Subex

Subex Bruttotulos

Bruttotulos yhtiöstä Subex (SUBEXLTD.NS) 2.11.2026 päivämäärällä on 167,00 M INR. Edellisenä vuonna Bruttotulos oli 567,40 M INR — muutos −70,57 % (matalampi).

Bruttotulos

167,00 MINR

YoY

−70,57%

Viimeksi päivitetty:

Bruttotulos yhtiöstä Subex on 2026 167,00 M INR. Bruttotulos yhtiöstä Subex oli 2025 567,40 M INR. Se laskee −70,57% matalampi edelliseen vuoteen verrattuna.

Subex Bruttotulos historia

  • 3 vuotta

  • 10 vuotta

  • 25 vuotta

  • Maksimi

Bruttotulos
Päivämäärä
Bruttotulos
1.1.2019
1,35 Mrd. INR
1.1.2020
1,71 Mrd. INR
1.1.2021
1,28 Mrd. INR
1.1.2022
1,04 Mrd. INR
1.1.2023
780,00 M INR
1.1.2024
768,80 M INR
1.1.2025
567,40 M INR
1.1.2026
167,00 M INR
Subex Bruttotulos historia
VUOSIBruttotulosYoY
167,00 MINR−70,57%
567,40 MINR−26,20%
768,80 MINR−1,44%
780,00 MINR−25,13%
1,04 Mrd.INR−18,51%
1,28 Mrd.INR−25,22%
1,71 Mrd.INR+26,75%
1,35 Mrd.INR+5,10%
1,28 Mrd.INR−25,88%
1,73 Mrd.INR+21,02%
1,43 Mrd.INR−18,42%
1,75 Mrd.INR+15,24%
1,52 Mrd.INR+32,15%
1,15 Mrd.INR−75,26%
4,66 Mrd.INR−1,27%
4,72 Mrd.INR+5,38%
4,48 Mrd.INR−17,58%
5,43 Mrd.INR+14,58%
4,74 Mrd.INR+43,12%
3,31 Mrd.INR—

Hae nämä tiedot Eulerpool API:n kautta

100 000 pyyntöä/kk ilmaiseksi · ei luottokorttia

Subex Liikevaihto

Subex osakkeen liikevaihto, EBIT, voitto

  • 3 vuotta

  • 5 vuotta

  • 10 vuotta

  • 25 vuotta

  • Maksimi

Liikevaihto
EBIT
Voitto
Tiedot
Päivämäärä
Liikevaihto
EBIT
Voitto
1.1.2019
3,48 Mrd. INR
530,60 M INR
252,20 M INR
1.1.2020
3,65 Mrd. INR
723,60 M INR
−2,69 Mrd. INR
1.1.2021
3,72 Mrd. INR
952,00 M INR
517,20 M INR
1.1.2022
3,31 Mrd. INR
362,50 M INR
209,90 M INR
1.1.2023
2,79 Mrd. INR
−453,60 M INR
−512,10 M INR
1.1.2024
3,10 Mrd. INR
−206,90 M INR
−1,92 Mrd. INR
1.1.2025
2,86 Mrd. INR
−273,20 M INR
−314,40 M INR
1.1.2026
2,79 Mrd. INR
169,30 M INR
285,30 M INR

Subex Katteprosentit

Subex osakkeen marginaalit

Subex Margenanalyysi näyttää bruttomarginaalin, EBIT-marginaalin sekä voittomarginaalin Subex osalta. EBIT-marginaali (EBIT/liikevaihto) kertoo, kuinka suuri osuus liikevaihdosta jää operatiivisena voittona. Voittomarginaali näyttää, kuinka suuri osuus Subex liikevaihdosta säilyy.
  • 3 vuotta

  • 5 vuotta

  • 10 vuotta

  • 25 vuotta

  • Maksimi

Bruttokate
EBIT-marginaali
Voittomarginaali
Tiedot
Päivämäärä
Bruttokate
EBIT-marginaali
Voittomarginaali
1.1.2019
38,75 %
15,24 %
7,24 %
1.1.2020
46,84 %
19,83 %
−73,74 %
1.1.2021
34,37 %
25,59 %
13,90 %
1.1.2022
31,44 %
10,94 %
6,33 %
1.1.2023
27,99 %
−16,28 %
−18,38 %
1.1.2024
24,82 %
−6,68 %
−61,90 %
1.1.2025
19,87 %
−9,57 %
−11,01 %
1.1.2026
5,98 %
6,07 %
10,22 %

Subex Osakeanalyysi

Mitä Subex tekee? Subex Ltd. tuottaa tuloja tarjoamalla liiketoimintatukijärjestelmiä globaaleille viestintäpalveluntarjoajille. Sen keskeisiä tuotteita ovat HyperSense, monihahmoinen tekoälyjen orkestointialusta, joka mahdollistaa yritysten hyödyntää tekoälyä skaalautuvuuden kannalta, sekä AI-First Fraud Management on HyperSense, joka tarjoaa kattavan petosten torjunnan palvelutarjonnan yli. Business Assurance on HyperSense auttaa viestintäpalveluntarjoajia (CSP) lieventämään tulovuotoja ja käsittelemään liiketoiminnallisia vaikutuksia lähes reaaliaikaisesti. Yritys palvelee viestintäpalveluntarjoajia alueilla kuten Pohjois-Amerikka, Etelä-Amerikka, Kanada, Eurooppa, Lähi-itä, Singapore, Australia ja Bangladesh, ja sen tuotteet kohdistuvat yritysasiakkaisiin, jotka hakevat tekoälypohaisia ratkaisuja petosten hallintaan, liiketoiminnan varmistamiseen ja operatiiviseen tehokkuuteen. HyperSense, Fraud Management, Business Assurance, Capacity Management, Partner Ecosystem Management, Analytics Center of Trust, IDcentral ja Sectrio ovat yhtiön pääasiallisia tuotevalikoimia, jotka tuottavat sen tulot. Nämä tuotteet vastaavat viestintäpalveluntarjoajien tarpeisiin kattavista ratkaisuista petosten ehkäisyyn, liiketoiminnallisten vaikutusten arviointiin, kapasiteetin optimointiin ja kumppaniekosysteemin hallintaan. Yrityksen fokus tekoälypohjaisissa alustoissa, kuten HyperSessa, sijoittaa sen avaintarjoajaksi CSP-yhtiöille, jotka pyrkivät parantamaan operatiivista joustavuutta ja tulonsuojauksia edistyneiden analytiikkaratkaisujen ja reaaliaikaisen valvonnan avulla. Subex Ltd. kohdistaa viestintäpalveluntarjoajat ensisijaiseksi asiakassegmentikseen, tarjoten räätälöityjä ratkaisuja, jotka vastaavat spesifeihin haasteisiin petosten hallinnassa, tulovarmistuksessa ja liiketoiminnan operaatioissa. Yrityksen tuotteet on suunniteltu integroitumaan saumattomasti olemassa olevaan infrastruktuuriin, tarjoten skaalautuvia ja proaktiivisia hallintakykyjä. Hyödyntämällä tekoälyä ja analytiikkaa Subex mahdollistaa CSP-yhtiöiden vähentävän tulovuotoja, parantaa palvelun laatua ja optimoida resurssien jakoa globaaleilla markkinoilla. Subex on yksi Eurpooliin suosituimmista yhtiöistä.

Usein kysytyt kysymykset Subex osakkeesta

Yhtiön Subex Bruttotulos on 167,00 M INR vuonna 2026.

Bruttotulos yhtiöstä Subex muuttui arvosta 567,40 M INR arvoon 167,00 M INR, mikä edustaa −70,57 % muutosta. Arvo on matalampi kuin edellisenä vuonna.

Eurpoolissa voit löytää Bruttotulos Subex:n täydellisen historiallisen kehityksen vuodesta 2006 lähtien – vuotuisten arvojen, kaavioiden ja yksityiskohtaisen analyysin kanssa.

Bruttotulos on liikevaihto myytyjen tuotteiden kustannuksista vähennettynä. Se osoittaa, kuinka tehokkaasti yritys käyttää resurssejaan tuotteiden tai palveluiden tuotantoon.

Bruttotulos:n INR on sijoittajille tärkeä tekijä. Muutokset tässä tunnusluvussa voivat signaloida parantuvia tai heikentyneitä perustekijöitä, mikä vaikuttaa suoraan osakekurssiin. Eulerpoolissa voit seurata Bruttotulos:n Subex historiallisesti ja reaaliajassa.

Hae nämä tiedot Eulerpool API:n kautta

100 000 pyyntöä/kk ilmaiseksi · ei luottokorttia

Tuloslaskelma — Subex

Kaikki tunnusluvut — Subex