Sanmit Infra

Sanmit Infra EBIT-kasvu

Vuotta aiempaa EBIT-kasvu yhtiöstä Sanmit Infra (532435.BO) 3.11.2026 päivämäärällä on −87,00 %. Edellisenä vuonna Vuotta aiempaa EBIT-kasvu oli −55,01 % — muutos 58,15 % (matalampi).

EBIT-kasvu

−87,00 %

YoY

58,15%

Viimeksi päivitetty:

Vuotta aiempaa EBIT-kasvu yhtiöstä Sanmit Infra on 2026 −87,00 % . Vuotta aiempaa EBIT-kasvu yhtiöstä Sanmit Infra oli 2025 −55,01 % . Se laskee 58,15% matalampi edelliseen vuoteen verrattuna.

Sanmit Infra EBIT-kasvu historia

  • 3 vuotta

  • 10 vuotta

  • 25 vuotta

  • Maksimi

EBIT-kasvu
Päivämäärä
EBIT-kasvu
1.1.2019
15,87 INR
1.1.2020
153,47 INR
1.1.2021
53,41 INR
1.1.2022
260,72 INR
1.1.2023
−12,88 INR
1.1.2024
−4,53 INR
1.1.2025
−55,01 INR
1.1.2026
−87,00 INR
Sanmit Infra EBIT-kasvu historia
VUOSIEBIT-kasvuYoY
−87,00 %+58,15%
−55,01 %+1 115,53%
−4,53 %−64,86%
−12,88 %−104,94%
260,72 %+388,15%
53,41 %−65,20%
153,47 %+867,04%
15,87 %−90,27%
163,07 %−74,07%
628,83 %+533,32%
99,29 %−100,88%
−11 303,81 %—

Hae nämä tiedot Eulerpool API:n kautta

100 000 pyyntöä/kk ilmaiseksi · ei luottokorttia

Sanmit Infra Osakeanalyysi

Mitä Sanmit Infra tekee? Sanmit Infra Ltd tuottaa tuloja monipuolisen infrastruktuuri- ja kiinteistökehitystoiminnan kautta. Yritys toimii kolmella pääsegmentillä: kiinteistö- ja infrastruktuuriala, öljytuotteet sekä kauppa. Kiinteistösegmentti keskittyy asuin- ja liikerakennusten rakentamiseen. Öljytuotesegmentti myy voiteluaineita, PDS-polttoöljyä, uunipolttoöljyä, kevyttä dieselöljyä, pohjaöljyä ja bitumia. Kauppasegmentti hoitaa biolääketieteellisen jätteen käsittelyä hyödyntäen UVGI-, HFHTD- ja TM-prosesseja desinfiointiin ja käsittelyyn. Nämä palvelut ja tuotteet ostavat yritysapilaajat ja yksityisasiakkaat, erityisesti jätteidenkäsittelyn ja öljyjakauman alueilla. Yrksen infrastruktuuriliiketoiminta sisältää biolääketieteellisen jätteen käsittelypalveluita, joissa käytetään UVGI-, HFHTD- ja TM-prosesseja lääkejätteen hallintaan. Näitä palveluja myydään yrityksille, jotka tarvitsevat lakisääteisiä jätehuoltoratkaisuja. Öljytuoteselementti kohdistuu kaupallisiin ja teollisiin ostajiin, jotka etsivät voiteluaineita, polttoöljyä ja muita polttoaineeseen liittyviä tuotteita. Kiinteistökehitys palvelee sekä yksityisiä kotitalouksia että yritysklientejä asuin- ja liikekiinteistöjen osalta. Sanmit Infra Ltd:n tulovirrat koostuvat öljytuotteiden myynnistä, infrastruktuurin rakentamisesta ja biolääketieteellisen jätteen käsittelypalveluista. Terveydenhuollon ja teollisuuden alan yritysklietit ovat keskeisiä ostajia jätteenkäsittelyratkaisuille. Kaupallisia ja asuinrakennushankkeita kehitetään lopullisille käyttäjille ja yritysvuokralaisille. Yrityksen toiminta on rakennettu näiden kolmen segmentin ympärille, joista kukin vastaa tiettyihin markkinatarpeisiin infrastruktuuri- ja kiinteistöalalla. Sanmit Infra on yksi Eurpooliin suosituimmista yhtiöistä.

Usein kysytyt kysymykset Sanmit Infra osakkeesta

Yhtiön Sanmit Infra Vuotta aiempaa EBIT-kasvu on −87,00 % vuonna 2026.

Eurpoolissa voit löytää Vuotta aiempaa EBIT-kasvu Sanmit Infra:n täydellisen historiallisen kehityksen vuodesta 2006 lähtien – vuotuisten arvojen, kaavioiden ja yksityiskohtaisen analyysin kanssa.

EBIT-kasvu mittaa operatiivisen tuloksen prosentuaalisen muutoksen. Se osoittaa, parantuuko yrityksen ydinliiketoiminnan kannattavuus.

Arvioidakseen Vuotta aiempaa EBIT-kasvu:n, on olennaista verrata sitä saman alan ja sektorin kilpailijoihin. Eulerpoolissa voit löytää suoria alan vertailuja Vuotta aiempaa EBIT-kasvu:lle.

Vuotta aiempaa EBIT-kasvu:n on sijoittajille tärkeä tekijä. Muutokset tässä tunnusluvussa voivat signaloida parantuvia tai heikentyneitä perustekijöitä, mikä vaikuttaa suoraan osakekurssiin. Eulerpoolissa voit seurata Vuotta aiempaa EBIT-kasvu:n Sanmit Infra historiallisesti ja reaaliajassa.

Hae nämä tiedot Eulerpool API:n kautta

100 000 pyyntöä/kk ilmaiseksi · ei luottokorttia

Kasvu — Sanmit Infra

Kaikki tunnusluvut — Sanmit Infra