Veru

Veru EBITDA per osake

EBITDA per osake yhtiöstä Veru (VERU) 2.11.2026 päivämäärällä on −1,22 USD. Edellisenä vuonna EBITDA per osake oli −2,49 USD — muutos −51,09 % (korkeampi).

EBITDA per osake

−1,22USD

YoY

−51,09%

Viimeksi päivitetty:

EBITDA per osake yhtiöstä Veru on 2025 −1,22 USD. EBITDA per osake yhtiöstä Veru oli 2024 −2,49 USD. Se laskee −51,09% korkeampi edelliseen vuoteen verrattuna.

Veru EBITDA per osake historia

  • 3 vuotta

  • 10 vuotta

  • 25 vuotta

  • Maksimi

EBITDA per osake
Päivämäärä
EBITDA per osake
1.1.2018
−3,22 USD
1.1.2019
−0,94 USD
1.1.2020
−0,19 USD
1.1.2021
0,11 USD
1.1.2022
−10,33 USD
1.1.2023
−0,64 USD
1.1.2024
−2,49 USD
1.1.2025
−1,22 USD
Veru EBITDA per osake historia
VUOSIEBITDA per osakeYoY
−1,22USD−51,09%
−2,49USD+289,15%
−0,64USD−93,80%
−10,33USD−9 167,69%
0,11USD−158,56%
−0,19USD−79,34%
−0,94USD−70,72%
−3,22USD+99,84%
−1,61USD−1 751,83%
0,10USD−57,31%
0,23USD+67,42%
0,14USD—

Hae nämä tiedot Eulerpool API:n kautta

100 000 pyyntöä/kk ilmaiseksi · ei luottokorttia

Veru Osakeanalyysi

Mitä Veru tekee? Veru, Inc. tuottaa pääasiallisesti tuloja kaupallisesta segmentistään, joka keskittyy FC2-tuotteeseen, naisten kondomiin, jonka on suunniteltu ehkäisemään ei-toivottuja raskauksia ja seksuaaliteitse tarttuvia tauteja. Yhtiön tutkimus- ja kehityssegmenti kehittää useita syöpä- ja urologialääkkeitä, mukaan lukien VERU-111, VERU-100 ja Zuclomifeenisitraatti, jotka kohdistuvat eturauhassyöpään ja rintasyöpään. Nämä putkituotteet ovat kliinisessä kehitysvaiheessa eivätkä vielä kaupallisessa käytössä. Kaupallisen segmentin FC2 myydään terveydenhuollon ammattilaisille, jakelijoille ja kuluttajille, jotka etsivät ehkäisy- ja STI-suojaratkaisuja. Veru, Inc. toimii kahdessa segmentissä: kaupallisessa ja tutkimus- ja kehityssegmentissä. Kaupallisen segmentin FC2-tuote on yhtiön ainoa markkinoilla oleva tuote, kun taas tutkimus- ja kehityssegmentti keskittyy VERU-111:n, VERU-100:n ja Zuclomifeenisitraatin kehittämiseen eturauhassyövän ja rintasyövän hoitoon. VERU-111 kohdistuu mikrotubuleihin ristisilloittamalla ja häiritsemällä alfa- ja betatubuliini-alayksiköitä, ja VERU-100 on peptidivalmiste, joka käsittelee androgeenivähennyslääkitysten rajoituksia edenneen eturauhassyövän hoidossa. Zuclomifeenisitraatti kuuluu eturauhassyöpäputkeen, mutta kuvauksessa ei ole lisätietoja siitä. Yhtiön tulovirrat ovat tällä hetkellä rajalliset kaupallisen segmentin FC2-myyntiin, eikä tutkimus- ja kehityssegmentin putkituotteista tulevista tuloista ole merkkejä. FC2:tä markkinoidaan terveydenhuollon ammattilaisille, jakelijoille ja loppukuluttajille ehkäisyyn ja sukupuoliteitse tarttuvien tautien ehkäisyyn. Liikekuvaus ei mainitse muita tuotteita, kumppanuuksia tai tulolähteitä FC2:n ja TKD-putken lisäksi. Veru on yksi Eurpooliin suosituimmista yhtiöistä.

Usein kysytyt kysymykset Veru osakkeesta

Yhtiön Veru EBITDA per osake on −1,22 USD vuonna 2025.

EBITDA per osake yhtiöstä Veru muuttui arvosta −2,49 USD arvoon −1,22 USD, mikä edustaa −51,09 % muutosta. Arvo on korkeampi kuin edellisenä vuonna.

Eurpoolissa voit löytää EBITDA per osake Veru:n täydellisen historiallisen kehityksen vuodesta 2006 lähtien – vuotuisten arvojen, kaavioiden ja yksityiskohtaisen analyysin kanssa.

EBITDA per osake jakaa EBITDAN liikkeeseen laskettujen osakkeiden lukumäärällä, näyttäen operatiivisen rahavoiton jaettuna osakemäärällä ennen poistoja ja rahoitusvaikutuksia.

Hae nämä tiedot Eulerpool API:n kautta

100 000 pyyntöä/kk ilmaiseksi · ei luottokorttia

Tuloslaskelma — Veru

Kaikki tunnusluvut — Veru