Starflex PCL

Starflex PCL Velka

Velkaantuneisuus yhtiöstä Starflex PCL (SFLEX.BK) 3.11.2026 päivämäärällä on 660,91 M THB. Edellisenä vuonna Velkaantuneisuus oli 683,76 M THB — muutos −3,34 % (matalampi).

Velka

660,91 MTHB

YoY

−3,34%

Viimeksi päivitetty:

Vuonna 2025 oli Starflex PCL velka 660,91 M THB, muutos −3,34% verrattuna 683,76 M THB kokonaisvelkaan edellisenä vuonna.

Starflex PCL Velka historia

  • 3 vuotta

  • 10 vuotta

  • 25 vuotta

  • Maksimi

Velka
Päivämäärä
Velka
1.1.2018
271,09 M THB
1.1.2019
232,83 M THB
1.1.2020
74,63 M THB
1.1.2021
204,93 M THB
1.1.2022
289,39 M THB
1.1.2023
648,26 M THB
1.1.2024
683,76 M THB
1.1.2025
660,91 M THB
Starflex PCL Velka historia
VUOSIVelkaYoY
660,91 MTHB−3,34%
683,76 MTHB+5,48%
648,26 MTHB+124,01%
289,39 MTHB+41,21%
204,93 MTHB+174,61%
74,63 MTHB−67,95%
232,83 MTHB−14,11%
271,09 MTHB+26,80%
213,79 MTHB−21,95%
273,91 MTHB−30,71%
395,30 MTHB—

Hae nämä tiedot Eulerpool API:n kautta

100 000 pyyntöä/kk ilmaiseksi · ei luottokorttia

Starflex PCL Osakeanalyysi

Mitä Starflex PCL tekee? Starflex PCL valmistaa ja jakaa joustavaa pakkausta, erityisesti pehmeää muovipakkausta nestemäisiin ja kuiviin tuotteisiin Made to Order -ehdoilla. Yritys tuottaa kahta pääasiallista tuotetyyppiä: roll form -pakkausta, joka koostuu painetuista ja laminoituista kalvorullista, joiden leveys on enintään 1 080 millimetriä, sekä Pre Form Pouchia, joka on valmis pussi pakkaukseen. Nämä tuotteet jaetaan kulutustuotteiden valmistajille, jotka käyttävät omia pussien muovauskoneitaan. Yrityksen pakkausratkaisut räätälöidään asiakkaan spesifikaatioiden mukaisiksi, ja roll form -pakkaus leikataan tulostus- ja laminointiprosessien jälkeen asiakkaan määrittämille leveyksille. Starflex PCL:n liikevaihto syntyy räätälöityjen joustavien pakkausratkaisujen myynnistä kulutustuotteiden valmistajille. Yritys keskittyy pehmeän muovipakkauksen tuotantoon sekä rulla- että pussimuodossa, ja roll form -pakkaus jaetaan valmistajille, jotka muodostavat pussit omalla laitteistollaan. Pre Form Pouch -tuotteita myydään valmiina, heti käytettävissä olevina pakkauksina asiakkaiden välittömään käyttöön. Yrityksen valmistusprosessi sisältää kalvorullien tulostamisen, laminoinnin ja viipaloinnin tiettyjen asiakaskohtaisten leveysvaatimusten täyttämiseksi, enintään 1 080 millimetriin asti. Yrityksen ensisijaisia asiakkaita ovat kulutustuotteiden valmistajat, jotka tarvitsevat räätälöityjä pakkausratkaisuja tuotteisiinsa. Nämä valmistajat käyttävät Starflex PCL:n roll form -pakkausta omien pussien muovauskoneidensa kanssa, kun taas jotkut voivat ostaa Pre Form Pouch -tuotteita suoraan välittömään käyttöön. Starflex PCL:n liiketoimintamalli perustuu joustavan pakkauksen tuottamiseen asiakastilausten mukaisesti, eikä mainita lisäpalveluita tai muita tuoteluokkia kuin näitä kahta pääasiallista pakkausluokkaa. Starflex PCL on yksi Eurpooliin suosituimmista yhtiöistä.

Velka yksityiskohtaisesti

Ymmärrys Starflex PCL:n velkarakenteesta

Starflex PCL:n kokonaisvelka viittaa kumulatiivisiin rahoitusvelvoitteisiin, joita yritys on velkaa ulkopuolisille tahoille. Tämä voi sisältää sekä lyhyt- että pitkäaikaiset lainat, joukkovelkakirjalainat, luotot ja muut rahoitusinstrumentit. Yrityksen velan arviointi on ratkaisevan tärkeää sen taloudellisen terveyden, riskiprofiilin ja kyvyn rahoittaa toimintaa ja laajentumista arvioimiseksi.

Vuosi-vuodelta vertailu

Starflex PCL:n velkarakenteen analysointi vuosien mittaan tarjoaa näkemyksiä yrityksen rahoitusstrategiasta ja vakauden tasosta. Velan vähentäminen voi viitata taloudelliseen voimaan ja toiminnalliseen tehokkuuteen, kun taas velan kasvattaminen voi viitata kasvuinvestointeihin tai mahdollisiin taloudellisiin haasteisiin.

Vaikutukset investointeihin

Sijoittajat kiinnittävät tarkkaa huomiota Starflex PCL:n velkaantumiseen, sillä se voi vaikuttaa yrityksen riski- ja tuottoprofiiliin. Liiallinen velkaantuminen voi johtaa taloudelliseen rasitukseen, kun taas kohtuullinen ja hyvin hallittu velkaantuminen voi olla katalysaattori kasvulle ja laajentumiselle. Tämä tekee siitä kriittisen näkökohdan sijoitusarvioinneissa.

Velkaantumisen vaihteluiden tulkinta

Starflex PCL:n velkatason muutokset voivat johtua erilaisista operatiivisista ja strategisista tekijöistä. Velan lisääntyminen voi olla suunnattu rahoittamaan laajennusprojekteja tai kasvattamaan operatiivista kapasiteettia, kun taas velan väheneminen voi viitata voittojen realisoitumiseen tai lähestymistapaan minimoida taloudellista riskiä ja vipuvaikutusta.

Usein kysytyt kysymykset Starflex PCL osakkeesta

Yhtiön Starflex PCL Velkaantuneisuus on 660,91 M THB vuonna 2025.

Velkaantuneisuus yhtiöstä Starflex PCL muuttui arvosta 683,76 M THB arvoon 660,91 M THB, mikä edustaa −3,34 % muutosta. Arvo on matalampi kuin edellisenä vuonna.

Eurpoolissa voit löytää Velkaantuneisuus Starflex PCL:n täydellisen historiallisen kehityksen vuodesta 2006 lähtien – vuotuisten arvojen, kaavioiden ja yksityiskohtaisen analyysin kanssa.

Velkaantuneisuus:n THB on sijoittajille tärkeä tekijä. Muutokset tässä tunnusluvussa voivat signaloida parantuvia tai heikentyneitä perustekijöitä, mikä vaikuttaa suoraan osakekurssiin. Eulerpoolissa voit seurata Velkaantuneisuus:n Starflex PCL historiallisesti ja reaaliajassa.

Hae nämä tiedot Eulerpool API:n kautta

100 000 pyyntöä/kk ilmaiseksi · ei luottokorttia

Tase — Starflex PCL

Kaikki tunnusluvut — Starflex PCL