Showcase

Showcase Osakkeet

Osakkeiden lukumäärä yhtiöstä Showcase (3909.T) 7.11.2026 päivämäärällä on 10,19 M. Edellisenä vuonna Osakkeiden lukumäärä oli 10,19 M — muutos 0,00 % (matalampi).

Osakkeet

10,19 M

YoY

0,00%

Viimeksi päivitetty:

Vuonna 2025 Showcase:lla oli 10,19 M ulkona olevaa osaketta, mikä on muutos 0,00% verrattuna 10,19 M osakkeeseen edellisenä vuonna.

Showcase Osakkeet historia

  • 3 vuotta

  • 10 vuotta

  • 25 vuotta

  • Maksimi

Osakkeet
Päivämäärä
Osakkeet
1.1.2018
10,19 M JPY
1.1.2019
10,19 M JPY
1.1.2020
10,19 M JPY
1.1.2021
10,19 M JPY
1.1.2022
10,19 M JPY
1.1.2023
10,19 M JPY
1.1.2024
10,19 M JPY
1.1.2025
10,19 M JPY
Showcase Osakkeet historia
VUOSIOsakkeetYoY
10,19 M0,00%
10,19 M0,00%
10,19 M0,00%
10,19 M0,00%
10,19 M0,00%
10,19 M0,00%
10,19 M0,00%
10,19 M0,00%
10,19 M0,00%
10,19 M0,00%
10,19 M0,00%
10,19 M+118,87 M%
8,57+71,45%
5,00—

Hae nämä tiedot Eulerpool API:n kautta

100 000 pyyntöä/kk ilmaiseksi · ei luottokorttia

Showcase Osakkeiden lukumäärä

Showcase osakkeiden lukumäärä

Yhtiön Showcase osakkeiden lukumäärä oli 8,57 M vuonna 2025. Tämä ilmoittaa, kuinka moneen osakkeeseen Showcase jakautuu. Koska osakkeenomistajat ovat yrityksen omistajia, jokainen osake todistaa pienen osuuden yrityksen omistuksesta.
  • 3 vuotta

  • 5 vuotta

  • 10 vuotta

  • 25 vuotta

  • Maksimi

Osakkeiden lukumäärä
Tiedot
Päivämäärä
Osakkeiden lukumäärä
1.1.2018
6,78 M Osakkeet
1.1.2019
6,78 M Osakkeet
1.1.2020
7,22 M Osakkeet
1.1.2021
8,57 M Osakkeet
1.1.2022
8,57 M Osakkeet
1.1.2023
6,96 M Osakkeet
1.1.2024
7,36 M Osakkeet
1.1.2025
8,57 M Osakkeet

Showcase Osakeanalyysi

Mitä Showcase tekee? Showcase, Inc. tuottaa tuloja pilvipalvelusegmentistään (Cloud), joka tarjoaa Navicast-sarjaa verkkosivustojen optimointiin sulamisten parantamiseksi, ProTech-sarjaa tietoturvaan liittyviin pilvipalveluihin sekä mainontaan liittyviä palveluja. Sisältösegmentti (Contents) tarjoaa omia median toimintoja ja älypuhelinsovelluspalveluja, kun taas sijoitussegmentti keskittyy pääomasijoituksiin internet- ja mobiialalla. Yrityksen tuotteet on suunnattu digitaalisen muuntumisen ja markkinointiratkaisujen etsijöille; pilvipalvelusegmentti palvelee asiakkaita, jotka tarvitsevat verkkosivustojen optimointia ja tietoturvaa, ja sisältösegmentti sovellusten ja mediapalveluiden käyttäjiä. Pilvipalvelusegmentin Navicast-sarja parantaa verkkosivustojen suorituskykyä kasvattaen konversioasteita, mikä kiinnostaa yrityksiä, jotka haluavat optimoida verkko-olemassaoloaan. ProTech-sarja täyttää pilvi-infrastruktuurin tietoturvaan liittyvät tarpeet, houkutellen asiakkaita, jotka huolehtivat datansuojasta. Sisältösegmentin omat median toiminnot ja älypuhelinsovelluspalvelut kohdistuvat kuluttajiin ja yrityksiin, jotka hakevat integroituja digitaalisia kokemuksia. Sijoitussegmentin pääomasijoitustoiminta keskittyy internet- ja mobiiliyrityksiin, tuottaen tuottoja osakeomistuksen kautta näissä yrityksissä. Showcacen tulovirrat koostuvat pilvipalveluiden myynnistä, median toiminnoista ja sijoitustuotoista. Pilvipalvelusegmentin tuotteita ostavat ensisijaisesti yritykset, jotka tarvitsevat verkkosivustojen optimointi- ja tietoturvaratkaisuja, kun taas sisältösegmentin palveluja käyttävät yritykset, jotka operoivat median alustoja ja mobiilisovelluksia. Sijoitussegmentin pääomasijoitukset kohdistuvat internet- ja mobiiliyrityksiin, ja tuotot syntyvät menestyksekkäistä ulostuloista tai osakkeiden arvonnoususta. Showcase on yksi Eurpooliin suosituimmista yhtiöistä.

Osakkeet yksityiskohtaisesti

Showcase:n ulkona olevien osakkeiden arviointi

Showcase:n ulkona olevat osakkeet tarkoittavat osakkeiden kokonaismäärää, jotka tällä hetkellä omistavat kaikki osakkeenomistajat, mukaan lukien institutionaaliset sijoittajat ja yrityksen sisäpiiriläisten ja johtohenkilöiden hallussa olevat rajoitetut osakkeet. Ulkona olevien osakkeiden määrä on ratkaiseva yrityksen markkina-arvon määrittämisessä ja sijoittajat käyttävät sitä arvioidessaan yrityksen kokoa, taloudellista terveyttä ja sijoituspotentiaalia.

Vuosi-vuosi vertailu

Showcase:n ulkona olevien osakkeiden vuosittaisen muutoksen seuraaminen voi tarjota sijoittajille käsityksen yrityksen taloudellisista strategioista ja markkina-arvosta. Ulkona olevien osakkeiden lisääntyminen voi johtua toimenpiteistä, kuten uusien osakkeiden liikkeeseenlaskusta, kun taas väheneminen voi johtua takaisinostoista.

Vaikutukset sijoituksiin

Sijoittajille on tärkeää ymmärtää Showcase:n ulkona olevat osakkeet arvioidessaan osakekohtaista tuottoa (EPS) ja markkina-arvoa. Osakkeiden määrän muutos voi vaikuttaa EPS:n, mikä on merkittävä osakekurssien ja sijoituspäätösten ajuri.

Ulkona olevien osakkeiden muutosten tulkinta

Showcase:n ulkona olevien osakkeiden muutokset voivat viitata muutoksiin yrityksen rahoitusstrategiassa. Lisääntyminen voi laimentaa EPS:ää ja osakkeen arvoa, ja se voi viitata potentiaalisiin varainhankintoihin tai yritysostoihin. Toisaalta väheneminen, joka usein johtuu osakkeiden takaisinostoista, voi nostaa osakkeen arvoa ja viitata yrityksen luottamukseen sen taloudellisessa suorituskyvyssä.

Usein kysytyt kysymykset Showcase osakkeesta

Yhtiön Showcase Osakkeiden lukumäärä on 10,19 M vuonna 2025.

Osakkeiden lukumäärä yhtiöstä Showcase muuttui arvosta 10,19 M arvoon 10,19 M, mikä edustaa 0,00 % muutosta. Arvo on matalampi kuin edellisenä vuonna.

Eurpoolissa voit löytää Osakkeiden lukumäärä Showcase:n täydellisen historiallisen kehityksen vuodesta 2006 lähtien – vuotuisten arvojen, kaavioiden ja yksityiskohtaisen analyysin kanssa.

Osakemäärä ilmaisee yrityksen osakkeiden kokonaismäärän. Tähän kuuluvat paitsi markkinoilla olevat osakkeet, myös osakkeenomistajien hallussa olevat osakkeet sekä yrityksen hallussa olevat osakkeet.

Hae nämä tiedot Eulerpool API:n kautta

100 000 pyyntöä/kk ilmaiseksi · ei luottokorttia

Muut — Showcase

Kaikki tunnusluvut — Showcase