Vision Cinemas

Vision Cinemas CROIC

Käteisen tuotto sijoitettuun pääomaan (CROIC) yhtiöstä Vision Cinemas (526441.BO) 5.11.2026 päivämäärällä on 21,41 %. Edellisenä vuonna Käteisen tuotto sijoitettuun pääomaan (CROIC) oli −0,19 % — muutos −11 366,36 % (korkeampi).

CROIC

21,41 %

YoY

−11 366,36%

Viimeksi päivitetty:

Käteisen tuotto sijoitettuun pääomaan (CROIC) yhtiöstä Vision Cinemas on 2026 21,41 % . Käteisen tuotto sijoitettuun pääomaan (CROIC) yhtiöstä Vision Cinemas oli 2025 −0,19 % . Se laskee −11 366,36% korkeampi edelliseen vuoteen verrattuna.

Vision Cinemas CROIC historia

  • 3 vuotta

  • 10 vuotta

  • 25 vuotta

  • Maksimi

CROIC
Päivämäärä
CROIC
1.1.2019
0,06 INR
1.1.2020
−86,57 INR
1.1.2021
0,02 INR
1.1.2022
0,03 INR
1.1.2023
0,06 INR
1.1.2024
−1,46 INR
1.1.2025
−0,19 INR
1.1.2026
21,41 INR
Vision Cinemas CROIC historia
VUOSICROICYoY
21,41 %−11 366,36%
−0,19 %−86,95%
−1,46 %−2 353,80%
0,06 %+111,23%
0,03 %+88,79%
0,02 %−100,02%
−86,57 %−142 768,48%
0,06 %−88,69%
0,54 %+18,68%
0,45 %−56,72%
1,04 %+7,86%
0,97 %—

Hae nämä tiedot Eulerpool API:n kautta

100 000 pyyntöä/kk ilmaiseksi · ei luottokorttia

Vision Cinemas Osakeanalyysi

Mitä Vision Cinemas tekee? Vision Cinemas Ltd. tuottaa tuloja elokuvien näyttämisestä ja mainoselokuvien tuotannosta. Yritys operoi elokuvateattereita Bangaloren kaupungissa Karnatakan osavaltiossa ja tarjoaa verkkolipunmyyntiä päivitettyjen verkkosivujensa kautta. Sen tytäryhtiö Pyramid Entertainment India Private Limited tukee mainoselokuvien tuotantoa. Pääasiakkaita ovat elokuviin käyvät katsojat ja mainosasiakkaat, jotka hakevat promootiosisältöä elokuvateatterin näyttöruuduille. Yrityksen keskeisiä tuotteita ovat elokuvanäytökset, verkkolipunmyyntipalvelut ja mainoselokuvat. Pyramid Entertainment India Private Limited keskittyy mainoselokuvien tuottamiseen asiakkaille. Vision Cinemas Ltd. kohdistaa toimintansa sekä yleisölle suunnattuihin elokuvanäytöksiin että yrityksiin, jotka tarvitsevat mainostilaa teattereissa. Tulovirrat koostuvat lippumyynnistä, verkkoreservaatiomaksuista ja mainoselokuvien tuotantosopimuksista. Yrityksen tytäryhtiö vastaa mainoselokuvien tuotannosta, mikä on linjassa yrityksen strategian kanssa laajentua mainossisällön luomiseen perinteisen elokuvatoiminnan ohella. Vision Cinemas on yksi Eurpooliin suosituimmista yhtiöistä.

Usein kysytyt kysymykset Vision Cinemas osakkeesta

Yhtiön Vision Cinemas Käteisen tuotto sijoitettuun pääomaan (CROIC) on 21,41 % vuonna 2026.

Käteisen tuotto sijoitettuun pääomaan (CROIC) yhtiöstä Vision Cinemas muuttui arvosta −0,19 % arvoon 21,41 %, mikä edustaa −11 366,36 % muutosta. Arvo on korkeampi kuin edellisenä vuonna.

Eurpoolissa voit löytää Käteisen tuotto sijoitettuun pääomaan (CROIC) Vision Cinemas:n täydellisen historiallisen kehityksen vuodesta 2006 lähtien – vuotuisten arvojen, kaavioiden ja yksityiskohtaisen analyysin kanssa.

CROIC mittaa käteistuottoa, jonka sijoitettu pääoma tuottaa. Toisin kuin ROIC, se käyttää vapaan kassavirran sijaan kirjanpidollisia tuloksia ja tarjoaa puhtaamman kannattavuusmittarin.

"Hyvä" vaihtelee alan ja yrityksen kehitysvaiheen mukaan. Eulerpoolissa voit verrata Käteisen tuotto sijoitettuun pääomaan (CROIC):n Vision Cinemas alan vertaisiin ja alan keskiarvoon arvioidaksesi houkuttelevuuden.

Arvioidakseen Käteisen tuotto sijoitettuun pääomaan (CROIC):n, on olennaista verrata sitä saman alan ja sektorin kilpailijoihin. Eulerpoolissa voit löytää suoria alan vertailuja Käteisen tuotto sijoitettuun pääomaan (CROIC):lle.

Hae nämä tiedot Eulerpool API:n kautta

100 000 pyyntöä/kk ilmaiseksi · ei luottokorttia

Kannattavuus — Vision Cinemas

Kaikki tunnusluvut — Vision Cinemas