TechL Co

TechL Co Verokanta

Efektiivinen verokanta yhtiöstä TechL Co (064520.KQ) 7.11.2026 päivämäärällä on −0,36 %. Edellisenä vuonna Efektiivinen verokanta oli −18,83 % — muutos −98,11 % (korkeampi).

Verokanta

−0,36 %

YoY

−98,11%

Viimeksi päivitetty:

Efektiivinen verokanta yhtiöstä TechL Co on 2025 −0,36 % . Efektiivinen verokanta yhtiöstä TechL Co oli 2024 −18,83 % . Se laskee −98,11% korkeampi edelliseen vuoteen verrattuna.

TechL Co Verokanta historia

  • 3 vuotta

  • 10 vuotta

  • 25 vuotta

  • Maksimi

Verokanta
Päivämäärä
Verokanta
1.1.2015
−5,96 KRW
1.1.2016
26,45 KRW
1.1.2017
0,07 KRW
1.1.2018
−5,82 KRW
1.1.2019
13,03 KRW
1.1.2020
−11,09 KRW
1.1.2024
−18,83 KRW
1.1.2025
−0,36 KRW
TechL Co Verokanta historia
VUOSIVerokantaYoY
−0,36 %−98,11%
−18,83 %+69,81%
−11,09 %−185,06%
13,03 %−323,89%
−5,82 %−8 591,92%
0,07 %−99,74%
26,45 %−543,45%
−5,96 %−453,23%
1,69 %—

Hae nämä tiedot Eulerpool API:n kautta

100 000 pyyntöä/kk ilmaiseksi · ei luottokorttia

TechL Co Osakeanalyysi

Mitä TechL Co tekee? TechL Co., Ltd. tuottaa liikevaihtoa kahden pääliiketoiminta-alueen kautta. System in a Package (SIP) -liiketoiminta-alue myy muistikortteja, kiintolevyasemia (SSD), upotettuja multimediakortteja (eMMC) ja älykortteja. Huawei-jälleenmyyntiliiketoiminta-alue jakaa tallennuslaitteita, verkkolaitteita ja videoneuvontalaitteita. Asiakkaita ovat yritykset, jotka tarvitsevat tallennusratkaisuja, sekä teknologia-alan toimijat, jotka hakevat jälleenmyyjäyhteistyötä. Yhtiön tuotteet kohdistuvat teknologiainfrastruktuuriin ja kulutuselektroniikkaan. SIP-segmentti keskittyy puolijohdetallennuslaitteisiin, kun taas Huawei-jälleenmyyntisektori hoitaa laitteiden jakelua. Liikevaihto syntyy näiden tuotteiden suorista myynneistä yrityksille ja teknologia-kumppaneille. Yhtiön keskeisiä tuotteita ovat muistikortit, SSD:t, eMMC:t ja älykortit SIP-segmentin alla. Huawei-jälleenmyyntisektori tarjoaa tallennuslaitteita, verkkolaitteita ja videoneuvontalaitteita. Nämä tuotteet myydään teknologia-alan yrityksille. SIP-segmenti palvelee puolijohdetallennusmarkkinaa, kun taas Huawei-jälleenmyyntisektori toimii Huawein tuotteiden jakelijana. Myyntiä ajavat kysyntä tallennusratkaisuille ja viestintäinfrastruktuurilaitteille. TechL Co., Ltd. ansaitsee rahaa myymällä muistikortteja, SSD:tä, eMMC:tä ja älykortteja SIP-segmentinsä kautta. Huawei-jälleenmyyntiliiketoiminta-alue saa liikevaihtoa jakamalla Huawein tallennuslaitteita, verkkolaitteita ja videoneuvontalaitteita. Yritysasiakat ostavat näitä tuotteita teknologiainfrastruktuuri- ja kulutuselektroniikkasovelluksiin. Yhtiön tulonlähteet ovat suoraan sidoksissa puolijohdetallennuslaitteiden myyntiin ja Huawei:n kanssa tehtyihin laitejakelusopimuksiin. TechL Co on yksi Eurpooliin suosituimmista yhtiöistä.

Usein kysytyt kysymykset TechL Co osakkeesta

Yhtiön TechL Co Efektiivinen verokanta on −0,36 % vuonna 2025.

Efektiivinen verokanta yhtiöstä TechL Co muuttui arvosta −18,83 % arvoon −0,36 %, mikä edustaa −98,11 % muutosta. Arvo on korkeampi kuin edellisenä vuonna.

Eurpoolissa voit löytää Efektiivinen verokanta TechL Co:n täydellisen historiallisen kehityksen vuodesta 2006 lähtien – vuotuisten arvojen, kaavioiden ja yksityiskohtaisen analyysin kanssa.

Efektiivinen verokanta mittaa todellista prosenttiosuutta verotettavista tuloista, joka maksetaan veroina. Se heijastaa yrityksen verojen tehokkuutta ja suunnittelua.

"Hyvä" vaihtelee alan ja yrityksen kehitysvaiheen mukaan. Eulerpoolissa voit verrata Efektiivinen verokanta:n TechL Co alan vertaisiin ja alan keskiarvoon arvioidaksesi houkuttelevuuden.

Arvioidakseen Efektiivinen verokanta:n, on olennaista verrata sitä saman alan ja sektorin kilpailijoihin. Eulerpoolissa voit löytää suoria alan vertailuja Efektiivinen verokanta:lle.

Hae nämä tiedot Eulerpool API:n kautta

100 000 pyyntöä/kk ilmaiseksi · ei luottokorttia

Katteprosentit — TechL Co

Kaikki tunnusluvut — TechL Co