Sanno Co

Sanno Co P/CF

P/CF (Hinta-kassavirta-suhde) yhtiöstä Sanno Co (3441.T) 7.11.2026 päivämäärällä on 4,99. Edellisenä vuonna P/CF (Hinta-kassavirta-suhde) oli 12,36 — muutos −59,64 % (matalampi).

P/CF

4,99

YoY

−59,64%

Viimeksi päivitetty:

P/CF (Hinta-kassavirta-suhde) yhtiöstä Sanno Co on 2026 4,99 . P/CF (Hinta-kassavirta-suhde) yhtiöstä Sanno Co oli 2025 12,36 . Se laskee −59,64% matalampi edelliseen vuoteen verrattuna.

Sanno Co P/CF historia

  • 3 vuotta

  • 10 vuotta

  • 25 vuotta

  • Maksimi

P/CF
Päivämäärä
P/CF
1.1.2019
27,29 JPY
1.1.2020
−16,82 JPY
1.1.2021
9,95 JPY
1.1.2022
39,34 JPY
1.1.2023
4,81 JPY
1.1.2024
5,41 JPY
1.1.2025
12,36 JPY
1.1.2026
4,99 JPY
Sanno Co P/CF historia
VUOSIP/CFYoY
4,99−59,64%
12,36+128,44%
5,41+12,42%
4,81−87,77%
39,34+295,27%
9,95−159,16%
−16,82−161,64%
27,29−61,96%
71,74−359,64%
−27,63+5,94%
−26,08−78,45%
−121,06−568,79%
25,82—

Hae nämä tiedot Eulerpool API:n kautta

100 000 pyyntöä/kk ilmaiseksi · ei luottokorttia

Sanno Co Osakeanalyysi

Mitä Sanno Co tekee? SANNO Co., Ltd. tuottaa tuloja tarkkuuspuristusjalostustoiminnastaan, joka suunnittelee ja valmistaa muotteja, jalostaa puristusmateriaaleja sekä tuottaa muovattuja kehäosia. Yritys saa myös tuloja pintakäsittelytoiminnastaan, joka tarjoaa nopeaa kultapinnoitusta, palladium-nikkeli-seospinnoitusta sekä jatkuvaa kultapinnoitusta esimerkiksi liitännöille, kytkimille ja IC-istukoille. Nämä palvelut on tarkoitettu asiakkaille, jotka tarvitsevat tarkkuusmetalliosia ja erikoispintakäsittelyjä elektroniikkakomponentteihin. Tarkkuuspuristusjalostustoiminta palvelee valmistajia, jotka tarvitsevat räätälöityjä muotteja ja puristusmuotoiltuja osia, kun taas pintakäsittelysegmentti kohdistuu elektroniikkayrityksiin, jotka tarvitsevat edistyneitä pinnoitusratkaisuja liitännöille, kytkimille ja IC-istukoille. Molemmat segmentit palvelevat asiakkaita elektroniikka- ja sähköteollisuudessa, jotka hakevat korkean tarkkuuden valmistuspalveluita. SANNOn tuotteisiin kuuluvat muovatut kehäosat, pinnoitetut liitännät, kytkimet ja IC-istukat, jotka kaikki tuotetaan yrityksen ydintoiminnan puitteissa. Yrityksen palvelut toimitetaan asiakkaille, jotka tarvitsevat erikoismetallinkäsittely- ja pintakäsittelyratkaisuja elektroniikkakomponentteihin. Sanno Co on yksi Eurpooliin suosituimmista yhtiöistä.

Usein kysytyt kysymykset Sanno Co osakkeesta

Yhtiön Sanno Co P/CF (Hinta-kassavirta-suhde) on 4,99 vuonna 2026.

P/CF (Hinta-kassavirta-suhde) yhtiöstä Sanno Co muuttui arvosta 12,36 arvoon 4,99, mikä edustaa −59,64 % muutosta. Arvo on matalampi kuin edellisenä vuonna.

Eurpoolissa voit löytää P/CF (Hinta-kassavirta-suhde) Sanno Co:n täydellisen historiallisen kehityksen vuodesta 2006 lähtien – vuotuisten arvojen, kaavioiden ja yksityiskohtaisen analyysin kanssa.

Hinta-kassavirta-suhde mittaa osakekurssia suhteessa operatiiviseen kassavirtaan per osake. Toisin kuin P/E-suhde, sitä on vaikeampi manipuloida, koska kassavirta on vähemmän altis kirjanpitomuutoksille.

P/CF = Osakekurssi / Operatiivinen kassavirta per osake

Arvioidakseen P/CF (Hinta-kassavirta-suhde):n, on olennaista verrata sitä saman alan ja sektorin kilpailijoihin. Eulerpoolissa voit löytää suoria alan vertailuja P/CF (Hinta-kassavirta-suhde):lle.

"Hyvä" vaihtelee alan ja yrityksen kehitysvaiheen mukaan. Eulerpoolissa voit verrata P/CF (Hinta-kassavirta-suhde):n Sanno Co alan vertaisiin ja alan keskiarvoon arvioidaksesi houkuttelevuuden.

Hae nämä tiedot Eulerpool API:n kautta

100 000 pyyntöä/kk ilmaiseksi · ei luottokorttia

Arvostus — Sanno Co

Kaikki tunnusluvut — Sanno Co