Stille

Stille EBIT-kasvu

Vuotta aiempaa EBIT-kasvu yhtiöstä Stille (STIL.ST) 5.11.2026 päivämäärällä on −14,22 %. Edellisenä vuonna Vuotta aiempaa EBIT-kasvu oli 88,52 % — muutos −116,06 % (matalampi).

EBIT-kasvu

−14,22 %

YoY

−116,06%

Viimeksi päivitetty:

Vuotta aiempaa EBIT-kasvu yhtiöstä Stille on 2025 −14,22 % . Vuotta aiempaa EBIT-kasvu yhtiöstä Stille oli 2024 88,52 % . Se laskee −116,06% matalampi edelliseen vuoteen verrattuna.

Stille EBIT-kasvu historia

  • 3 vuotta

  • 10 vuotta

  • 25 vuotta

  • Maksimi

EBIT-kasvu
Päivämäärä
EBIT-kasvu
1.1.2018
33,98 SEK
1.1.2019
15,53 SEK
1.1.2020
−60,55 SEK
1.1.2021
87,17 SEK
1.1.2022
58,60 SEK
1.1.2023
31,34 SEK
1.1.2024
88,52 SEK
1.1.2025
−14,22 SEK
Stille EBIT-kasvu historia
VUOSIEBIT-kasvuYoY
−14,22 %−116,06%
88,52 %+182,42%
31,34 %−46,52%
58,60 %−32,77%
87,17 %−243,96%
−60,55 %−490,01%
15,53 %−54,30%
33,98 %+111,56%
16,06 %−73,05%
59,59 %−92,51%
795,08 %—

Hae nämä tiedot Eulerpool API:n kautta

100 000 pyyntöä/kk ilmaiseksi · ei luottokorttia

Stille Osakeanalyysi

Mitä Stille tekee? Stille AB tuottaa tuloa kehittämällä ja myymällä lääketieteellistä laitteistoa kahden erillisen liiketoiminta-alueen kautta. Kirurgian liiketoiminta-alue keskittyy käsityönä valmistettuihin, takomisiin kirurgisiin instrumentteihin avokirurgiaa varten erityisesti sydän- ja verisuonikirurgiassa, rekonstruktiiivisessa kirurgiassa sekä esteettisessä plastiikkakirurgiassa. Tämä segmentti tuottaa olennaisia työkaluja, kuten sakset, pinssit, valtimopinssit, neulapidikkeet ja puristimet, jotka on suunniteltu tarkkuutta vaativien instrumenttien tarpeisiin lääkäreille. Toinen tulovirta tulee Potilaan asettelun liiketoiminta-alueelta, joka valmistaa erikoistuneita, toimenpidekohtaisia leikkauspöytiä. Nämä laitteet on suunniteltu käytettäviksi sydän- ja verisuonikirurgiassa sekä gynekologiassa, urologiassa ja urodynaamisissa tutkimuksissa. Tarjoamalla räätälöityjä asetteluratkaisuja näihin tiettyihin lääketieteen aloihin yritys tukee kliinisiä toimenpiteitä, jotka vaativat potilaan tarkan asettelun. Yrityksen operatiivinen rakenne sisältää kokonaan omistetut tytäryhtiöt Stille Surgical Inc. ja Stille Incentive AB, jotka tukevat sen valmistus- ja jakelutoimintaa. Vuonna 2013 yritys sääteli portfoliotaan myyden Sonesta-liiketoimintayksikkönsä ADDvise Lab Solutions publ AB:lle, mikä mahdollisti sen keskittyminen ydinkirurgisiin ja asettelulaitteisiin. Stille on yksi Eurpooliin suosituimmista yhtiöistä.

Usein kysytyt kysymykset Stille osakkeesta

Yhtiön Stille Vuotta aiempaa EBIT-kasvu on −14,22 % vuonna 2025.

Eurpoolissa voit löytää Vuotta aiempaa EBIT-kasvu Stille:n täydellisen historiallisen kehityksen vuodesta 2006 lähtien – vuotuisten arvojen, kaavioiden ja yksityiskohtaisen analyysin kanssa.

EBIT-kasvu mittaa operatiivisen tuloksen prosentuaalisen muutoksen. Se osoittaa, parantuuko yrityksen ydinliiketoiminnan kannattavuus.

Arvioidakseen Vuotta aiempaa EBIT-kasvu:n, on olennaista verrata sitä saman alan ja sektorin kilpailijoihin. Eulerpoolissa voit löytää suoria alan vertailuja Vuotta aiempaa EBIT-kasvu:lle.

Vuotta aiempaa EBIT-kasvu:n on sijoittajille tärkeä tekijä. Muutokset tässä tunnusluvussa voivat signaloida parantuvia tai heikentyneitä perustekijöitä, mikä vaikuttaa suoraan osakekurssiin. Eulerpoolissa voit seurata Vuotta aiempaa EBIT-kasvu:n Stille historiallisesti ja reaaliajassa.

Hae nämä tiedot Eulerpool API:n kautta

100 000 pyyntöä/kk ilmaiseksi · ei luottokorttia

Kasvu — Stille

Kaikki tunnusluvut — Stille