Vietnam Maritime Development JSC

Vietnam Maritime Development JSC P/CF

P/CF (Hinta-kassavirta-suhde) yhtiöstä Vietnam Maritime Development JSC (VMS.VN) 2.11.2026 päivämäärällä on 47,68. Edellisenä vuonna P/CF (Hinta-kassavirta-suhde) oli 56,12 — muutos −15,04 % (matalampi).

P/CF

47,68

YoY

−15,04%

Viimeksi päivitetty:

P/CF (Hinta-kassavirta-suhde) yhtiöstä Vietnam Maritime Development JSC on 2025 47,68 . P/CF (Hinta-kassavirta-suhde) yhtiöstä Vietnam Maritime Development JSC oli 2024 56,12 . Se laskee −15,04% matalampi edelliseen vuoteen verrattuna.

Vietnam Maritime Development JSC P/CF historia

  • 3 vuotta

  • 10 vuotta

  • 25 vuotta

  • Maksimi

P/CF
Päivämäärä
P/CF
1.1.2018
93,20 VND
1.1.2019
295,35 VND
1.1.2020
36,46 VND
1.1.2021
−304,40 VND
1.1.2022
43,34 VND
1.1.2023
598,88 VND
1.1.2024
56,12 VND
1.1.2025
47,68 VND
Vietnam Maritime Development JSC P/CF historia
VUOSIP/CFYoY
47,68−15,04%
56,12−90,63%
598,88+1 281,81%
43,34−114,24%
−304,40−934,89%
36,46−87,66%
295,35+216,89%
93,20+158,99%
35,99+6,48%
33,80−128,61%
−118,12−343,65%
48,48—

Hae nämä tiedot Eulerpool API:n kautta

100 000 pyyntöä/kk ilmaiseksi · ei luottokorttia

Vietnam Maritime Development JSC Osakeanalyysi

Mitä Vietnam Maritime Development JSC tekee? Vietnam Maritime Development JSC tuottaa tuloja meriliikennepalveluista, kuten merirahtien käsittelystä, konttien vuokrauksesta ja korjauksesta sekä yleisistä rahtikuljetuksista. Yritys tarjoaa myös tullivälityspalveluja merikuljetuksiin ja harjoittaa konttimateriaalien kauppaa sekä öljytuotteiden tukkukauppaa. Sen pääasiakkaita ovat merikuljetuksiin ja logistiikkaan liittyvät yritykset sekä asiakkaat, jotka tarvitsevat tulliselvityksiä ja öljyn toimitusketjuratkaisuja. Liiketoimintasegmentit määritellään palvelutyypeittäin: rahtien käsittely, konttipalvelut, rahtikuljetukset, tullivälitys, konttimateriaalit ja öljytukku. Nämä palvelut tarjotaan kaupallisille asiakkaille Vietnamin merialalla keskittyen laivaus- ja logistiikkatoimintojen operatiiviseen tukeen. Yrityksen tulovirrat ovat suoraan sidoksissa käsiteltyjen rahtien määrään, vuokrattuihin tai korjattuihin kontteihin, kuljetettuihin rahteihin ja myydyihin öljytuotteisiin. Merirahtien käsittely ja rahtikuljetukset muodostavat yrityksen toiminnan ytimen, jota tukevat lisäpalvelut kuten konttien vuokraus ja tullivälitys. Öljytuotteiden tukkukauppa on merkittävä lisätulolähde, joka palvelee teollisuus- ja kaupallisia asiakkaita, jotka tarvitsevat polttoaine- ja energiaratkaisuja merisektorilla. Vietnam Maritime Development JSC on yksi Eurpooliin suosituimmista yhtiöistä.

Usein kysytyt kysymykset Vietnam Maritime Development JSC osakkeesta

Yhtiön Vietnam Maritime Development JSC P/CF (Hinta-kassavirta-suhde) on 47,68 vuonna 2025.

P/CF (Hinta-kassavirta-suhde) yhtiöstä Vietnam Maritime Development JSC muuttui arvosta 56,12 arvoon 47,68, mikä edustaa −15,04 % muutosta. Arvo on matalampi kuin edellisenä vuonna.

Eurpoolissa voit löytää P/CF (Hinta-kassavirta-suhde) Vietnam Maritime Development JSC:n täydellisen historiallisen kehityksen vuodesta 2006 lähtien – vuotuisten arvojen, kaavioiden ja yksityiskohtaisen analyysin kanssa.

Hinta-kassavirta-suhde mittaa osakekurssia suhteessa operatiiviseen kassavirtaan per osake. Toisin kuin P/E-suhde, sitä on vaikeampi manipuloida, koska kassavirta on vähemmän altis kirjanpitomuutoksille.

P/CF = Osakekurssi / Operatiivinen kassavirta per osake

Arvioidakseen P/CF (Hinta-kassavirta-suhde):n, on olennaista verrata sitä saman alan ja sektorin kilpailijoihin. Eulerpoolissa voit löytää suoria alan vertailuja P/CF (Hinta-kassavirta-suhde):lle.

"Hyvä" vaihtelee alan ja yrityksen kehitysvaiheen mukaan. Eulerpoolissa voit verrata P/CF (Hinta-kassavirta-suhde):n Vietnam Maritime Development JSC alan vertaisiin ja alan keskiarvoon arvioidaksesi houkuttelevuuden.

Hae nämä tiedot Eulerpool API:n kautta

100 000 pyyntöä/kk ilmaiseksi · ei luottokorttia

Arvostus — Vietnam Maritime Development JSC

Kaikki tunnusluvut — Vietnam Maritime Development JSC