Tiansheng Pharmaceutical Group Co

Tiansheng Pharmaceutical Group Co CROIC

Käteisen tuotto sijoitettuun pääomaan (CROIC) yhtiöstä Tiansheng Pharmaceutical Group Co (002872.SZ) 2.11.2026 päivämäärällä on 0,77 %. Edellisenä vuonna Käteisen tuotto sijoitettuun pääomaan (CROIC) oli −0,01 % — muutos −14 061,38 % (korkeampi).

CROIC

0,77 %

YoY

−14 061,38%

Viimeksi päivitetty:

Käteisen tuotto sijoitettuun pääomaan (CROIC) yhtiöstä Tiansheng Pharmaceutical Group Co on 2025 0,77 % . Käteisen tuotto sijoitettuun pääomaan (CROIC) yhtiöstä Tiansheng Pharmaceutical Group Co oli 2024 −0,01 % . Se laskee −14 061,38% korkeampi edelliseen vuoteen verrattuna.

Tiansheng Pharmaceutical Group Co CROIC historia

  • 3 vuotta

  • 10 vuotta

  • 25 vuotta

  • Maksimi

CROIC
Päivämäärä
CROIC
1.1.2018
−2,11 CNY
1.1.2019
1,45 CNY
1.1.2020
3,42 CNY
1.1.2021
−3,64 CNY
1.1.2022
0,64 CNY
1.1.2023
−4,47 CNY
1.1.2024
−0,01 CNY
1.1.2025
0,77 CNY
Tiansheng Pharmaceutical Group Co CROIC historia
VUOSICROICYoY
0,77 %−14 061,38%
−0,01 %−99,88%
−4,47 %−794,34%
0,64 %−117,69%
−3,64 %−206,19%
3,42 %+136,58%
1,45 %−168,55%
−2,11 %−90,86%
−23,09 %−806,88%
3,27 %−215,42%
−2,83 %−61,83%
−7,41 %—

Hae nämä tiedot Eulerpool API:n kautta

100 000 pyyntöä/kk ilmaiseksi · ei luottokorttia

Tiansheng Pharmaceutical Group Co Osakeanalyysi

Mitä Tiansheng Pharmaceutical Group Co tekee? Tiansheng Pharmaceutical Group Co., Ltd. tuottaa tuloja valmistamalla ja jakamalla lääkevalmisteita pääasiassa kotimaan markkinoilla. Sen päätuotteita ovat lasten keuhkojen yskän partikkelit, erytromysiini enterokotiloitu kapseli, hopea ginseng Tongluo -kapselit, Salvia-partikkelit, Shugan Yi-pernan partikkelit, yhdistelmä Ganoderma lucidum -partikkelit, Xiangdan-injektio, Qi- ja diabeetikko-tabletit, maksakapseli, Ling Jing -kapseli, sydämen pastaa ja Shen Qi Yi -keuhkotabletti. Yritys keskittyy kotimaiseen myyntiin kohdistaen kuluttajat, jotka hakevat perinteisen kiinalaisen lääketieteen ratkaisuja hengitys- ja ruoansulatuskanavan terveyteen. Yrityksen tuotevalikoima korostaa perinteisen kiinalaisen lääketieteen formulointeja, erityisesti Shugan Yi-pennan partikkeleita ruoansulatusongelmiin ja Ling Jing -kapseleita hengitystieoireisiin. Nämä tuotteet jaetaan kotimaisissa kanavissa, palvellen markkinaosaa, joka suosii yrttihoitoja tavallisten lääkkeiden sijaan. Tianshengin tulovirta tulee näiden brändattujen lääkevalmisteiden myynnistä apteekeille ja terveydenhuollon tarjoajille Kiinassa. Tiansheng Pharmaceutical Group Co on yksi Eurpooliin suosituimmista yhtiöistä.

Usein kysytyt kysymykset Tiansheng Pharmaceutical Group Co osakkeesta

Yhtiön Tiansheng Pharmaceutical Group Co Käteisen tuotto sijoitettuun pääomaan (CROIC) on 0,77 % vuonna 2025.

Käteisen tuotto sijoitettuun pääomaan (CROIC) yhtiöstä Tiansheng Pharmaceutical Group Co muuttui arvosta −0,01 % arvoon 0,77 %, mikä edustaa −14 061,38 % muutosta. Arvo on korkeampi kuin edellisenä vuonna.

Eurpoolissa voit löytää Käteisen tuotto sijoitettuun pääomaan (CROIC) Tiansheng Pharmaceutical Group Co:n täydellisen historiallisen kehityksen vuodesta 2006 lähtien – vuotuisten arvojen, kaavioiden ja yksityiskohtaisen analyysin kanssa.

CROIC mittaa käteistuottoa, jonka sijoitettu pääoma tuottaa. Toisin kuin ROIC, se käyttää vapaan kassavirran sijaan kirjanpidollisia tuloksia ja tarjoaa puhtaamman kannattavuusmittarin.

"Hyvä" vaihtelee alan ja yrityksen kehitysvaiheen mukaan. Eulerpoolissa voit verrata Käteisen tuotto sijoitettuun pääomaan (CROIC):n Tiansheng Pharmaceutical Group Co alan vertaisiin ja alan keskiarvoon arvioidaksesi houkuttelevuuden.

Arvioidakseen Käteisen tuotto sijoitettuun pääomaan (CROIC):n, on olennaista verrata sitä saman alan ja sektorin kilpailijoihin. Eulerpoolissa voit löytää suoria alan vertailuja Käteisen tuotto sijoitettuun pääomaan (CROIC):lle.

Hae nämä tiedot Eulerpool API:n kautta

100 000 pyyntöä/kk ilmaiseksi · ei luottokorttia

Kannattavuus — Tiansheng Pharmaceutical Group Co

Kaikki tunnusluvut — Tiansheng Pharmaceutical Group Co