Sreechem Resins

Sreechem Resins EBITDA

EBITDA (Tulos ennen korkoja, veroja ja poistoja) yhtiöstä Sreechem Resins (514248.BO) 3.11.2026 päivämäärällä on 1,79 M INR. Edellisenä vuonna EBITDA (Tulos ennen korkoja, veroja ja poistoja) oli 40,79 M INR — muutos −95,60 % (matalampi).

EBITDA

1,79 MINR

YoY

−95,60%

Viimeksi päivitetty:

EBITDA (Tulos ennen korkoja, veroja ja poistoja) yhtiöstä Sreechem Resins on 2025 1,79 M INR. EBITDA (Tulos ennen korkoja, veroja ja poistoja) yhtiöstä Sreechem Resins oli 2024 40,79 M INR. Se laskee −95,60% matalampi edelliseen vuoteen verrattuna.

Sreechem Resins EBITDA historia

  • 3 vuotta

  • 10 vuotta

  • 25 vuotta

  • Maksimi

EBITDA
Päivämäärä
EBITDA
1.1.2015
7,52 M INR
1.1.2016
−1,20 M INR
1.1.2017
−532 420,00 INR
1.1.2021
29,50 M INR
1.1.2022
50,56 M INR
1.1.2023
21,55 M INR
1.1.2024
40,79 M INR
1.1.2025
1,79 M INR
Sreechem Resins EBITDA historia
VUOSIEBITDAYoY
1,79 MINR−95,60%
40,79 MINR+89,32%
21,55 MINR−57,39%
50,56 MINR+71,40%
29,50 MINR−5 640,18%
−532 420,00INR−55,58%
−1,20 MINR−115,93%
7,52 MINR+20,47%
6,25 MINR—

Hae nämä tiedot Eulerpool API:n kautta

100 000 pyyntöä/kk ilmaiseksi · ei luottokorttia

Sreechem Resins Osakeanalyysi

Mitä Sreechem Resins tekee? Sreechem Resins Ltd. valmistaa fenolipohjaisia hartioita ja niiden johdannaisia, tuottaen synteettisiä PF-hartioita, kuten novolakhartia ja resolhartia, sekä nestemäisessä että jauhemuodossa. Yritys toimii Jhagarpurin (Rajgangpur) ja Raigarhin tehtaillaan keskittyen hartioiden tuotantoon teollisiin sovelluksiin. Lisäksi yritys myy erikoiskemikaaleja, fenolisia palonkestavia materiaaleja ja jatkuvan valun palonkestäviä materiaaleja rakennus- ja valmistussektorin valmistajille. Yritys palvelee teollisia ostajia, jotka tarvitsevat korkean suorituskyvyn hartioita ja palonkestäviä materiaaleja tuotantoprosesseihinsa. Sreechem Resins Ltd. saa tuloja myymällä hartiotuotteitaan, mukaan lukien novolakharti ja resolharti, teollisille asiakkaille. Yrityksen Jhagarpurin ja Raigarhin valmistustilat tuottavat suurimman osan sen tuotannosta, keskittyen synteettisiin PF-hartioihin. Erikoiskemikaalit ja palonkestävät materiaalit ovat myös merkittäviä tulonlähteitä, kohdennaen asiakkaita rakennus- ja valmistusteollisuudessa heidän erityisten materiaalitarpeidensa vuoksi. Sreechem Resinsin tuotteiden ensisijaiset ostajat ovat teolliset valmistajat rakennus- ja valmistussektoreilla. Nämä asiakkaat tarvitsevat synteettisiä PF-hartioita, erikoiskemikaaleja ja palonkestäviä ratkaisuja tuotantolinjoilleen. Yrityksen tuotevalikoimaan kuuluvat novolakharti, resolharti, fenoliset palonkestävät materiaalit ja jatkuvan valun palonkestävät materiaalit, jotka on räätälöity vastaamaan teollisuuden kysyntää kestäville ja korkean suorituskyvyn materiaaleille. Sreechem Resins on yksi Eurpooliin suosituimmista yhtiöistä.

Usein kysytyt kysymykset Sreechem Resins osakkeesta

Yhtiön Sreechem Resins EBITDA (Tulos ennen korkoja, veroja ja poistoja) on 1,79 M INR vuonna 2025.

EBITDA (Tulos ennen korkoja, veroja ja poistoja) yhtiöstä Sreechem Resins muuttui arvosta 40,79 M INR arvoon 1,79 M INR, mikä edustaa −95,60 % muutosta. Arvo on matalampi kuin edellisenä vuonna.

Eurpoolissa voit löytää EBITDA (Tulos ennen korkoja, veroja ja poistoja) Sreechem Resins:n täydellisen historiallisen kehityksen vuodesta 2006 lähtien – vuotuisten arvojen, kaavioiden ja yksityiskohtaisen analyysin kanssa.

EBITDA mittaa operatiivista suorituskykyä ennen rahoitusrakenteen, veroympäristön ja muiden kuin käteispoisto-osuuksien vaikutusta.

EBITDA = EBIT + Poistot

EBITDA (Tulos ennen korkoja, veroja ja poistoja):n INR on sijoittajille tärkeä tekijä. Muutokset tässä tunnusluvussa voivat signaloida parantuvia tai heikentyneitä perustekijöitä, mikä vaikuttaa suoraan osakekurssiin. Eulerpoolissa voit seurata EBITDA (Tulos ennen korkoja, veroja ja poistoja):n Sreechem Resins historiallisesti ja reaaliajassa.

Hae nämä tiedot Eulerpool API:n kautta

100 000 pyyntöä/kk ilmaiseksi · ei luottokorttia

Tuloslaskelma — Sreechem Resins

Kaikki tunnusluvut — Sreechem Resins