Shanghai INT Medical Instruments Co

Shanghai INT Medical Instruments Co Velat

Velat yhtiöstä Shanghai INT Medical Instruments Co (1501.HK) 15.10.2026 päivämäärällä on 1,22 Mrd. CNY. Edellisenä vuonna Velat oli 551,27 M CNY — muutos 120,58 % (korkeampi).

Velat

1,22 Mrd.CNY

YoY

120,58%

Viimeksi päivitetty:

Vuonna 2025 Shanghai INT Medical Instruments Co:n velat olivat 1,22 Mrd. CNY, mikä on 120,58% ero verrattuna 551,27 M CNY velkoihin edellisenä vuonna.

Shanghai INT Medical Instruments Co Velat historia

  • 3 vuotta

  • 10 vuotta

  • 25 vuotta

  • Maksimi

Velat
Päivämäärä
Velat
1.1.2018
100,73 M CNY
1.1.2019
64,29 M CNY
1.1.2020
95,04 M CNY
1.1.2021
213,83 M CNY
1.1.2022
318,18 M CNY
1.1.2023
409,03 M CNY
1.1.2024
551,27 M CNY
1.1.2025
1,22 Mrd. CNY
Shanghai INT Medical Instruments Co Velat historia
VUOSIVelatYoY
1,22 Mrd.CNY+120,58%
551,27 MCNY+34,77%
409,03 MCNY+28,55%
318,18 MCNY+48,80%
213,83 MCNY+125,00%
95,04 MCNY+47,82%
64,29 MCNY−36,17%
100,73 MCNY+212,42%
32,24 MCNY+20,99%
26,65 MCNY—

Hae nämä tiedot Eulerpool API:n kautta

100 000 pyyntöä/kk ilmaiseksi · ei luottokorttia

Shanghai INT Medical Instruments Co Osakeanalyysi

Mitä Shanghai INT Medical Instruments Co tekee? Shanghai INT Medical Instruments Co on yksi Eurpooliin suosituimmista yhtiöistä.

Velat yksityiskohtaisesti

Shanghai INT Medical Instruments Co:n velvoitteiden arviointi

Shanghai INT Medical Instruments Co:n velvoitteet koostuvat yrityksen ulkopuolisille osapuolille ja sidosryhmille olevista rahoitusvelvoitteista ja veloista. Ne jaetaan lyhytaikaisiin velvoitteisiin, jotka erääntyvät vuoden sisällä, ja pitkäaikaisiin velvoitteisiin, jotka erääntyvät pidemmän aikavälin kuluessa. Näiden velvoitteiden yksityiskohtainen arviointi on kriittistä Shanghai INT Medical Instruments Co:n taloudellisen vakauden, operatiivisen tehokkuuden ja pitkän aikavälin kestävyyden arvioimiseksi.

Vuoden-vuodelta vertailu

Shanghai INT Medical Instruments Co:n velvoitteiden vertaileminen vuosittain voi auttaa sijoittajia tunnistamaan trendit, muutokset ja poikkeavuudet yrityksen taloudellisessa asemassa. Velvoitteiden kokonaismäärän väheneminen viittaa usein taloudelliseen vahvistumiseen, kun taas kasvu voi viitata lisääntyneisiin investointeihin, yritysostoihin tai mahdollisiin taloudellisiin rasitteisiin.

Vaikutukset sijoituksiin

Shanghai INT Medical Instruments Co:n kokonaisvelvoitteet ovat merkittävässä roolissa yrityksen vipuvaikutuksen ja riskiprofiilin määritelmässä. Sijoittajat ja analyytikot tutkivat tätä aspektia tarkasti yrityksen taloudellisten velvoitteiden täyttämiskyvyn määrittämiseksi, mikä vaikuttaa sijoitusten houkuttelevuuteen ja luottoluokitukseen.

Velvoitteiden vaihteluiden tulkinta

Shanghai INT Medical Instruments Co:n velvoitteiden rakenteen muutokset osoittavat muutoksia sen taloudellisessa johtamisessa ja strategiassa. Velvoitteiden vähentyminen heijastaa tehokasta taloudenpitoa tai velkojen maksua, kun taas niiden kasvu voi viitata laajentumiseen, yritysostotoimintaan tai kertyneisiin toimintakustannuksiin, joilla kaikilla voi olla erilaisia vaikutuksia sijoittajiin.

Usein kysytyt kysymykset Shanghai INT Medical Instruments Co osakkeesta

Yhtiön Shanghai INT Medical Instruments Co Velat on 1,22 Mrd. CNY vuonna 2025.

Velat yhtiöstä Shanghai INT Medical Instruments Co muuttui arvosta 551,27 M CNY arvoon 1,22 Mrd. CNY, mikä edustaa 120,58 % muutosta. Arvo on korkeampi kuin edellisenä vuonna.

Eurpoolissa voit löytää Velat Shanghai INT Medical Instruments Co:n täydellisen historiallisen kehityksen vuodesta 2006 lähtien – vuotuisten arvojen, kaavioiden ja yksityiskohtaisen analyysin kanssa.

Velat:n CNY on sijoittajille tärkeä tekijä. Muutokset tässä tunnusluvussa voivat signaloida parantuvia tai heikentyneitä perustekijöitä, mikä vaikuttaa suoraan osakekurssiin. Eulerpoolissa voit seurata Velat:n Shanghai INT Medical Instruments Co historiallisesti ja reaaliajassa.

Hae nämä tiedot Eulerpool API:n kautta

100 000 pyyntöä/kk ilmaiseksi · ei luottokorttia

Tase — Shanghai INT Medical Instruments Co

Kaikki tunnusluvut — Shanghai INT Medical Instruments Co