Shree Rama Multi-Tech

Shree Rama Multi-Tech Velkaantuneisuusaste

Velka-pääomasuhde yhtiöstä Shree Rama Multi-Tech (SHREERAMA.NS) 6.11.2026 päivämäärällä on 0,25. Edellisenä vuonna Velka-pääomasuhde oli 0,12 — muutos 116,22 % (korkeampi).

Velkaantuneisuusaste

0,25

YoY

116,22%

Viimeksi päivitetty:

Velka-pääomasuhde yhtiöstä Shree Rama Multi-Tech on 2025 0,25 . Velka-pääomasuhde yhtiöstä Shree Rama Multi-Tech oli 2024 0,12 . Se laskee 116,22% korkeampi edelliseen vuoteen verrattuna.

Shree Rama Multi-Tech Velkaantuneisuusaste historia

  • 3 vuotta

  • 10 vuotta

  • 25 vuotta

  • Maksimi

Velkaantuneisuusaste
Päivämäärä
Velkaantuneisuusaste
1.1.2018
14,94 INR
1.1.2019
27,41 INR
1.1.2020
2,78 INR
1.1.2021
2,46 INR
1.1.2022
3,22 INR
1.1.2023
2,77 INR
1.1.2024
0,12 INR
1.1.2025
0,25 INR
Shree Rama Multi-Tech Velkaantuneisuusaste historia
VUOSIVelkaantuneisuusasteYoY
0,25+116,22%
0,12−95,76%
2,77−14,08%
3,22+30,73%
2,46−11,38%
2,78−89,86%
27,41+83,49%
14,94+10,10%
13,57+14,82%
11,81−96,42%
330,08+177,89%
118,78—

Hae nämä tiedot Eulerpool API:n kautta

100 000 pyyntöä/kk ilmaiseksi · ei luottokorttia

Shree Rama Multi-Tech Osakeanalyysi

Mitä Shree Rama Multi-Tech tekee? Shree Rama Multi-Tech Ltd. valmistaa monituotteisia muovipakkausratkaisuja, mukaan lukien laminoituja putkia, putkilaminaatteja ja joustavia laminaatteja. Yritys tuottaa monikerroksisia putkia, joissa on alumiinifolio-/nylon-/polyesterikerroksia, yksikerroksisia putkia, joissa on suuaukon ja värilliset hartiapäädyt sekä korkit, sekä monikerroksista kalvoa syötävien öljyjen, jalostettujen elintarvikkeiden, kalan, teen, kahvin, mausteiden, moottoriöljyn ja voiteluaineiden pakkaamiseen. Joustavissa laminaattisovelluksissa hyödynnetään alumiinia ja nylonia estomateriaalina sekä polyesteriä pintatulostusta varten. Yritys toimittaa nämä pakkausmateriaalat suunhoito-, kosmetiikka-, lääke- ja nopeasti kuluviin kulutustavaroihin kuuluville aloille. Yrityksen tuotealueisiin kuuluvat jauheiden, rakeiden ja nesteiden pakkausmateriaalit, joilla on erityisiä sovelluksia elintarvike-, juoma- ja teollisuusaloilla. Sen joustavat pakkausmateriaalit palvelevat monenlaisia aloja, jotka vaativat esteominaisuuksia, tiivistyskykyä ja korkealaatuista pintatulostusta. Yrityksen valmistustoiminta keskittyy räätälöityjen pakkausratkaisujen toimittamiseen asiakkaiden spesifikaatioiden mukaisesti useilla markkina-alueilla. Shree Rama Multi-Tech Ltd. saa tuloja erikoistuneiden muovipakkaustuotteidensa myynnistä suunhoito-, kosmetiikka-, lääke- ja nopeasti kuluviin kulutustavaroihin kuuluville aloille. Yrityksen tuotevalikoima kohdistuu aloihin, jotka tarvitsevat suorituskykyisiä pakkauksia sekä kuluttaja- että teollisuussovelluksiin, korostaen materiaaleja, jotka tarjoavat esteominaisuuksia, tiivistystoimintoja ja tulostettavuutta. Shree Rama Multi-Tech on yksi Eurpooliin suosituimmista yhtiöistä.

Usein kysytyt kysymykset Shree Rama Multi-Tech osakkeesta

Yhtiön Shree Rama Multi-Tech Velka-pääomasuhde on 0,25 vuonna 2025.

Velka-pääomasuhde yhtiöstä Shree Rama Multi-Tech muuttui arvosta 0,12 arvoon 0,25, mikä edustaa 116,22 % muutosta. Arvo on korkeampi kuin edellisenä vuonna.

Eurpoolissa voit löytää Velka-pääomasuhde Shree Rama Multi-Tech:n täydellisen historiallisen kehityksen vuodesta 2006 lähtien – vuotuisten arvojen, kaavioiden ja yksityiskohtaisen analyysin kanssa.

Velka-pääomasuhde mittaa finanssista vipua vertaamalla kokonaisvelkaa osakkeenomistajien pääomaan. Korkeammat suhteet osoittavat enemmän velkarahoitusta suhteessa pääomaan.

Velka/Pääoma = Kokonaisvelka / Osakkeenomistajien pääoma

"Hyvä" vaihtelee alan ja yrityksen kehitysvaiheen mukaan. Eulerpoolissa voit verrata Velka-pääomasuhde:n Shree Rama Multi-Tech alan vertaisiin ja alan keskiarvoon arvioidaksesi houkuttelevuuden.

Hae nämä tiedot Eulerpool API:n kautta

100 000 pyyntöä/kk ilmaiseksi · ei luottokorttia

Vipuvaikutus — Shree Rama Multi-Tech

Kaikki tunnusluvut — Shree Rama Multi-Tech