Voltas

Voltas Varastot

Varastot yhtiöstä Voltas (VOLTAS.NS) 16.10.2026 päivämäärällä on 34,33 Mrd. INR. Edellisenä vuonna Varastot oli 28,90 Mrd. INR — muutos 18,80 % (korkeampi).

Varastot

34,33 Mrd.INR

YoY

18,80%

Viimeksi päivitetty:

Varastot yhtiöstä Voltas on 2026 34,33 Mrd. INR. Varastot yhtiöstä Voltas oli 2025 28,90 Mrd. INR. Se laskee 18,80% korkeampi edelliseen vuoteen verrattuna.

Voltas Varastot historia

  • 3 vuotta

  • 10 vuotta

  • 25 vuotta

  • Maksimi

Varastot
Päivämäärä
Varastot
1.1.2019
10,91 Mrd. INR
1.1.2020
14,69 Mrd. INR
1.1.2021
12,80 Mrd. INR
1.1.2022
16,61 Mrd. INR
1.1.2023
16,91 Mrd. INR
1.1.2024
22,31 Mrd. INR
1.1.2025
28,90 Mrd. INR
1.1.2026
34,33 Mrd. INR
Voltas Varastot historia
VUOSIVarastotYoY
34,33 Mrd.INR+18,80%
28,90 Mrd.INR+29,53%
22,31 Mrd.INR+31,93%
16,91 Mrd.INR+1,78%
16,61 Mrd.INR+29,84%
12,80 Mrd.INR−12,89%
14,69 Mrd.INR+34,68%
10,91 Mrd.INR+34,15%
8,13 Mrd.INR−10,37%
9,07 Mrd.INR+16,44%
7,79 Mrd.INR−10,16%
8,67 Mrd.INR−3,76%
9,01 Mrd.INR—

Hae nämä tiedot Eulerpool API:n kautta

100 000 pyyntöä/kk ilmaiseksi · ei luottokorttia

Voltas Osakeanalyysi

Mitä Voltas tekee? Voltas Ltd on intialainen yritys, joka perustettiin vuonna 1954 Tata Sonsin ja Volkart Brothersin yhteisyrityksenä. Sen jälkeen yrityksestä on tullut yksi Intian johtavista ilmastointi- ja jäähdytystekniikan valmistajista. Voltas on noteerattu Bombayn pörssissä (BSE) ja National Stock Exchange -pörssissä (NSE). Voltaksen liiketoimintamalli on suunniteltu palvelemaan asiakkaita eri teknisen alan aloilla. Voltaksen liiketoiminta-alueet käsittävät ilmastoinnin, mekaaniset ja sähkömekaaniset hankkeet, tekstiilikoneet, kaivos- ja rakennuskalusto sekä yksikköjäähdytyslaitteet. "Ilmastointi"-liiketoiminta-alue on Voltaksen suurin osa-alue, ja siihen kuuluu ilmastointi- ja jäähdytysjärjestelmien tuotanto asuin- ja liikerakennuksiin. Voltas valmistaa sekä keskusilmastointijärjestelmiä että split-ilmastointilaitteita, jotka ovat saatavilla eri kokoisina ja konfiguraatioina. Voltaksen mekaanisten ja sähkömekaanisten ratkaisujen divisioona tarjoaa asiakkaille monia palveluja ja ratkaisuja eri teollisuudenaloille, kuten rakennusten automaatioon, palontorjuntaan, turvajärjestelmiin ja muuhun. Asiakkaat voivat saada räätälöityjä ratkaisuja omiin tarpeisiinsa, ja heitä tukee vakiintunut asiantuntijatiimi. Voltas osallistuu myös tekstiilikoneiden valmistukseen ja tarjoaa laajan valikoiman tuotteita, kuten keljausyksiköitä, kudontatehtaita, jalostusyksiköitä ja muita. Nämä tuotteet viedään maailmanlaajuisesti, ja niitä arvostetaan korkean laadun ja tehokkuuden vuoksi. Kaivos- ja rakennuskalustosektorilla Voltas tarjoaa laajan valikoiman tuotteita, kuten kompaktilataajia, kaivinkoneita, tiivistysvaunuja ja muuta rakennuskalustoa. "Yksikköjäähdytyslaitteet"-divisioona erikoistuu myymään jäähdytysjärjestelmiä vähittäiskauppoihin, toimistoihin ja ravintoloihin. Asiakkaat löytävät täältä laajan valikoiman ratkaisuja omiin vaatimuksiinsa, kuten itsenäisiä järjestelmiä, kondensaattoriyksiköitä, vitriinejä ja muuta. Kokonaisuudessaan Voltas tarjoaa asiakkailleen laajan tuote- ja palveluvalikoiman, jota leimaavat laatu, luotettavuus ja tehokkuus. Yrityksellä on vahva maine luotettavana ja kokeneena partnerina monilla aloilla, ja sitä tunnustetaan kansainvälisesti houkuttelevana ilmastointi- ja jäähdytysjärjestelmien sekä tekstiilikoneiden toimittajana. Yhteenvetona Voltas Ltd on johtava yritys intialaisessa taloudessa, joka tarjoaa laajan valikoiman tuotteita ja palveluja. Yritys erikoistuu ilmastointiin, mekaanisiin ja sähkömekaanisiin hankkeisiin, tekstiilikoneisiin, kaivos- ja rakennuskalustoon sekä yksikköjäähdytyslaitteisiin ja palvelee asiakkaita eri teollisuudenaloilla. Voltas on ansainnut maineen luotettavana ja tehokkaana partnerina, ja se on kansainvälisesti suosittu korkean laadunsa ja tehokkuutensa ansiosta. Voltas on yksi Eurpooliin suosituimmista yhtiöistä.

Usein kysytyt kysymykset Voltas osakkeesta

Yhtiön Voltas Varastot on 34,33 Mrd. INR vuonna 2026.

Varastot yhtiöstä Voltas muuttui arvosta 28,90 Mrd. INR arvoon 34,33 Mrd. INR, mikä edustaa 18,80 % muutosta. Arvo on korkeampi kuin edellisenä vuonna.

Eurpoolissa voit löytää Varastot Voltas:n täydellisen historiallisen kehityksen vuodesta 2006 lähtien – vuotuisten arvojen, kaavioiden ja yksityiskohtaisen analyysin kanssa.

Varastot sisältävät raaka-aineet, keskeneräiset tuotteet ja valmiit tuotteet. Tehokas varaston hallinta on ratkaisevan tärkeää kannattavuuden kannalta.

Varastot:n INR on sijoittajille tärkeä tekijä. Muutokset tässä tunnusluvussa voivat signaloida parantuvia tai heikentyneitä perustekijöitä, mikä vaikuttaa suoraan osakekurssiin. Eulerpoolissa voit seurata Varastot:n Voltas historiallisesti ja reaaliajassa.

Hae nämä tiedot Eulerpool API:n kautta

100 000 pyyntöä/kk ilmaiseksi · ei luottokorttia

Tase — Voltas

Kaikki tunnusluvut — Voltas