Vynleads

Vynleads ROCE

ROCE (Return on Capital Employed) yhtiöstä Vynleads (VYND) 5.11.2026 päivämäärällä on 70,17 %. Edellisenä vuonna ROCE (Return on Capital Employed) oli 105,22 % — muutos −33,31 % (matalampi).

ROCE

70,17 %

YoY

−33,31%

Viimeksi päivitetty:

Vuonna 2025 Vynleads:n käytetyn pääoman tuotto (ROCE) oli 70,17 %, mikä on kasvua −33,31% verrattuna 105,22 % edellisen vuoden ROCEen.

Vynleads ROCE historia

  • 3 vuotta

  • 10 vuotta

  • 25 vuotta

  • Maksimi

ROCE
Päivämäärä
ROCE
1.1.2018
−1 023,85 USD
1.1.2019
220,59 USD
1.1.2020
105,71 USD
1.1.2021
54,24 USD
1.1.2022
41,11 USD
1.1.2023
30,66 USD
1.1.2024
105,22 USD
1.1.2025
70,17 USD
Vynleads ROCE historia
VUOSIROCEYoY
70,17 %−33,31%
105,22 %+243,23%
30,66 %−25,43%
41,11 %−24,20%
54,24 %−48,69%
105,71 %−52,08%
220,59 %−121,55%
−1 023,85 %+1 074,65%
−87,16 %+193,27%
−29,72 %—

Hae nämä tiedot Eulerpool API:n kautta

100 000 pyyntöä/kk ilmaiseksi · ei luottokorttia

Vynleads Osakeanalyysi

Mitä Vynleads tekee? Vynleads, Inc. tuottaa tuloja myymällä digitaalisia oppaita ja ravintolisää, jotka on suunnattu tyypin 2 diabetesta ja prediabetesta sairastaville henkilöille. Yritys tarjoaa The DWD Protocol: Success Blueprint -nimisen digitaalisen oppaan, joka sisältää ruokavaliosuosituksia erittäin vähäkaloriseen kahdeksan viikon ruokavalioon sekä moduuleja kuten The Foundation, The Meal Plan, Diabetes Free Lifestyle ja Taking Control, joita täydentävät reseptikirjat. Lisäksi Vynleads myy DWDx3 Advanced Daily Supplement -tuotetta ja Premium-Grade Omegax3 -ravintolisää, jotka on kehitetty tukemaan käyttäjien terveyssuunnitelmia. Yrityksen tuotteet sijoitetaan opettavaisiksi resursseiksi, jotka tarjoavat selkeitä yleispäteviä malleja terveelliselle elämäntavalle, ja ne vetoavat asiakkaisiin, jotka halu tehdä tietoisia ruokavalionvalintoja. Lifestyle Blueprint -moduulit ja reseptikirjat toimivat täydentävinä materiaaleina keskeisen digitaalisen oppaan rinnalla parantaen käyttäjien sitoutumista ruokavaliojärjestelmään. Ravintolisät myydään digitaalisen sisällön yhteydessä, mikä luo paketoitu tarjous, joka kattaa sekä ruokavaliota että ravintoa koskevat tarpeet diabeteksen ehkäisyssä ja hallinnassa. Vynleads kohdistaa markkinointinsa asiakkaisiin, jotka hoitavat aktiivisesti tyypin 2 diabetesta tai prediabetesta luonnollisin menetelmin hyödyntämällä digitaalista ohjetta ja lisäravinnetuotevalikoimaansa kokonaisvaltaisten ratkaisujen tarjoamiseksi. Yrityksen tulovirrat koostuvat The DWD Protocol: Success Blueprint -oppaan, siihen liittyvien moduulien, reseptikirjojen ja kahden lisäravinnetuotteen suoramyynnistä, ja kaikki nämä tuotteet on suunniteltu tukemaan käyttäjiä terveellisempien elämäntapojen saavuttamisessa ilman lääketieteellistä puuttumista. Vynleads on yksi Eurpooliin suosituimmista yhtiöistä.

ROCE yksityiskohtaisesti

Sijoitetun pääoman tuottoprosentin (ROCE) salausten purkaminen yritykseltä Vynleads

Yrityksen Vynleads sijoitetun pääoman tuottoprosentti (ROCE) on taloudellinen tunnusluku, joka mittaa yrityksen kannattavuutta ja tehokkuutta suhteessa käytettyyn pääomaan. Se lasketaan jakamalla tulos ennen korkoja ja veroja (EBIT) käytettyyn pääomaan. Korkeampi ROCE viittaa siihen, että yritys käyttää pääomaansa tehokkaasti voittojen tuottamiseen.

Vuosi-vuodelta vertailu

Yrityksen Vynleads ROCE:n vuosittaista analyysiä tarjoaa arvokkaita oivalluksia sen tehokkuudesta käyttäessään pääomaansa voiton tuottamiseksi. ROCE:n nousu viittaa parantuneeseen kannattavuuteen ja operatiiviseen tehokkuuteen, kun taas lasku voi viitata mahdollisiin ongelmiin pääoman käytössä tai liiketoiminnassa.

Vaikutus investointeihin

Yrityksen Vynleads ROCE on kriittinen tekijä sijoittajille ja analyytikoille arvioitaessa yrityksen tehokkuutta ja kannattavuutta. Korkea ROCE voi tehdä yrityksestä houkuttelevan sijoituskohteen, koska se usein viittaa siihen, että yritys tuottaa riittävän suuria voittoja käytetystä pääomastaan.

ROCE:n vaihteluiden tulkinta

Muutokset yrityksen Vynleads ROCE:ssa johtuvat vaihteluista EBIT:ssä tai käytetyssä pääomassa. Nämä vaihtelut tarjoavat näkemyksiä yrityksen operatiivisesta tehokkuudesta, taloudellisesta suorituskyvystä ja strategisesta rahoituksen hallinnasta ja tukevat sijoittajia perusteltujen päätösten tekemisessä.

Usein kysytyt kysymykset Vynleads osakkeesta

Yhtiön Vynleads ROCE (Return on Capital Employed) on 70,17 % vuonna 2025.

ROCE (Return on Capital Employed) yhtiöstä Vynleads muuttui arvosta 105,22 % arvoon 70,17 %, mikä edustaa −33,31 % muutosta. Arvo on matalampi kuin edellisenä vuonna.

Eurpoolissa voit löytää ROCE (Return on Capital Employed) Vynleads:n täydellisen historiallisen kehityksen vuodesta 2006 lähtien – vuotuisten arvojen, kaavioiden ja yksityiskohtaisen analyysin kanssa.

ROCE on kannattavuustunnusluku ja lyhenne sanoista Return on Capital Employed eli sijoitetun pääoman tuotto. Tunnusluku osoittaa operatiivisen voiton ja siihen käytetyn korkollisen pääoman suhteen. Mitä korkeampi sijoitetun pääoman tuotto on, sitä kannattavammin yritys toimii ja sitä korkeampi on tärkeä Free Cash Flow. Free Cash Flow tarkoittaa voittojen osuutta, joka kauden lopussa ei vaadita yrityksen laajentamiseen, vaan joka on osakkeenomistajien käytettävissä.

"Hyvä" vaihtelee alan ja yrityksen kehitysvaiheen mukaan. Eulerpoolissa voit verrata ROCE (Return on Capital Employed):n Vynleads alan vertaisiin ja alan keskiarvoon arvioidaksesi houkuttelevuuden.

Arvioidakseen ROCE (Return on Capital Employed):n, on olennaista verrata sitä saman alan ja sektorin kilpailijoihin. Eulerpoolissa voit löytää suoria alan vertailuja ROCE (Return on Capital Employed):lle.

Hae nämä tiedot Eulerpool API:n kautta

100 000 pyyntöä/kk ilmaiseksi · ei luottokorttia

Kannattavuus — Vynleads

Kaikki tunnusluvut — Vynleads