Surge Components

Surge Components Velat/EBITDA

Kokonaisvelka suhteessa EBITDA:han yhtiöstä Surge Components (SPRS) 4.11.2026 päivämäärällä on 1,42. Edellisenä vuonna Kokonaisvelka suhteessa EBITDA:han oli 1,24 — muutos 15,00 % (korkeampi).

Velat/EBITDA

1,42

YoY

15,00%

Viimeksi päivitetty:

Kokonaisvelka suhteessa EBITDA:han yhtiöstä Surge Components on 2025 1,42 . Kokonaisvelka suhteessa EBITDA:han yhtiöstä Surge Components oli 2024 1,24 . Se laskee 15,00% korkeampi edelliseen vuoteen verrattuna.

Surge Components Velat/EBITDA historia

  • 3 vuotta

  • 10 vuotta

  • 25 vuotta

  • Maksimi

Velat/EBITDA
Päivämäärä
Velat/EBITDA
1.1.2018
0,02 USD
1.1.2019
0,01 USD
1.1.2020
1,38 USD
1.1.2021
0,50 USD
1.1.2022
0,31 USD
1.1.2023
0,94 USD
1.1.2024
1,24 USD
1.1.2025
1,42 USD
Surge Components Velat/EBITDA historia
VUOSIVelat/EBITDAYoY
1,42+15,00%
1,24+31,54%
0,94+206,73%
0,31−38,78%
0,50−63,65%
1,38+10 879,35%
0,01−39,61%
0,02−98,58%
1,46−1 723,96%
−0,09−344,36%
0,04−30,61%
0,05—

Hae nämä tiedot Eulerpool API:n kautta

100 000 pyyntöä/kk ilmaiseksi · ei luottokorttia

Surge Components Osakeanalyysi

Mitä Surge Components tekee? Surge Components Inc on vuonna 1981 Deer Parkissa, New Yorkissa perustettu yhdysvaltalainen yritys. Alusta asti Surge on keskittynyt korkealaatuisten elektronisten komponenttien ja kokonaisuuksien valmistamiseen ja myyntiin. Vuosien varrella yhtiöstä on kehittynyt johtava elektronisten komponenttojen toimittaja, ja se tarjoaa nyt kattavan tuotevalikoiman, jota käytetään autoteollisuudessa, teollisuussovelluksissa, ilmailu- ja puolustusalan sekä telekommunikaatio- ja kulutustavaraksektoreilla. Surge pitää tärkeänä tiivistä yhteistyötä asiakkaidensa kanssa heidän spesifien vaatimustensa täyttämiseksi. Yritys tarjoaa laajan valikoiman tuotteita ja ratkaisuja, kuten vastuksia, kondensaattoreita, induktoreja, varistoreja, termistoreja, suodattimia ja muuntajia, jotka vastaavat asiakkaiden tarpeisiin. Surgen tuotevalikoimaan kuuluu erilaisia elektronisia komponentteja, kuten kondensaattoreita, vastuksia, varistoreita, induktoreita ja suodattimia, joita käytetään monenlaisissa teollisissa sovelluksissa. Esimerkiksi Transient Voltage Suppressors (TVS) -laitteita käytetään suojaamaan laitteita ylijännitteeltä ja virroilta, jotka aiheutuvat staattisista purkauksista (ESD), salamoista, jännitesuihkuisista tai suurista kuormituksista. Surgen kondensaattoreita käytetään monissa eri sovelluksissa, kuten virtamuuntajissa, signaalinsiirroissa, EMC-suodatuksessa, suojapiireissä ja muissa. Surgella on myös erityinen yksikkö räätälöityjä ratkaisuja varten, jossa kehitetään tuotteita asiakkaille, joilla on erityisiä vaatimuksia. Vaikka tuotevalikoima on laaja, on usein tarpeen valmistaa erikoiskomponentteja, jotka vastaavat tarkasti kunkin sovelluksen vaatimuksia. Surgen liiketoimintamalli keskittyy korkealaatuisten, räätälöityjen elektronisten komponenttien kehittämiseen ja valmistamiseen kilpailukykyisin hinnoin. Samalla yrityksellä on selkeä yrityskulttuuri, joka perustuu asiakaslähtöisyyteen, korkeaan tuotelaatuun, innovaatioihin ja joustavuuteen. Viime vuosina Surge on laajentanut painopistealueitaan kasvaviin Aasian ja muiden nousevien markkinoiden elektronisten komponenttien markkinoihin. Yrityksellä on toimistot ja jakelukumppanit Aasiassa, Euroopassa ja Pohjois-Amerikassa, ja se ylpeää vahvasta läsnäolostaan näillä alueilla. Surge Components Inc:n tarina on menestystarina pienestä yrityksestä, josta on tullut johtava elektronisten komponenttien toimittaja. Sen liiketoimintamallin ydin on kyky vastata asiakkaiden spesifeihin vaatimuksiin tarjoamalla innovatiivisia ratkaisuja ja räätälöityjä tuotteita. Surge ylpeää olla laadukkuuteen, innovaatioihin ja asiakastyytyväisyyteen keskittyvä yritys. Yritys sitoutuu jatkuvasti tarjoamaan korkealaatuisia tuotteita, jotka vastaavat eri alojen tarpeisiin. Surge Components on yksi Eurpooliin suosituimmista yhtiöistä.

Usein kysytyt kysymykset Surge Components osakkeesta

Yhtiön Surge Components Kokonaisvelka suhteessa EBITDA:han on 1,42 vuonna 2025.

Kokonaisvelka suhteessa EBITDA:han yhtiöstä Surge Components muuttui arvosta 1,24 arvoon 1,42, mikä edustaa 15,00 % muutosta. Arvo on korkeampi kuin edellisenä vuonna.

Eurpoolissa voit löytää Kokonaisvelka suhteessa EBITDA:han Surge Components:n täydellisen historiallisen kehityksen vuodesta 2006 lähtien – vuotuisten arvojen, kaavioiden ja yksityiskohtaisen analyysin kanssa.

Velka/EBITDA mittaa kokonaisvelkaa suhteessa tulokseen ennen korkoja, veroja ja poistoja. Se osoittaa, kuinka monella vuodella kaikki velat voitaisiin maksaa takaisin EBITDA:sta.

"Hyvä" vaihtelee alan ja yrityksen kehitysvaiheen mukaan. Eulerpoolissa voit verrata Kokonaisvelka suhteessa EBITDA:han:n Surge Components alan vertaisiin ja alan keskiarvoon arvioidaksesi houkuttelevuuden.

Hae nämä tiedot Eulerpool API:n kautta

100 000 pyyntöä/kk ilmaiseksi · ei luottokorttia

Vipuvaikutus — Surge Components

Kaikki tunnusluvut — Surge Components