T&R Biofab Co

T&R Biofab Co ROA

ROA (Omaisuuden tuottoprosentti) yhtiöstä T&R Biofab Co (246710.KQ) 5.11.2026 päivämäärällä on −34,46 %. Edellisenä vuonna ROA (Omaisuuden tuottoprosentti) oli −7,80 % — muutos 341,85 % (matalampi).

ROA

−34,46 %

YoY

341,85%

Viimeksi päivitetty:

Vuonna 2025 T&R Biofab Co:n kokonaisvarallisuuden tuotto (ROA) oli −34,46 %, mikä on 341,85% kasvu verrattuna −7,80 % ROA:han edellisenä vuonna.

T&R Biofab Co ROA historia

  • 3 vuotta

  • 10 vuotta

  • 25 vuotta

  • Maksimi

ROA
Päivämäärä
ROA
1.1.2018
−15,09 KRW
1.1.2019
−23,08 KRW
1.1.2020
−11,55 KRW
1.1.2021
−13,48 KRW
1.1.2022
−13,61 KRW
1.1.2023
−13,44 KRW
1.1.2024
−7,80 KRW
1.1.2025
−34,46 KRW
T&R Biofab Co ROA historia
VUOSIROAYoY
−34,46 %+341,85%
−7,80 %−41,98%
−13,44 %−1,24%
−13,61 %+1,00%
−13,48 %+16,65%
−11,55 %−49,93%
−23,08 %+52,93%
−15,09 %−64,80%
−42,87 %+36,11%
−31,50 %+38,40%
−22,76 %—

Hae nämä tiedot Eulerpool API:n kautta

100 000 pyyntöä/kk ilmaiseksi · ei luottokorttia

T&R Biofab Co Osakeanalyysi

Mitä T&R Biofab Co tekee? T&R Biofab Co on yksi Eurpooliin suosituimmista yhtiöistä.

ROA yksityiskohtaisesti

Ymmärtäminen T&R Biofab Co pääoman tuottoa (ROA)

T&R Biofab Co pääoman tuotto (ROA) on keskeinen indikaattori, joka mittaa yrityksen kannattavuutta suhteessa sen kokonaisvarallisuuteen. Se lasketaan jakamalla nettotulos kokonaisvarallisuudella. Korkeampi ROA osoittaa varallisuuden tehokasta käyttöä voiton tuottamiseksi ja heijastaa johtamisen tehokkuutta ja taloudellista terveyttä.

Vuosi vuodelta vertailu

T&R Biofab Co ROA:n vertailu vuodesta toiseen tarjoaa näkemyksiä operatiiviseen tehokkuuteen ja trendeihin yrityksen varallisuuden käytössä. Nouseva ROA osoittaa parantunutta varallisuuden tehokkuutta ja kannattavuutta, kun taas laskeva ROA voi viitata operatiivisiin tai taloudellisiin haasteisiin.

Vaikutukset sijoituksiin

Sijoittajat pitävät T&R Biofab Co ROA:ta ratkaisevana mittarina arvioitaessa yrityksen kannattavuutta ja tehokkuutta. Korkeampi ROA tarkoittaa, että yritys käyttää varallisuuttaan tehokkaasti voiton tuottamiseen, mikä tekee siitä potentiaalisesti houkuttelevan sijoituskohteen.

ROA-vaihtelujen tulkinta

T&R Biofab Co ROA:n vaihtelut voidaan jäljittää nettotuloksen muutoksiin, varallisuuden hankintaan tai operatiiviseen tehokkuuteen. Näiden vaihteluiden analysointi auttaa arvioimaan yrityksen taloudellista suorituskykyä, johtamisen tehokkuutta ja strategista rahoitusasemointia.

Usein kysytyt kysymykset T&R Biofab Co osakkeesta

Yhtiön T&R Biofab Co ROA (Omaisuuden tuottoprosentti) on −34,46 % vuonna 2025.

ROA (Omaisuuden tuottoprosentti) yhtiöstä T&R Biofab Co muuttui arvosta −7,80 % arvoon −34,46 %, mikä edustaa 341,85 % muutosta. Arvo on matalampi kuin edellisenä vuonna.

Eurpoolissa voit löytää ROA (Omaisuuden tuottoprosentti) T&R Biofab Co:n täydellisen historiallisen kehityksen vuodesta 2006 lähtien – vuotuisten arvojen, kaavioiden ja yksityiskohtaisen analyysin kanssa.

Return on Assets, jota kutsutaan myös ROA:ksi, on taloudellinen tunnusluku, jota käytetään yrityksen kannattavuuden mittaamiseen. Sitä käytetään määrittämään, kuinka tehokkaasti yritys käyttää varojaan voittojen tuottamiseen. Sitä kutsutaan myös nettotuloksen ja kokonaisvarallisuuden suhteeksi. ROA on tärkeä yrityksen yleisen taloudellisen suorituskyvyn indikaattori, koska se mittaa yrityksen kykyä tuottaa enemmän voittoa käyttämästä varallisuudesta.

"Hyvä" vaihtelee alan ja yrityksen kehitysvaiheen mukaan. Eulerpoolissa voit verrata ROA (Omaisuuden tuottoprosentti):n T&R Biofab Co alan vertaisiin ja alan keskiarvoon arvioidaksesi houkuttelevuuden.

Arvioidakseen ROA (Omaisuuden tuottoprosentti):n, on olennaista verrata sitä saman alan ja sektorin kilpailijoihin. Eulerpoolissa voit löytää suoria alan vertailuja ROA (Omaisuuden tuottoprosentti):lle.

Hae nämä tiedot Eulerpool API:n kautta

100 000 pyyntöä/kk ilmaiseksi · ei luottokorttia

Kannattavuus — T&R Biofab Co

Kaikki tunnusluvut — T&R Biofab Co