Medical Co (300888.SZ) 4.11.2026 päivämäärällä on 4,17 %. Edellisenä vuonna ROA (Omaisuuden tuottoprosentti) oli 3,78 % — muutos 10,36 % (korkeampi).

ROA

4,17 %

YoY

10,36%

Viimeksi päivitetty:

Vuonna 2025 Winner Medical Co:n kokonaisvarallisuuden tuotto (ROA) oli 4,17 %, mikä on 10,36% kasvu verrattuna 3,78 % ROA:han edellisenä vuonna.

Winner Medical Co ROA historia

  • 3 vuotta

  • 10 vuotta

  • 25 vuotta

  • Maksimi

ROA
Päivämäärä
ROA
1.1.2018
10,73 CNY
1.1.2019
12,05 CNY
1.1.2020
28,21 CNY
1.1.2021
9,34 CNY
1.1.2022
9,04 CNY
1.1.2023
3,39 CNY
1.1.2024
3,78 CNY
1.1.2025
4,17 CNY
Winner Medical Co ROA historia
VUOSIROAYoY
4,17 %+10,36%
3,78 %+11,47%
3,39 %−62,50%
9,04 %−3,19%
9,34 %−66,89%
28,21 %+134,05%
12,05 %+12,35%
10,73 %−14,85%
12,60 %−29,23%
17,80 %+35,72%
13,12 %+53,14%
8,57 %—

Hae nämä tiedot Eulerpool API:n kautta

100 000 pyyntöä/kk ilmaiseksi · ei luottokorttia

Winner Medical Co Osakeanalyysi

Mitä Winner Medical Co tekee? Winner Medical Co., Ltd. tuottaa tuloa valmistamalla ja myymällä kertakäyttöisiä haavanhoidon ja kirurgisiin tarkoituksiin suunniteltuja tuotteita kahden brändinsä, Winnerin ja Purcottonin, alla. Yritys tarjoaa lääketieteellisiä sideaineita, kuten imetyspuuvillaliinoja ja -tyynyjä, puhtaan puuvillan pehmeitä pyyhkeitä, kosteuspyyhkeitä, puuvillapintaisia hygienituotteita sekä puuvillasta neulostettuja kuitukangasmateriaaleja. Näitä tuotteita myydään kotimaan- ja ulkomaanmarkkinoilla terveydenhuollon, henkilökohtaisen hyvinvoinnin, kodinhoidon, äitiys- ja lastenhoitoalan sekä kodintekstiilien sovelluksiin. Yrityksen kotimaanmyynti kohdistuu terveydenhuollon palveluntarjoajiin, vähittäiskauppoihin ja henkilökohtaisiin hoitoratkaisuja hakeviin kuluttajiin, kun taas ulkomaanmarkkinat keskittyvät kansainvälisiin jälleenmyyjiin ja terveydenhuoltoyksiköihin. Winner Medicalin tuotevalikoima sisältää lääketieteellisiä sideaineita, puuvillapohjaisia kulutustavaroita ja kuitukangasmateriaaleja, jotka jakautuvat Winner- ja Purcotton-brändien kautta. Yritys palvelee segmenttejä kuten terveydenhuolto, henkilökohtainen hyvinvointi, kodinhoito, äitiys- ja lastenhoito sekä kodintekstiilit sekä kotimaan että kansainvälisten kanavien kautta. Sen kotimaanmyynti palvelee pääasiassa kiinalaisia terveydenhuollon laitoksia ja vähittäisketjuja, kun taas ulkomainen jakelu ulottuu globaaleille markkinoille vastaavilla sovelluksilla haavanhoidossa ja henkilökohtaisessa hygieniassa. Yrityksen tulovirrat tulevat imetyspuuvillaliinojen, liinatyynyn, puhtaan puuvillan pehmeiden pyyhkeiden, kosteuspyyhkeiden, hygienituotteiden ja puuvillaneulostettujen kuitukangasmateriaalien myynnistä. Näitä tuotteita markkinoidaan Winner- ja Purcotton-brändeillä asiakkaille terveydenhuolto-, henkilökohtaisen hyvinvoinnin, kodinhoito-, äitiys- ja lastenhoito- sekä kodintekstiilialoilla. Kansainvälinen myynti hoidetaan ulkomaiden jälleenmyyjien kautta, kun taas kotimaanmyynti kohdistaa sairaaloihin, klinikkoihin ja kuluttajavähittäismyyntipisteisiin koko Kiinassa. Winner Medical Co on yksi Eurpooliin suosituimmista yhtiöistä.

ROA yksityiskohtaisesti

Ymmärtäminen Winner Medical Co pääoman tuottoa (ROA)

Winner Medical Co pääoman tuotto (ROA) on keskeinen indikaattori, joka mittaa yrityksen kannattavuutta suhteessa sen kokonaisvarallisuuteen. Se lasketaan jakamalla nettotulos kokonaisvarallisuudella. Korkeampi ROA osoittaa varallisuuden tehokasta käyttöä voiton tuottamiseksi ja heijastaa johtamisen tehokkuutta ja taloudellista terveyttä.

Vuosi vuodelta vertailu

Winner Medical Co ROA:n vertailu vuodesta toiseen tarjoaa näkemyksiä operatiiviseen tehokkuuteen ja trendeihin yrityksen varallisuuden käytössä. Nouseva ROA osoittaa parantunutta varallisuuden tehokkuutta ja kannattavuutta, kun taas laskeva ROA voi viitata operatiivisiin tai taloudellisiin haasteisiin.

Vaikutukset sijoituksiin

Sijoittajat pitävät Winner Medical Co ROA:ta ratkaisevana mittarina arvioitaessa yrityksen kannattavuutta ja tehokkuutta. Korkeampi ROA tarkoittaa, että yritys käyttää varallisuuttaan tehokkaasti voiton tuottamiseen, mikä tekee siitä potentiaalisesti houkuttelevan sijoituskohteen.

ROA-vaihtelujen tulkinta

Winner Medical Co ROA:n vaihtelut voidaan jäljittää nettotuloksen muutoksiin, varallisuuden hankintaan tai operatiiviseen tehokkuuteen. Näiden vaihteluiden analysointi auttaa arvioimaan yrityksen taloudellista suorituskykyä, johtamisen tehokkuutta ja strategista rahoitusasemointia.

Usein kysytyt kysymykset Winner Medical Co osakkeesta

Yhtiön Winner Medical Co ROA (Omaisuuden tuottoprosentti) on 4,17 % vuonna 2025.

ROA (Omaisuuden tuottoprosentti) yhtiöstä Winner Medical Co muuttui arvosta 3,78 % arvoon 4,17 %, mikä edustaa 10,36 % muutosta. Arvo on korkeampi kuin edellisenä vuonna.

Eurpoolissa voit löytää ROA (Omaisuuden tuottoprosentti) Winner Medical Co:n täydellisen historiallisen kehityksen vuodesta 2006 lähtien – vuotuisten arvojen, kaavioiden ja yksityiskohtaisen analyysin kanssa.

Return on Assets, jota kutsutaan myös ROA:ksi, on taloudellinen tunnusluku, jota käytetään yrityksen kannattavuuden mittaamiseen. Sitä käytetään määrittämään, kuinka tehokkaasti yritys käyttää varojaan voittojen tuottamiseen. Sitä kutsutaan myös nettotuloksen ja kokonaisvarallisuuden suhteeksi. ROA on tärkeä yrityksen yleisen taloudellisen suorituskyvyn indikaattori, koska se mittaa yrityksen kykyä tuottaa enemmän voittoa käyttämästä varallisuudesta.

"Hyvä" vaihtelee alan ja yrityksen kehitysvaiheen mukaan. Eulerpoolissa voit verrata ROA (Omaisuuden tuottoprosentti):n Winner Medical Co alan vertaisiin ja alan keskiarvoon arvioidaksesi houkuttelevuuden.

Arvioidakseen ROA (Omaisuuden tuottoprosentti):n, on olennaista verrata sitä saman alan ja sektorin kilpailijoihin. Eulerpoolissa voit löytää suoria alan vertailuja ROA (Omaisuuden tuottoprosentti):lle.

Hae nämä tiedot Eulerpool API:n kautta

100 000 pyyntöä/kk ilmaiseksi · ei luottokorttia

Kannattavuus — Winner Medical Co

Kaikki tunnusluvut — Winner Medical Co