Shinsho

Shinsho EV/FCF

EV/FCF (Yrityksen arvo suhteessa vapaaseen kassavirtaan) yhtiöstä Shinsho (8075.T) 4.11.2026 päivämäärällä on 14,74. Edellisenä vuonna EV/FCF (Yrityksen arvo suhteessa vapaaseen kassavirtaan) oli 18,04 — muutos −18,30 % (matalampi).

EV/FCF

14,74

YoY

−18,30%

Viimeksi päivitetty:

EV/FCF (Yrityksen arvo suhteessa vapaaseen kassavirtaan) yhtiöstä Shinsho on 2026 14,74 . EV/FCF (Yrityksen arvo suhteessa vapaaseen kassavirtaan) yhtiöstä Shinsho oli 2025 18,04 . Se laskee −18,30% matalampi edelliseen vuoteen verrattuna.

Shinsho EV/FCF historia

  • 3 vuotta

  • 10 vuotta

  • 25 vuotta

  • Maksimi

EV/FCF
Päivämäärä
EV/FCF
1.1.2019
−9,03 JPY
1.1.2020
11,34 JPY
1.1.2021
8,19 JPY
1.1.2022
−11,97 JPY
1.1.2023
18,84 JPY
1.1.2024
14,79 JPY
1.1.2025
18,04 JPY
1.1.2026
14,74 JPY
Shinsho EV/FCF historia
VUOSIEV/FCFYoY
14,74−18,30%
18,04+22,01%
14,79−21,51%
18,84−257,38%
−11,97−246,24%
8,19−27,81%
11,34−225,66%
−9,03−96,32%
−245,00−1 186,58%
22,55−207,93%
−20,89−46,29%
−38,89−184,10%
46,25—

Hae nämä tiedot Eulerpool API:n kautta

100 000 pyyntöä/kk ilmaiseksi · ei luottokorttia

Shinsho Osakeanalyysi

Mitä Shinsho tekee? Shinsho Corp. saa tulonsa raudan, teräksen ja metallien myynnistä, kaupankäynnistä sekä tuonnista ja viennistä viiden liiketoimintakokonaisuuden kautta. Rauta- ja teräsliiketoiminnassa myydään lankoja, teräslevyjä, teräsplaatteja, valua ja taottuja teräksiä, titaania sekä teräsjauhetta. Ferrous-raaka-aine -liiketoiminnassa hankitaan ja myydään kivihiiltä, seosteräksiä ja rautamalmia. Ei-raskaiden metallien liiketoiminta keskittyy autoalalle suunnattuihin alumiini- ja kuparituotteisiin. Kone- ja tietoliikenne-liiketoiminta tarjoaa teollisuus- ja kemian koneita, ja hitsausliiketoiminta toimittaa hitsausmateriaaleja ja -laitteistoa. Kiinteistöjen vuokraus tuo myös lisätuloja yhtiölle. Shinsho Corp. pääasiakkaita ovat valmistajat, jotka tarvitsevat raaka-aineita tuotantoon, autoteollisuusyritykset, jotka tarvitsevat alumiinia ja kuparia, sekä teollisuusyritykset, jotka ostavat koneita ja hitsauslaitteistoa. Yhtiön liiketoimintakokonaisuudet kohdistuvat tiettyihin aloihin: ei-raskaiden metallien liiketoiminta palvelee autoalan asiakkaita, kone- ja tietoliikenne-liiketoiminta teollisuuden asiakkaita ja ferrous-raaka-aine -liiketoiminta toimittaa kivihiiltä ja rautamalmia teräksen valmistajille. Yrityksen liiketoimintamalli perustuu pystysuoraan integraatioon metallikaupan ja valmistusta tukevien palveluiden välillä. Tarjoamalla monipuolisia tuotteita jokaisessa liiketoimintakokonaisuudessa Shinsho Corp. varmistaa vakaan kysynnän olemassa olevilta teollisuuskumppaneiltaan. Kiinteistövuokraustoiminta tuo lisätuloja ilman suoraa osallistumista metallintuotantoon. Shinsho on yksi Eurpooliin suosituimmista yhtiöistä.

Usein kysytyt kysymykset Shinsho osakkeesta

Yhtiön Shinsho EV/FCF (Yrityksen arvo suhteessa vapaaseen kassavirtaan) on 14,74 vuonna 2026.

EV/FCF (Yrityksen arvo suhteessa vapaaseen kassavirtaan) yhtiöstä Shinsho muuttui arvosta 18,04 arvoon 14,74, mikä edustaa −18,30 % muutosta. Arvo on matalampi kuin edellisenä vuonna.

Eurpoolissa voit löytää EV/FCF (Yrityksen arvo suhteessa vapaaseen kassavirtaan) Shinsho:n täydellisen historiallisen kehityksen vuodesta 2006 lähtien – vuotuisten arvojen, kaavioiden ja yksityiskohtaisen analyysin kanssa.

EV/FCF-suhde mittaa yrityksen arvoa suhteessa vapaaseen kassavirtaan. Se heijastaa yrityksen todellista kassantuottokykyä.

Arvioidakseen EV/FCF (Yrityksen arvo suhteessa vapaaseen kassavirtaan):n, on olennaista verrata sitä saman alan ja sektorin kilpailijoihin. Eulerpoolissa voit löytää suoria alan vertailuja EV/FCF (Yrityksen arvo suhteessa vapaaseen kassavirtaan):lle.

"Hyvä" vaihtelee alan ja yrityksen kehitysvaiheen mukaan. Eulerpoolissa voit verrata EV/FCF (Yrityksen arvo suhteessa vapaaseen kassavirtaan):n Shinsho alan vertaisiin ja alan keskiarvoon arvioidaksesi houkuttelevuuden.

Hae nämä tiedot Eulerpool API:n kautta

100 000 pyyntöä/kk ilmaiseksi · ei luottokorttia

Arvostus — Shinsho

Kaikki tunnusluvut — Shinsho