UL Solutions

UL Solutions P/CF

P/CF (Hinta-kassavirta-suhde) yhtiöstä UL Solutions (ULS) 5.11.2026 päivämäärällä on 23,46. Edellisenä vuonna P/CF (Hinta-kassavirta-suhde) oli 26,86 — muutos −12,67 % (matalampi).

P/CF

23,46

YoY

−12,67%

Viimeksi päivitetty:

P/CF (Hinta-kassavirta-suhde) yhtiöstä UL Solutions on 2025 23,46 . P/CF (Hinta-kassavirta-suhde) yhtiöstä UL Solutions oli 2024 26,86 . Se laskee −12,67% matalampi edelliseen vuoteen verrattuna.

UL Solutions P/CF historia

  • 3 vuotta

  • 10 vuotta

  • 25 vuotta

  • Maksimi

P/CF
Päivämäärä
P/CF
1.1.2019
36,46 USD
1.1.2020
28,90 USD
1.1.2021
33,43 USD
1.1.2022
37,84 USD
1.1.2023
30,14 USD
1.1.2024
26,86 USD
1.1.2025
23,46 USD
UL Solutions P/CF historia
VUOSIP/CFYoY
23,46−12,67%
26,86−10,88%
30,14−20,34%
37,84+13,17%
33,43+15,68%
28,90−20,74%
36,46—

Hae nämä tiedot Eulerpool API:n kautta

100 000 pyyntöä/kk ilmaiseksi · ei luottokorttia

UL Solutions Osakeanalyysi

Mitä UL Solutions tekee? UL Solutions Inc tuottaa tuloja teollisuus-, kuluttaja- ja ohjelmisto- sekä neuvontatoimintojen (S&A) segmenteissään. Teollisuus-segmentti tarjoaa riippumattomia testaus-, tarkastus- ja sertifiointipalveluita (TIC) teollisuustuotteille, kohdentaen toimintansa energia-, teollisen automaation, insinöörimateriaalien ja rakennetun ympäristön markkinoille. Kuluttaja-segmentti tarjoaa globaaleja palveluja tuotemarkkinoiden hyväksymiseen ja riskien hallintaan kulutuselektroniikassa, lääketieteellisissä laitteissa, tietotekniikassa ja kodinkoneissa. S&A-segmentti tarjoaa täydentäviä ohjelmisto- ja neuvontaratkaisuja tukemaan asiakkaiden turvallisuustieteellisiä tarpeita. Teollisuus-segmentin asiakkaana ovat yritykset, jotka tarvitsevat turvallisuus- ja suorituskykyvaatimustenmukaisuutta energiateknologiaan, automaatiojärjestelmiin ja insinöörimateriaaleihin liittyen. Kuluttaja-segmentin asiakkaita ovat elektroniikka-, lääketieteelliset laitteet-, IT-tuotteet- ja kodinkonevalmistajat, jotka hakevat pääsyä markkinoille ja riskien vähentämistä. S&A-segmentti palvelee organisaatioita, jotka tarvitsevat ohjelmistotyökaluja ja neuvontapalveluita parantaakseen turvallisuustieteellisiä käytäntöjä eri aloilla. UL Solutions Inc:n tulovirrat tulevat TIC-palveluista teollisuus- ja kuluttajatuotteille sekä S&A-ohjelmisto- ja neuvontatarjouksista. Yrityksen globaali läsnäolo mahdollistaa monipuolisten päämarkkinoiden palvelemisen standardisoitujen turvallisuustieteellisten ratkaisujen kautta. Sen liiketoimintamalli keskittyy riippumattoman varmentamisen ja neuvontapalveluiden tarjoamiseen varmistaakseen tuotteiden turvallisuuden ja markkinavaatimustenmukaisuuden maailmanlaajuisesti. UL Solutions on yksi Eurpooliin suosituimmista yhtiöistä.

Usein kysytyt kysymykset UL Solutions osakkeesta

Yhtiön UL Solutions P/CF (Hinta-kassavirta-suhde) on 23,46 vuonna 2025.

P/CF (Hinta-kassavirta-suhde) yhtiöstä UL Solutions muuttui arvosta 26,86 arvoon 23,46, mikä edustaa −12,67 % muutosta. Arvo on matalampi kuin edellisenä vuonna.

Eurpoolissa voit löytää P/CF (Hinta-kassavirta-suhde) UL Solutions:n täydellisen historiallisen kehityksen vuodesta 2006 lähtien – vuotuisten arvojen, kaavioiden ja yksityiskohtaisen analyysin kanssa.

Hinta-kassavirta-suhde mittaa osakekurssia suhteessa operatiiviseen kassavirtaan per osake. Toisin kuin P/E-suhde, sitä on vaikeampi manipuloida, koska kassavirta on vähemmän altis kirjanpitomuutoksille.

P/CF = Osakekurssi / Operatiivinen kassavirta per osake

Arvioidakseen P/CF (Hinta-kassavirta-suhde):n, on olennaista verrata sitä saman alan ja sektorin kilpailijoihin. Eulerpoolissa voit löytää suoria alan vertailuja P/CF (Hinta-kassavirta-suhde):lle.

"Hyvä" vaihtelee alan ja yrityksen kehitysvaiheen mukaan. Eulerpoolissa voit verrata P/CF (Hinta-kassavirta-suhde):n UL Solutions alan vertaisiin ja alan keskiarvoon arvioidaksesi houkuttelevuuden.

Hae nämä tiedot Eulerpool API:n kautta

100 000 pyyntöä/kk ilmaiseksi · ei luottokorttia

Arvostus — UL Solutions

Kaikki tunnusluvut — UL Solutions