Santos

Santos EBIT-kasvu

Vuotta aiempaa EBIT-kasvu yhtiöstä Santos (STO.AX) 6.11.2026 päivämäärällä on −7,97 %. Edellisenä vuonna Vuotta aiempaa EBIT-kasvu oli −42,98 % — muutos −81,46 % (korkeampi).

EBIT-kasvu

−7,97 %

YoY

−81,46%

Viimeksi päivitetty:

Vuotta aiempaa EBIT-kasvu yhtiöstä Santos on 2024 −7,97 % . Vuotta aiempaa EBIT-kasvu yhtiöstä Santos oli 2023 −42,98 % . Se laskee −81,46% korkeampi edelliseen vuoteen verrattuna.

Santos EBIT-kasvu historia

  • 3 vuotta

  • 10 vuotta

  • 25 vuotta

  • Maksimi

EBIT-kasvu
Päivämäärä
EBIT-kasvu
1.1.2017
156,32 USD
1.1.2018
89,99 USD
1.1.2019
2,44 USD
1.1.2020
−46,16 USD
1.1.2021
136,52 USD
1.1.2022
108,38 USD
1.1.2023
−42,98 USD
1.1.2024
−7,97 USD
Santos EBIT-kasvu historia
VUOSIEBIT-kasvuYoY
−7,97 %−81,46%
−42,98 %−139,66%
108,38 %−20,61%
136,52 %−395,75%
−46,16 %−1 992,55%
2,44 %−97,29%
89,99 %−42,44%
156,32 %+543,68%
24,29 %−140,25%
−60,33 %—

Hae nämä tiedot Eulerpool API:n kautta

100 000 pyyntöä/kk ilmaiseksi · ei luottokorttia

Santos Osakeanalyysi

Mitä Santos tekee? Santos Ltd on australialainen energiateollisuuden yritys, joka keskittyy kaivannaisaineiden etsintään, tuotantoon ja nesteytetyn maakaasun (LNG) ratkaisuihin. Yritys perustettiin vuonna 1954 nimellä South Australian Gas Company, ja sen pääkonttori sijaitsee Adelaidessa. Se perustettiin vastaamaan Etelä-Australian kaasutarpeeseen, ja sen toiminta on sittemmin laajentunut öljyn- ja kaasuesiselvitysten tekemiseen muilla alueilla. 1970-luvulla Santos kehitti pääasiassa merenalaista öljyntuotantoa, ja se siirtyi LNG-sektoriin varhain 2000-luvulla. Yrityksen liiketoimintamalli pyrkii tehokkaasti hyödyntämään ja markkinoimaan resursseja sekä luomaan arvoa osakkeenomistajille jatkuvan kehittymisen kautta. Santos sitoutuu vastuulliseen tuotantoon ja kestävien työpaikkojen luomiseen. Yritys jakautuu kolmeen pääalueeseen: etsintä ja tuotanto, LNG sekä myynti. Se operoi öljy- ja kaasukenttiä Australiassa ja Aasiassa, tekee yhteistyökumppaneiden kanssa joint venture -sopimuksia edistääkseen etsintää potentiaalisesti tuottavilla alueilla, tuottaa LNG:tä yhdessä Australian suurimmista LNG-laitoksista pitkäaikaisten toimitussopimusten kautta Aasian ja Euroopan asiakkaille sekä markkinoi tuotteitaan, kuten öljyä, kaasua ja LNG:tä, Aasian ja Euroopan asiakkaille. Santos korostaa myös ympäristön kestävyyttä tuotantokäytännöissään ja lainsäädännön noudattamista. Kokonaisuudessaan Santos Ltd on australialainen energiateollisuuden yritys, joka erikoistuu etsintään, tuotantoon ja LNG:hyn, ja pyrkii vahvistamaan asemaansa johtavana raaka-aineiden tuottajana Aasiassa ja Australiassa. Santos on yksi Eurpooliin suosituimmista yhtiöistä.

Usein kysytyt kysymykset Santos osakkeesta

Yhtiön Santos Vuotta aiempaa EBIT-kasvu on −7,97 % vuonna 2024.

Eurpoolissa voit löytää Vuotta aiempaa EBIT-kasvu Santos:n täydellisen historiallisen kehityksen vuodesta 2006 lähtien – vuotuisten arvojen, kaavioiden ja yksityiskohtaisen analyysin kanssa.

EBIT-kasvu mittaa operatiivisen tuloksen prosentuaalisen muutoksen. Se osoittaa, parantuuko yrityksen ydinliiketoiminnan kannattavuus.

Arvioidakseen Vuotta aiempaa EBIT-kasvu:n, on olennaista verrata sitä saman alan ja sektorin kilpailijoihin. Eulerpoolissa voit löytää suoria alan vertailuja Vuotta aiempaa EBIT-kasvu:lle.

Vuotta aiempaa EBIT-kasvu:n on sijoittajille tärkeä tekijä. Muutokset tässä tunnusluvussa voivat signaloida parantuvia tai heikentyneitä perustekijöitä, mikä vaikuttaa suoraan osakekurssiin. Eulerpoolissa voit seurata Vuotta aiempaa EBIT-kasvu:n Santos historiallisesti ja reaaliajassa.

Hae nämä tiedot Eulerpool API:n kautta

100 000 pyyntöä/kk ilmaiseksi · ei luottokorttia

Kasvu — Santos

Kaikki tunnusluvut — Santos