Techmatrix

Techmatrix FCF-marginaali

Vapaan kassavirran kate yhtiöstä Techmatrix (3762.T) 5.11.2026 päivämäärällä on 16,77 %. Edellisenä vuonna Vapaan kassavirran kate oli 9,47 % — muutos 77,05 % (korkeampi).

FCF-marginaali

16,77 %

YoY

77,05%

Viimeksi päivitetty:

Vapaan kassavirran kate yhtiöstä Techmatrix on 2026 16,77 % . Vapaan kassavirran kate yhtiöstä Techmatrix oli 2025 9,47 % . Se laskee 77,05% korkeampi edelliseen vuoteen verrattuna.

Techmatrix FCF-marginaali historia

  • 3 vuotta

  • 10 vuotta

  • 25 vuotta

  • Maksimi

FCF-marginaali
Päivämäärä
FCF-marginaali
1.1.2019
6,65 JPY
1.1.2020
7,05 JPY
1.1.2021
9,32 JPY
1.1.2022
12,95 JPY
1.1.2023
10,34 JPY
1.1.2024
15,19 JPY
1.1.2025
9,47 JPY
1.1.2026
16,77 JPY
Techmatrix FCF-marginaali historia
VUOSIFCF-marginaaliYoY
16,77 %+77,05%
9,47 %−37,65%
15,19 %+46,97%
10,34 %−20,21%
12,95 %+38,93%
9,32 %+32,25%
7,05 %+6,04%
6,65 %+8,22%
6,14 %+0,96%
6,09 %+17,68%
5,17 %+9,65%
4,72 %−21,09%
5,98 %—

Hae nämä tiedot Eulerpool API:n kautta

100 000 pyyntöä/kk ilmaiseksi · ei luottokorttia

Techmatrix Osakeanalyysi

Mitä Techmatrix tekee? TechMatrix Corp tuottaa tuloja kahden liiketoimintasegmentin kautta. Tietoinfrastruktuurisegmentti tarjoaa verkkoihin, tietoturvaan ja tallennusratkaisuihin liittyviä tuotemyyntipalveluja, integrointia, ylläpitoa, toimintaa ja valvontaa. Sovelluspalvelusegmentti tarjoaa korkean lisäarvon sovelluspalveluja, kuten järjestelmäkehitystä, sovelluspaketteja, pilvipalveluja (SaaS) sekä testauspalveluja liiketoimintaratkaisuille, ohjelmistolaatutakuulle, terveydenhuollolle ja asiakassuhteiden hallinnalle (CRM) suoramarkkinoilla. Näitä palveluita ostavia asiakkaita ovat yritykset, jotka tarvitsevat IT-infrastruktuuritukea, ja organisaatiot, jotka hakevat edistyneitä sovellusratkaisuja toimintaansa. Yrityksen ensisijaisia ostajia ovat yritykset, jotka tarvitsevat verkon ja tietoturva-infrastruktuurin hallintaa, sekä organisaatiot, jotka tarvitsevat järjestelmäkehitystä ja pilvipohjaisia sovelluspalveluja. Nämä asiakkaat sijaitsevat pääasiassa sellaisilla aloilla kuin liiketoimintaratkaisut, ohjelmistolaatutakuu, terveydenhuolto ja asiakassuhteiden hallinta. TechMatrix Corp:n tulovirrat koostuvat sekä infrastruktuuripalveluiden myynnistä että erikoistuneiden sovelluspalvelujen tarjoamisesta, jotka on räätälöity tiettyjen teollisuudenalojen tarpeisiin. Tietoinfrastruktuurisegmentti keskittyy verkkojen, tietoturvan ja tallennusjärjestelmien ylläpitoon ja valvontaan, kun taas Sovelluspalvelusegmentti toimittaa pilvipohjaisia SaaS-ratkaisuja ja testauspalveluja. Nämä palvelut myydään suoramarkkinoilla oleville asiakkaille, korostaen suoraa asiakassuhdetta ja räätälöityä palvelun toimitusta. Yrityksen tulomalli perustuu toistuviin ylläpitosopimuksiin ja projektiperusteisiin sovelluskehityspalveluihin. Techmatrix on yksi Eurpooliin suosituimmista yhtiöistä.

Usein kysytyt kysymykset Techmatrix osakkeesta

Yhtiön Techmatrix Vapaan kassavirran kate on 16,77 % vuonna 2026.

Vapaan kassavirran kate yhtiöstä Techmatrix muuttui arvosta 9,47 % arvoon 16,77 %, mikä edustaa 77,05 % muutosta. Arvo on korkeampi kuin edellisenä vuonna.

Eurpoolissa voit löytää Vapaan kassavirran kate Techmatrix:n täydellisen historiallisen kehityksen vuodesta 2006 lähtien – vuotuisten arvojen, kaavioiden ja yksityiskohtaisen analyysin kanssa.

Vapaan kassavirran kate mittaa prosenttiosuuden liikevaihdosta, joka muuntuu vapaaksi kassavvirraksi. Se osoittaa, kuinka tehokkaasti yritys tuottaa kassaa liiketoiminnastaan.

"Hyvä" vaihtelee alan ja yrityksen kehitysvaiheen mukaan. Eulerpoolissa voit verrata Vapaan kassavirran kate:n Techmatrix alan vertaisiin ja alan keskiarvoon arvioidaksesi houkuttelevuuden.

Arvioidakseen Vapaan kassavirran kate:n, on olennaista verrata sitä saman alan ja sektorin kilpailijoihin. Eulerpoolissa voit löytää suoria alan vertailuja Vapaan kassavirran kate:lle.

Hae nämä tiedot Eulerpool API:n kautta

100 000 pyyntöä/kk ilmaiseksi · ei luottokorttia

Katteprosentit — Techmatrix

Kaikki tunnusluvut — Techmatrix