StoneX Group

StoneX Group P/CF

P/CF (Hinta-kassavirta-suhde) yhtiöstä StoneX Group (SNEX) 2.11.2026 päivämäärällä on 1,52. Edellisenä vuonna P/CF (Hinta-kassavirta-suhde) oli 13,19 — muutos −88,45 % (matalampi).

P/CF

1,52

YoY

−88,45%

Viimeksi päivitetty:

P/CF (Hinta-kassavirta-suhde) yhtiöstä StoneX Group on 2025 1,52 . P/CF (Hinta-kassavirta-suhde) yhtiöstä StoneX Group oli 2024 13,19 . Se laskee −88,45% matalampi edelliseen vuoteen verrattuna.

StoneX Group P/CF historia

  • 3 vuotta

  • 10 vuotta

  • 25 vuotta

  • Maksimi

P/CF
Päivämäärä
P/CF
1.1.2018
−14,12 USD
1.1.2019
34,18 USD
1.1.2020
3,43 USD
1.1.2021
3,15 USD
1.1.2022
−29,13 USD
1.1.2023
41,57 USD
1.1.2024
13,19 USD
1.1.2025
1,52 USD
StoneX Group P/CF historia
VUOSIP/CFYoY
1,52−88,45%
13,19−68,28%
41,57−242,72%
−29,13−1 024,92%
3,15−8,11%
3,43−89,97%
34,18−342,13%
−14,12−319,05%
6,44−102,68%
−240,46−236,33%
176,38+249,87%
50,41—

Hae nämä tiedot Eulerpool API:n kautta

100 000 pyyntöä/kk ilmaiseksi · ei luottokorttia

StoneX Group Osakeanalyysi

Mitä StoneX Group tekee? StoneX Group Inc saa tuloja kaupallisesta segmentistään, joka tarjoaa riskienhallinta-, suojaus- ja täytäntöönpanopalveluita pörssivaihdetuille ja OTC-tuotteille kaupallisille asiakkaille. Instituutiosegmentti tarjoaa osakekauppaa, kiinteän tuoton likviditeettiä ja pääomapankkipalveluja instituutioasiakkaille. Vähittäissegmentti keskittyy spot-valuuttakauppaan ja jalometalien fyysiseen sijoittamiseen. Global payments -liiketoiminta tarjoaa räätälöityjä maksu-, teknologia- ja rahastoratkaisuja pankeille ja kaupallisille yrityksille. Kaupalliset asiakkaat ovat yrityksiä, jotka hakevat suojaus- ja riskienhallintapalveluita, kun taas instituutioasiakkaat ovat rahoituslaitoksia, jotka tarvitsevat osake- ja kiinteän tuoton ratkaisuja. Vähittäisasiakkaat käyvät valuuttakauppaa ja sijoittavat jalometalleihin. Pankit ja kaupalliset yritykset ovat Global payments -palveluiden ensisijaisia ostajia. Yrityksen tulovirrat rakentuvat näiden neljän segmentin ympärille: Commercial, Institutional, Retail ja Global payments, joista kukin palvelee erillisiä asiakastyyppejä erikoistuneilla rahoitustuotteilla ja palveluilla. StoneX Group on yksi Eurpooliin suosituimmista yhtiöistä.

Usein kysytyt kysymykset StoneX Group osakkeesta

Yhtiön StoneX Group P/CF (Hinta-kassavirta-suhde) on 1,52 vuonna 2025.

P/CF (Hinta-kassavirta-suhde) yhtiöstä StoneX Group muuttui arvosta 13,19 arvoon 1,52, mikä edustaa −88,45 % muutosta. Arvo on matalampi kuin edellisenä vuonna.

Eurpoolissa voit löytää P/CF (Hinta-kassavirta-suhde) StoneX Group:n täydellisen historiallisen kehityksen vuodesta 2006 lähtien – vuotuisten arvojen, kaavioiden ja yksityiskohtaisen analyysin kanssa.

Hinta-kassavirta-suhde mittaa osakekurssia suhteessa operatiiviseen kassavirtaan per osake. Toisin kuin P/E-suhde, sitä on vaikeampi manipuloida, koska kassavirta on vähemmän altis kirjanpitomuutoksille.

P/CF = Osakekurssi / Operatiivinen kassavirta per osake

Arvioidakseen P/CF (Hinta-kassavirta-suhde):n, on olennaista verrata sitä saman alan ja sektorin kilpailijoihin. Eulerpoolissa voit löytää suoria alan vertailuja P/CF (Hinta-kassavirta-suhde):lle.

"Hyvä" vaihtelee alan ja yrityksen kehitysvaiheen mukaan. Eulerpoolissa voit verrata P/CF (Hinta-kassavirta-suhde):n StoneX Group alan vertaisiin ja alan keskiarvoon arvioidaksesi houkuttelevuuden.

Hae nämä tiedot Eulerpool API:n kautta

100 000 pyyntöä/kk ilmaiseksi · ei luottokorttia

Arvostus — StoneX Group

Kaikki tunnusluvut — StoneX Group