Self Storage Group A

Self Storage Group A ROCE

Delisted

ROCE (Return on Capital Employed) yhtiöstä Self Storage Group A (SSG.OL) 3.11.2026 päivämäärällä on 0,39 %. Edellisenä vuonna ROCE (Return on Capital Employed) oli 25,48 % — muutos −98,47 % (matalampi).

ROCE

0,39 %

YoY

−98,47%

Viimeksi päivitetty:

Vuonna 2022 Self Storage Group A:n käytetyn pääoman tuotto (ROCE) oli 0,39 %, mikä on kasvua −98,47% verrattuna 25,48 % edellisen vuoden ROCEen.

Self Storage Group A ROCE historia

  • 3 vuotta

  • 10 vuotta

  • 25 vuotta

  • Maksimi

ROCE
Päivämäärä
ROCE
1.1.2015
38,50 NOK
1.1.2016
25,57 NOK
1.1.2017
7,67 NOK
1.1.2018
10,56 NOK
1.1.2019
16,39 NOK
1.1.2020
13,67 NOK
1.1.2021
25,48 NOK
1.1.2022
0,39 NOK
Self Storage Group A ROCE historia
VUOSIROCEYoY
0,39 %−98,47%
25,48 %+86,48%
13,67 %−16,60%
16,39 %+55,12%
10,56 %+37,81%
7,67 %−70,02%
25,57 %−33,59%
38,50 %—

Hae nämä tiedot Eulerpool API:n kautta

100 000 pyyntöä/kk ilmaiseksi · ei luottokorttia

Self Storage Group A Osakeanalyysi

Mitä Self Storage Group A tekee? Self Storage Group A on yksi Eurpooliin suosituimmista yhtiöistä.

ROCE yksityiskohtaisesti

Sijoitetun pääoman tuottoprosentin (ROCE) salausten purkaminen yritykseltä Self Storage Group A

Yrityksen Self Storage Group A sijoitetun pääoman tuottoprosentti (ROCE) on taloudellinen tunnusluku, joka mittaa yrityksen kannattavuutta ja tehokkuutta suhteessa käytettyyn pääomaan. Se lasketaan jakamalla tulos ennen korkoja ja veroja (EBIT) käytettyyn pääomaan. Korkeampi ROCE viittaa siihen, että yritys käyttää pääomaansa tehokkaasti voittojen tuottamiseen.

Vuosi-vuodelta vertailu

Yrityksen Self Storage Group A ROCE:n vuosittaista analyysiä tarjoaa arvokkaita oivalluksia sen tehokkuudesta käyttäessään pääomaansa voiton tuottamiseksi. ROCE:n nousu viittaa parantuneeseen kannattavuuteen ja operatiiviseen tehokkuuteen, kun taas lasku voi viitata mahdollisiin ongelmiin pääoman käytössä tai liiketoiminnassa.

Vaikutus investointeihin

Yrityksen Self Storage Group A ROCE on kriittinen tekijä sijoittajille ja analyytikoille arvioitaessa yrityksen tehokkuutta ja kannattavuutta. Korkea ROCE voi tehdä yrityksestä houkuttelevan sijoituskohteen, koska se usein viittaa siihen, että yritys tuottaa riittävän suuria voittoja käytetystä pääomastaan.

ROCE:n vaihteluiden tulkinta

Muutokset yrityksen Self Storage Group A ROCE:ssa johtuvat vaihteluista EBIT:ssä tai käytetyssä pääomassa. Nämä vaihtelut tarjoavat näkemyksiä yrityksen operatiivisesta tehokkuudesta, taloudellisesta suorituskyvystä ja strategisesta rahoituksen hallinnasta ja tukevat sijoittajia perusteltujen päätösten tekemisessä.

Usein kysytyt kysymykset Self Storage Group A osakkeesta

Yhtiön Self Storage Group A ROCE (Return on Capital Employed) on 0,39 % vuonna 2022.

ROCE (Return on Capital Employed) yhtiöstä Self Storage Group A muuttui arvosta 25,48 % arvoon 0,39 %, mikä edustaa −98,47 % muutosta. Arvo on matalampi kuin edellisenä vuonna.

Eurpoolissa voit löytää ROCE (Return on Capital Employed) Self Storage Group A:n täydellisen historiallisen kehityksen vuodesta 2006 lähtien – vuotuisten arvojen, kaavioiden ja yksityiskohtaisen analyysin kanssa.

ROCE on kannattavuustunnusluku ja lyhenne sanoista Return on Capital Employed eli sijoitetun pääoman tuotto. Tunnusluku osoittaa operatiivisen voiton ja siihen käytetyn korkollisen pääoman suhteen. Mitä korkeampi sijoitetun pääoman tuotto on, sitä kannattavammin yritys toimii ja sitä korkeampi on tärkeä Free Cash Flow. Free Cash Flow tarkoittaa voittojen osuutta, joka kauden lopussa ei vaadita yrityksen laajentamiseen, vaan joka on osakkeenomistajien käytettävissä.

"Hyvä" vaihtelee alan ja yrityksen kehitysvaiheen mukaan. Eulerpoolissa voit verrata ROCE (Return on Capital Employed):n Self Storage Group A alan vertaisiin ja alan keskiarvoon arvioidaksesi houkuttelevuuden.

Arvioidakseen ROCE (Return on Capital Employed):n, on olennaista verrata sitä saman alan ja sektorin kilpailijoihin. Eulerpoolissa voit löytää suoria alan vertailuja ROCE (Return on Capital Employed):lle.

Hae nämä tiedot Eulerpool API:n kautta

100 000 pyyntöä/kk ilmaiseksi · ei luottokorttia

Kannattavuus — Self Storage Group A

Kaikki tunnusluvut — Self Storage Group A