Tocalo Co

Tocalo Co P/CF

P/CF (Hinta-kassavirta-suhde) yhtiöstä Tocalo Co (3433.T) 3.11.2026 päivämäärällä on 21,11. Edellisenä vuonna P/CF (Hinta-kassavirta-suhde) oli 18,02 — muutos 17,14 % (korkeampi).

P/CF

21,11

YoY

17,14%

Viimeksi päivitetty:

P/CF (Hinta-kassavirta-suhde) yhtiöstä Tocalo Co on 2026 21,11 . P/CF (Hinta-kassavirta-suhde) yhtiöstä Tocalo Co oli 2025 18,02 . Se laskee 17,14% korkeampi edelliseen vuoteen verrattuna.

Tocalo Co P/CF historia

  • 3 vuotta

  • 10 vuotta

  • 25 vuotta

  • Maksimi

P/CF
Päivämäärä
P/CF
1.1.2019
20,34 JPY
1.1.2020
24,71 JPY
1.1.2021
15,45 JPY
1.1.2022
16,57 JPY
1.1.2023
16,53 JPY
1.1.2024
20,77 JPY
1.1.2025
18,02 JPY
1.1.2026
21,11 JPY
Tocalo Co P/CF historia
VUOSIP/CFYoY
21,11+17,14%
18,02−13,22%
20,77+25,61%
16,53−0,21%
16,57+7,24%
15,45−37,47%
24,71+21,49%
20,34−5,38%
21,49−31,18%
31,23−13,44%
36,08+0,26%
35,99−23,77%
47,21—

Hae nämä tiedot Eulerpool API:n kautta

100 000 pyyntöä/kk ilmaiseksi · ei luottokorttia

Tocalo Co Osakeanalyysi

Mitä Tocalo Co tekee? Tocalo Co Ltd tuottaa tuloja Thermal Spray Coatings -segmentiltään, joka tarjoaa suihkepinnoituspalveluja puolijohdeteollisuuden valmistuslaitteille, tasokuvaruutujen (FPD) valmistuslaitteille, sähköntuotannon kaasuturbiineille ja akkuihin liittyville komponenteille sähköenergian varastointia varten. Yritys toimittaa myös teollisuuskonsteiden osia, teräsrullia, paperikoneiden rullia sekä kemianlaitosten laitteiden osia. Domestic Subsidiaries -segmentti keskittyy PVD-pinnoitukseen leikkaustyökaluille, terille ja automobiilivalimoille palvelemalla useita teollisuudenaloja. Tocalon pääasiakkaita ovat puolijohde-, tasokuvaruutu-, sähköntuotanto- ja autoteollisuuden valmistajat sekä yritykset, jotka tarvitsevat erikoisvalmisteisia teollisuuskonsteiden komponentteja. Thermal Spray Coatings -segmentti kohdistaa palvelunsa korkean tarkkuuden vaativien laitevalmistajien tarpeisiin, kun taas Domestic Subsidiaries -segmentti palvelee työkalu- ja valimovalmistajia, jotka tarvitsevat edistyneitä pintakäsittelyratkaisuja. Molemmat segmentit hyödyntävät Tocalon asiantuntijuutta lämpösuihkutus- ja PVD-käsittelytekniikoissa tarjoten räätälöityjä ratkaisuja teollisuussovelluksiin. Tocalo Co on yksi Eurpooliin suosituimmista yhtiöistä.

Usein kysytyt kysymykset Tocalo Co osakkeesta

Yhtiön Tocalo Co P/CF (Hinta-kassavirta-suhde) on 21,11 vuonna 2026.

P/CF (Hinta-kassavirta-suhde) yhtiöstä Tocalo Co muuttui arvosta 18,02 arvoon 21,11, mikä edustaa 17,14 % muutosta. Arvo on korkeampi kuin edellisenä vuonna.

Eurpoolissa voit löytää P/CF (Hinta-kassavirta-suhde) Tocalo Co:n täydellisen historiallisen kehityksen vuodesta 2006 lähtien – vuotuisten arvojen, kaavioiden ja yksityiskohtaisen analyysin kanssa.

Hinta-kassavirta-suhde mittaa osakekurssia suhteessa operatiiviseen kassavirtaan per osake. Toisin kuin P/E-suhde, sitä on vaikeampi manipuloida, koska kassavirta on vähemmän altis kirjanpitomuutoksille.

P/CF = Osakekurssi / Operatiivinen kassavirta per osake

Arvioidakseen P/CF (Hinta-kassavirta-suhde):n, on olennaista verrata sitä saman alan ja sektorin kilpailijoihin. Eulerpoolissa voit löytää suoria alan vertailuja P/CF (Hinta-kassavirta-suhde):lle.

"Hyvä" vaihtelee alan ja yrityksen kehitysvaiheen mukaan. Eulerpoolissa voit verrata P/CF (Hinta-kassavirta-suhde):n Tocalo Co alan vertaisiin ja alan keskiarvoon arvioidaksesi houkuttelevuuden.

Hae nämä tiedot Eulerpool API:n kautta

100 000 pyyntöä/kk ilmaiseksi · ei luottokorttia

Arvostus — Tocalo Co

Kaikki tunnusluvut — Tocalo Co