VF

VF CROIC

Käteisen tuotto sijoitettuun pääomaan (CROIC) yhtiöstä VF (VFC) 5.11.2026 päivämäärällä on 8,85 %. Edellisenä vuonna Käteisen tuotto sijoitettuun pääomaan (CROIC) oli 5,87 % — muutos 50,60 % (korkeampi).

CROIC

8,85 %

YoY

50,60%

Viimeksi päivitetty:

Käteisen tuotto sijoitettuun pääomaan (CROIC) yhtiöstä VF on 2026 8,85 % . Käteisen tuotto sijoitettuun pääomaan (CROIC) yhtiöstä VF oli 2025 5,87 % . Se laskee 50,60% korkeampi edelliseen vuoteen verrattuna.

VF CROIC historia

  • 3 vuotta

  • 10 vuotta

  • 25 vuotta

  • Maksimi

CROIC
Päivämäärä
CROIC
1.1.2019
19,71 USD
1.1.2020
7,16 USD
1.1.2021
11,32 USD
1.1.2022
5,76 USD
1.1.2023
−9,27 USD
1.1.2024
10,13 USD
1.1.2025
5,87 USD
1.1.2026
8,85 USD
VF CROIC historia
VUOSICROICYoY
8,85 %+50,60%
5,87 %−41,99%
10,13 %−209,22%
−9,27 %−260,99%
5,76 %−49,10%
11,32 %+57,98%
7,16 %−63,66%
19,71 %−562,27%
−4,26 %−124,56%
17,36 %+41,90%
12,24 %−40,66%
20,62 %+31,45%
15,69 %—

Hae nämä tiedot Eulerpool API:n kautta

100 000 pyyntöä/kk ilmaiseksi · ei luottokorttia

VF Osakeanalyysi

Mitä VF tekee? VF Corporation on yli 120 vuotta vanha, Pennsylvanassa Readingissä perustettu globaali yritys. Brändi on kehittynyt neule- ja kangastuotteiden valmistuksesta jalkineiden ja lisävarusteiden myyntiin, ja se on nyt johtava vaate- ja lifestyle-yhtiö maailmanlaajuisesti. VF Corporation suunnittelee, valmistaa ja markkinoi vaatteita, jalkineita ja lisävarusteita eri kohderyhmille, kuten naisille, miehille ja lapsille. VF Corporationilla on laaja brändivalikoima, jotka kaikki tunnetaan korkeasta laadusta ja tyylistään. Ne vaihtelevat rennoista edistyksellisiin, toiminnallisista muotitietoisiiin. Jokaisella brändillä on oma tavoitteensa vaatteiden ja lisävarusteiden suunnittelussa ja kehittämisessä, mutta kaikilla on yhteinen tavoite täyttää asiakkaiden tarpeet ja pysyä ajantasalla trendien kanssa. Jotkut VF Corporationin tunnetuimmista brändeistä ovat The North Face, Vans, Timberland, Wrangler ja Lee. The North Face on johtava ulkoilu- ja vuoristourheiluvaatteiden valmistaja, joka tarjoaa laajan valikoiman vaatteita takkeihin ja housuihin reppuihin ja telttoihin asti. Vans on yksi tunnetuimmista jalkine- ja rullalautailuvaatemerkeistä, joka tarjoaa kenkiä, t-paitoja, hettejä ja monia muita tuotteita. Timberland tunnetaan kestävästä, säänkestävästä ja kulutusta kestävistä työ- ja vapaa-ajan vaatteistaan, mukaan lukien vaatteet, kengät ja lisävarusteet. Wrangler ja Lee ovat johtavia denimvaatteiden markkinoilla, ja ne tarjoavat laajan valikoiman farkkuja, takkeja, paitoja ja lisävarusteita. VF Corporationin liiketoimintamalli perustuu erilaisten brändien tarjoamiseen useiden myyntikanavien kautta. Tämä on tärkeä etu, sillä kukin yhtiö voi hyötyä toisen brändin vahvasta markkina-asemasta. Lisäksi yritys tarjoaa suoraa myyntiä ja verkkokauppaa. VF Corporation toimii Pohjois-Amerikassa, Euroopassa ja Aasiassa, ja sillä on lukuisia toimistoja ympäri maailmaa varmistaakseen, että asiakkaat pääsevät sen tuotteisiin kaikkialla. VF Corporation sitoutuu kestävään ja vastuulliseen liiketoimintaan vähentämällä ympäristövaikutuksiaan ja kasvihuonekaasupäästöjään sekä parantamalla sosiaalisia standardeja. Yksi esimerkki on "Better Cotton Initiative" -ohjelma, jossa yritys ostaa tietyn määrän puuvillaa viljelijöiltä ja tukee taattua kestävää tuotantoa. VF Corporationilla on rikas historia, ja se on nyt globaali johtaja vaate- ja lifestyle-alalla. Monipuolisen tarjonnan, tuotteiden ja brändiensä ansiosta VF Corporation on rakentanut uskomattoman portfolion ja menestyksekkäästi laajentanut liiketoimintamalliaan. On mielenkiintoista nähdä, mitä tulevaisuus tuo tullessaan VF Corporationille. VF on yksi Eurpooliin suosituimmista yhtiöistä.

Usein kysytyt kysymykset VF osakkeesta

Yhtiön VF Käteisen tuotto sijoitettuun pääomaan (CROIC) on 8,85 % vuonna 2026.

Käteisen tuotto sijoitettuun pääomaan (CROIC) yhtiöstä VF muuttui arvosta 5,87 % arvoon 8,85 %, mikä edustaa 50,60 % muutosta. Arvo on korkeampi kuin edellisenä vuonna.

Eurpoolissa voit löytää Käteisen tuotto sijoitettuun pääomaan (CROIC) VF:n täydellisen historiallisen kehityksen vuodesta 2006 lähtien – vuotuisten arvojen, kaavioiden ja yksityiskohtaisen analyysin kanssa.

CROIC mittaa käteistuottoa, jonka sijoitettu pääoma tuottaa. Toisin kuin ROIC, se käyttää vapaan kassavirran sijaan kirjanpidollisia tuloksia ja tarjoaa puhtaamman kannattavuusmittarin.

"Hyvä" vaihtelee alan ja yrityksen kehitysvaiheen mukaan. Eulerpoolissa voit verrata Käteisen tuotto sijoitettuun pääomaan (CROIC):n VF alan vertaisiin ja alan keskiarvoon arvioidaksesi houkuttelevuuden.

Arvioidakseen Käteisen tuotto sijoitettuun pääomaan (CROIC):n, on olennaista verrata sitä saman alan ja sektorin kilpailijoihin. Eulerpoolissa voit löytää suoria alan vertailuja Käteisen tuotto sijoitettuun pääomaan (CROIC):lle.

Hae nämä tiedot Eulerpool API:n kautta

100 000 pyyntöä/kk ilmaiseksi · ei luottokorttia

Kannattavuus — VF

Kaikki tunnusluvut — VF