UCAL

UCAL CROIC

Käteisen tuotto sijoitettuun pääomaan (CROIC) yhtiöstä UCAL (UCAL.NS) 4.11.2026 päivämäärällä on 5,44 %. Edellisenä vuonna Käteisen tuotto sijoitettuun pääomaan (CROIC) oli 0,71 % — muutos 661,93 % (korkeampi).

CROIC

5,44 %

YoY

661,93%

Viimeksi päivitetty:

Käteisen tuotto sijoitettuun pääomaan (CROIC) yhtiöstä UCAL on 2026 5,44 % . Käteisen tuotto sijoitettuun pääomaan (CROIC) yhtiöstä UCAL oli 2025 0,71 % . Se laskee 661,93% korkeampi edelliseen vuoteen verrattuna.

UCAL CROIC historia

  • 3 vuotta

  • 10 vuotta

  • 25 vuotta

  • Maksimi

CROIC
Päivämäärä
CROIC
1.1.2019
18,39 INR
1.1.2020
11,78 INR
1.1.2021
−0,88 INR
1.1.2022
7,68 INR
1.1.2023
6,98 INR
1.1.2024
−7,74 INR
1.1.2025
0,71 INR
1.1.2026
5,44 INR
UCAL CROIC historia
VUOSICROICYoY
5,44 %+661,93%
0,71 %−109,22%
−7,74 %−210,85%
6,98 %−9,07%
7,68 %−973,25%
−0,88 %−107,47%
11,78 %−35,96%
18,39 %+167,77%
6,87 %−42,74%
11,99 %−0,29%
12,03 %−5,19%
12,69 %+48,81%
8,53 %—

Hae nämä tiedot Eulerpool API:n kautta

100 000 pyyntöä/kk ilmaiseksi · ei luottokorttia

UCAL Osakeanalyysi

Mitä UCAL tekee? UCAL Fuel Systems Ltd. tuottaa tuloa valmistamalla ja myymällä autoteollisuuden komponentteja, kuten elektronisia ohjausyksiköitä, öljypumppuja, tyhjiöpumppuja, elektronisia ilman imuventtiilejä, kaasuläppien koteloita ja ilman imuventtiilejä. Yritys kohdistaa toimintansa autoteollisuuden valmistajiin ja toimittajiin tarjoten heille ajoneuvojen tuotantoon välttämättömiä osia. 728 täysipäiväisen työntekijän työvoimalla Chennai, Tamil Nadu -alueella UCAL keskittyy luotettavien komponenttien toimittamiseen, jotka tukevat ajoneuvon toimintakykyä ja suorituskykyä. Yrityksen tuotevalikoima vastaa autoteollisuuden asiakkaiden tarpeisiin, jotka hakevat korkealaatuisia osia moottorin hallintajärjestelmiin ja ilmanottojärjestelmiin. Erikoistumalla komponentteihin, kuten kaasuläppien koteloihin ja elektronisiin ilman imuventtiileihin, UCAL toimii keskeisenä toimittajana ajoneuvojen kokoonpano- ja huoltooperaatioissa. Tarjonta on suunniteltu vastaamaan autoteollisuuden valmistajien teknisiä spesifikaatioita eri ajoneuvoluokissa. UCAL on yksi Eurpooliin suosituimmista yhtiöistä.

Usein kysytyt kysymykset UCAL osakkeesta

Yhtiön UCAL Käteisen tuotto sijoitettuun pääomaan (CROIC) on 5,44 % vuonna 2026.

Käteisen tuotto sijoitettuun pääomaan (CROIC) yhtiöstä UCAL muuttui arvosta 0,71 % arvoon 5,44 %, mikä edustaa 661,93 % muutosta. Arvo on korkeampi kuin edellisenä vuonna.

Eurpoolissa voit löytää Käteisen tuotto sijoitettuun pääomaan (CROIC) UCAL:n täydellisen historiallisen kehityksen vuodesta 2006 lähtien – vuotuisten arvojen, kaavioiden ja yksityiskohtaisen analyysin kanssa.

CROIC mittaa käteistuottoa, jonka sijoitettu pääoma tuottaa. Toisin kuin ROIC, se käyttää vapaan kassavirran sijaan kirjanpidollisia tuloksia ja tarjoaa puhtaamman kannattavuusmittarin.

"Hyvä" vaihtelee alan ja yrityksen kehitysvaiheen mukaan. Eulerpoolissa voit verrata Käteisen tuotto sijoitettuun pääomaan (CROIC):n UCAL alan vertaisiin ja alan keskiarvoon arvioidaksesi houkuttelevuuden.

Arvioidakseen Käteisen tuotto sijoitettuun pääomaan (CROIC):n, on olennaista verrata sitä saman alan ja sektorin kilpailijoihin. Eulerpoolissa voit löytää suoria alan vertailuja Käteisen tuotto sijoitettuun pääomaan (CROIC):lle.

Hae nämä tiedot Eulerpool API:n kautta

100 000 pyyntöä/kk ilmaiseksi · ei luottokorttia

Kannattavuus — UCAL

Kaikki tunnusluvut — UCAL