Star Group

Star Group CROIC

Käteisen tuotto sijoitettuun pääomaan (CROIC) yhtiöstä Star Group (SGU) 3.11.2026 päivämäärällä on 11,40 %. Edellisenä vuonna Käteisen tuotto sijoitettuun pääomaan (CROIC) oli 20,97 % — muutos −45,64 % (matalampi).

CROIC

11,40 %

YoY

−45,64%

Viimeksi päivitetty:

Käteisen tuotto sijoitettuun pääomaan (CROIC) yhtiöstä Star Group on 2025 11,40 % . Käteisen tuotto sijoitettuun pääomaan (CROIC) yhtiöstä Star Group oli 2024 20,97 % . Se laskee −45,64% matalampi edelliseen vuoteen verrattuna.

Star Group CROIC historia

  • 3 vuotta

  • 10 vuotta

  • 25 vuotta

  • Maksimi

CROIC
Päivämäärä
CROIC
1.1.2018
52,98 USD
1.1.2019
63,06 USD
1.1.2020
149,79 USD
1.1.2021
51,44 USD
1.1.2022
9,01 USD
1.1.2023
27,53 USD
1.1.2024
20,97 USD
1.1.2025
11,40 USD
Star Group CROIC historia
VUOSICROICYoY
11,40 %−45,64%
20,97 %−23,84%
27,53 %+205,55%
9,01 %−82,48%
51,44 %−65,66%
149,79 %+137,53%
63,06 %+19,03%
52,98 %+2 315,20%
2,19 %−90,01%
21,95 %−28,10%
30,53 %+41,15%
21,63 %—

Hae nämä tiedot Eulerpool API:n kautta

100 000 pyyntöä/kk ilmaiseksi · ei luottokorttia

Star Group Osakeanalyysi

Mitä Star Group tekee? The Star Group LP perustettiin vuonna 1995, ja sen pääkonttori sijaitsee Stamfordissa, Connecticutissa (USA). Se on monialainen energiayritys, joka erikoistuu polttoaineiden, sähkön ja niihin liittyvien energia tuotteiden sekä palveluiden tarjoamiseen. Star Group LP:n liiketoimintamalli koostuu kolmesta pääosastosta: polttoaineiden toimitus, sähköntoimitus ja lämmitysjärjestelmäpalvelut. Näihin palveluihin kuuluvat lämmitysjärjestelmien ja ilmastointilaitteiden huolto, asennus ja korjaus. Polttoaineiden toimitus -osasto toimii Yhdysvalloissa ja Kanadassa tarjoten laajaa valikoimaa polttoaineita, kuten lämmitysöljyä, propaania ja dieselöljyä. Nämä polttoaineet toimitetaan sekä kotitalouksille että kaupallisille asiakkaille eri aloilla. Star Group LP:n sähköosasto tarjoaa vaihtoehtoja sähköntoimitukselle ja hankinnalle. Yritys tekee asiakkaiden kanssa räätälöityjä energiantoimitussuunnitelmia, jotka ovat kustannustehokkaita ja tehokkaita. Star Group LP tarjoaa myös laajan valikoiman lämmitysjärjestelmäpalveluita, mukaan lukien lämmitysjärjestelmien, ilmastoinnin ja kaasuputkistojen huolto ja asennus. Yritys tarjoaa myös konsultointipalveluita auttaakseen asiakkaitaan parantamaan energiatehokkuutta ja säästämään kuluja. Näiden liiketoiminta-alueiden lisäksi Star Group LP osallistuu myös biopolttoaineiden tuotantoon. Yritys tuottaa biopolttoaineita soijaöljystä, rypsiöljystä ja muista kasviöljyistä. Näitä biopolttoaineita käytetään eri aloilla, mukaan lukien ilmailu, maatalous ja julkinen liikenne. Yleisesti ottaen Star Group LP on menestyksekäs energiayritys, joka on kasvanut jatkuvan innovaation ja monipuolistumisen kautta. Laajan valikoiman energia tuotteita ja palveluita hyödyntäen yritys on laajentanut asiakaskuntaansa tasaisesti ja vakiinnuttanut asemansa avainasemana energiamaailmassa. Yritys on saanut vuosien varrella useita palkintoja ja tunnustuksia, mukaan lukien nimitys yhdeksi New Yorkin alueen 50 innovatiivisimmasta yrityksestä, Green Business Bureau -sertifikaatti ja tunnustus yhtenä parhaista työpaikoista Connecticutissa. Yleisesti ottaen Star Group LP on yritys, joka tunnetaan visioinnistaan ja innovaatioistaan, ja se on menestyneesti kilpailukykyisessä energiamaailmassa. Laajan valikoiman tuotteita ja palveluita sekä vahvaa painotusta asiakastyytyväisyyteen yhdistellen yritys tulee jatkossakin pelaamaan tärkeää roolia energiateollisuudessa. Star Group on yksi Eurpooliin suosituimmista yhtiöistä.

Usein kysytyt kysymykset Star Group osakkeesta

Yhtiön Star Group Käteisen tuotto sijoitettuun pääomaan (CROIC) on 11,40 % vuonna 2025.

Käteisen tuotto sijoitettuun pääomaan (CROIC) yhtiöstä Star Group muuttui arvosta 20,97 % arvoon 11,40 %, mikä edustaa −45,64 % muutosta. Arvo on matalampi kuin edellisenä vuonna.

Eurpoolissa voit löytää Käteisen tuotto sijoitettuun pääomaan (CROIC) Star Group:n täydellisen historiallisen kehityksen vuodesta 2006 lähtien – vuotuisten arvojen, kaavioiden ja yksityiskohtaisen analyysin kanssa.

CROIC mittaa käteistuottoa, jonka sijoitettu pääoma tuottaa. Toisin kuin ROIC, se käyttää vapaan kassavirran sijaan kirjanpidollisia tuloksia ja tarjoaa puhtaamman kannattavuusmittarin.

"Hyvä" vaihtelee alan ja yrityksen kehitysvaiheen mukaan. Eulerpoolissa voit verrata Käteisen tuotto sijoitettuun pääomaan (CROIC):n Star Group alan vertaisiin ja alan keskiarvoon arvioidaksesi houkuttelevuuden.

Arvioidakseen Käteisen tuotto sijoitettuun pääomaan (CROIC):n, on olennaista verrata sitä saman alan ja sektorin kilpailijoihin. Eulerpoolissa voit löytää suoria alan vertailuja Käteisen tuotto sijoitettuun pääomaan (CROIC):lle.

Hae nämä tiedot Eulerpool API:n kautta

100 000 pyyntöä/kk ilmaiseksi · ei luottokorttia

Kannattavuus — Star Group

Kaikki tunnusluvut — Star Group