Strides Pharma Science

Strides Pharma Science Rule of 40

40. säännön sääntö yhtiöstä Strides Pharma Science (STAR.NS) 6.11.2026 päivämäärällä on 30,79 %. Edellisenä vuonna 40. säännön sääntö oli 15,01 % — muutos 105,11 % (korkeampi).

Rule of 40

30,79 %

YoY

105,11%

Viimeksi päivitetty:

40. säännön sääntö yhtiöstä Strides Pharma Science on 2025 30,79 % . 40. säännön sääntö yhtiöstä Strides Pharma Science oli 2024 15,01 % . Se laskee 105,11% korkeampi edelliseen vuoteen verrattuna.

Strides Pharma Science Rule of 40 historia

  • 3 vuotta

  • 10 vuotta

  • 25 vuotta

  • Maksimi

Rule of 40
Päivämäärä
Rule of 40
1.1.2018
12,37 INR
1.1.2019
−16,65 INR
1.1.2020
39,91 INR
1.1.2021
33,54 INR
1.1.2022
−15,05 INR
1.1.2023
24,05 INR
1.1.2024
15,01 INR
1.1.2025
30,79 INR
Strides Pharma Science Rule of 40 historia
VUOSIRule of 40YoY
30,79 %+105,11%
15,01 %−37,59%
24,05 %−259,81%
−15,05 %−144,87%
33,54 %−15,96%
39,91 %−339,68%
−16,65 %−234,67%
12,37 %+11,94%
11,05 %−92,61%
149,50 %+3 114,00%
4,65 %—

Hae nämä tiedot Eulerpool API:n kautta

100 000 pyyntöä/kk ilmaiseksi · ei luottokorttia

Strides Pharma Science Osakeanalyysi

Mitä Strides Pharma Science tekee? Strides Pharma Science Ltd. tuottaa tuloja kehittämällä, valmistamalla ja markkinoimalla tekijänoikeuksiin perustuvia yleislääkkeitä ja biolääkevalmisteita lääke- ja biolääke-segmenteissään. Yritys palvelee globaaleja markkinoita, kuten Afrikkaa, Australiaa, Aasiaa (paitsi Intia), Pohjois-Amerikkaa, Eurooppaa, Intiaa ja muita alueita, tarjoten erikoistuneita lääkkeitä eri antomuodoissa, kuten nesteinä, voiteina, geelina, pehmeinä kapselineina, pusseina, tablettina ja muunnettuina vapautusmuotoina. Sen Bengalurun, Puducherryn, Chennai’n, Singaporen, Milanon, Floridan ja Nairobin tehdasalueet valmistavat anti-retroviraalisia, anti-malarialaisia, anti-tuberkuloosilääkkeitä, hepatiittilääkkeitä ja muita tartuntatautien lääkkeitä sekä pehmeitä gelatiinikapseleita. Yrityksen tulovirrat tulevat sen IP-pohjaisten erikoislääkkeiden myynnistä terveydenhuollon tarjoajille, jakelijoille ja globaaleille lääkeyhtiöille, jotka toimivat mainituilla maantieteellisillä segmenteillä. Keskeisiä tuoteluokkia ovat anti-retroviraaliset, anti-malarialaiset, anti-tuberkuloosi- ja hepatiittihoidot, jotka jaetaan sen globaalin valmistusverkon kautta. Yrityksen keskittyminen erikoistuneisiin lääkesegmenteihin varmistaa jatkuvan kysynnän terveydenhuoltojärjestelmiltä ja laitoksilta, jotka hoitavat tartuntatauteja. Strides Pharma Science Ltd. kohdistaa toimintansa terveydenhuoltoinstituutioihin, jakelijoihin ja lääkeyhtiöihin alueilla kuten Pohjois-Amerikassa, Euroopassa, Intiassa ja Afrikassa, joissa tartuntatautien hallinta vaatii erikoistuneita hoitoja. Sen monessa maassa sijaitseva valmistuskapasiteetti tukee suoraa pääsyä markkinoille ja kustannustehokkuutta, mikä mahdollistaa edullisten lääkeratkaisujen toimittamisen. Yrityksen tuotevalikoima korostaa suurta kysyntää nauttivia terapeuttisia alueita, vastaavasti globaaleihin terveysprioriteetteihin tartuntatautien hoidossa. Strides Pharma Science on yksi Eurpooliin suosituimmista yhtiöistä.

Usein kysytyt kysymykset Strides Pharma Science osakkeesta

Yhtiön Strides Pharma Science 40. säännön sääntö on 30,79 % vuonna 2025.

Eurpoolissa voit löytää 40. säännön sääntö Strides Pharma Science:n täydellisen historiallisen kehityksen vuodesta 2006 lähtien – vuotuisten arvojen, kaavioiden ja yksityiskohtaisen analyysin kanssa.

40. säännön sääntö sanoo, että yrityksen tulojen kasvuvauhti plus voittomarginaali olisi ylitettävä 40 %. Sitä käytetään laajalti SaaS- ja nopeasti kasvavien yritysten arvioimiseen.

Hae nämä tiedot Eulerpool API:n kautta

100 000 pyyntöä/kk ilmaiseksi · ei luottokorttia

Laatu — Strides Pharma Science

Kaikki tunnusluvut — Strides Pharma Science