Techno Quartz

Techno Quartz EV/FCF

Delisted

EV/FCF (Yrityksen arvo suhteessa vapaaseen kassavirtaan) yhtiöstä Techno Quartz (5217.T) 4.11.2026 päivämäärällä on 30,17. Edellisenä vuonna EV/FCF (Yrityksen arvo suhteessa vapaaseen kassavirtaan) oli −28,12 — muutos −207,30 % (korkeampi).

EV/FCF

30,17

YoY

−207,30%

Viimeksi päivitetty:

EV/FCF (Yrityksen arvo suhteessa vapaaseen kassavirtaan) yhtiöstä Techno Quartz on 2024 30,17 . EV/FCF (Yrityksen arvo suhteessa vapaaseen kassavirtaan) yhtiöstä Techno Quartz oli 2023 −28,12 . Se laskee −207,30% korkeampi edelliseen vuoteen verrattuna.

Techno Quartz EV/FCF historia

  • 3 vuotta

  • 10 vuotta

  • 25 vuotta

  • Maksimi

EV/FCF
Päivämäärä
EV/FCF
1.1.2017
243,91 JPY
1.1.2018
−35,90 JPY
1.1.2019
50,69 JPY
1.1.2020
16,89 JPY
1.1.2021
27,11 JPY
1.1.2022
−531,73 JPY
1.1.2023
−28,12 JPY
1.1.2024
30,17 JPY
Techno Quartz EV/FCF historia
VUOSIEV/FCFYoY
30,17−207,30%
−28,12−94,71%
−531,73−2 061,38%
27,11+60,47%
16,89−66,67%
50,69−241,20%
−35,90−114,72%
243,91+183,79%
85,95+6,14%
80,98−138,20%
−211,98—

Hae nämä tiedot Eulerpool API:n kautta

100 000 pyyntöä/kk ilmaiseksi · ei luottokorttia

Techno Quartz Osakeanalyysi

Mitä Techno Quartz tekee? Techno Quartz, Inc. tuottaa tuloja valmistamalla ja myymällä kvartsituotteita puolijohdeteollisuudelle, kuten kvarksi-rengaita, suurikokoisia kammiotä, reaktoreita ja spektrofotometrisoluja. Yritys tuottaa myös kromatograafilaitteita ja kulutustarvikkeita sekä jalostettuja kiteisiä silikaattimateriaaleja, kuten kaasusuihku levyjä ja suuria levyjä. Sen pääasiakkaita ovat puolijohdetehtaat ja laboratoriolaitetoimittajat, jotka hakevat korkean tarkkuuden komponentteja edistyneisiin valmistusprosesseihin. Yritys keskittyy toimittamaan erikoiskvartsilasia ja piipohjaisia tuotteita teollisuusasiakkaille, jotka tarvitsevat tarkkuutta puolijohdeteollisuudessa ja analytiikkalaitteissa. Tarjoamalla sekä raakaa kvartsimateriaalia että jalostettuja piituotteita, Techno Quartz palvelee puolijohde- ja laboratoriolaitetoimialoja räätälöidyillä ratkaisuilla heidän teknisiin tarpeisiinsa. Tulovirrat tulevat kvartsilasian komponenttien, kromatograafilaitteiden ja piikulutustarvikkeiden suorista myynneistä puolijohdeteollisuuden yrityksille. Yrityksen tuotevalikoima kohdistaa puolijohdetehtaiden valmistajia ja laboratoriolaitetoimittajia, varmistaen jatkuvan kysynnän sen korkealaatuisten, tarkasti suunniteltujen materiaalien puolesta. Techno Quartz on yksi Eurpooliin suosituimmista yhtiöistä.

Usein kysytyt kysymykset Techno Quartz osakkeesta

Yhtiön Techno Quartz EV/FCF (Yrityksen arvo suhteessa vapaaseen kassavirtaan) on 30,17 vuonna 2024.

EV/FCF (Yrityksen arvo suhteessa vapaaseen kassavirtaan) yhtiöstä Techno Quartz muuttui arvosta −28,12 arvoon 30,17, mikä edustaa −207,30 % muutosta. Arvo on korkeampi kuin edellisenä vuonna.

Eurpoolissa voit löytää EV/FCF (Yrityksen arvo suhteessa vapaaseen kassavirtaan) Techno Quartz:n täydellisen historiallisen kehityksen vuodesta 2006 lähtien – vuotuisten arvojen, kaavioiden ja yksityiskohtaisen analyysin kanssa.

EV/FCF-suhde mittaa yrityksen arvoa suhteessa vapaaseen kassavirtaan. Se heijastaa yrityksen todellista kassantuottokykyä.

Arvioidakseen EV/FCF (Yrityksen arvo suhteessa vapaaseen kassavirtaan):n, on olennaista verrata sitä saman alan ja sektorin kilpailijoihin. Eulerpoolissa voit löytää suoria alan vertailuja EV/FCF (Yrityksen arvo suhteessa vapaaseen kassavirtaan):lle.

"Hyvä" vaihtelee alan ja yrityksen kehitysvaiheen mukaan. Eulerpoolissa voit verrata EV/FCF (Yrityksen arvo suhteessa vapaaseen kassavirtaan):n Techno Quartz alan vertaisiin ja alan keskiarvoon arvioidaksesi houkuttelevuuden.

Hae nämä tiedot Eulerpool API:n kautta

100 000 pyyntöä/kk ilmaiseksi · ei luottokorttia

Arvostus — Techno Quartz

Kaikki tunnusluvut — Techno Quartz